Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért néznek hülyének, ha nem...

Miért néznek hülyének, ha nem akarok gyereket szülni?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok és sokan megbotránkoznak azon, hogy eszem ágában sincs gyereket vállalni (a távoli jövőben sem). Egyszerűen nem vágyom rá, nem lenne hozzá idegzetem, nem érdekelnek a gyerekek és kevés a fizum. És amúgy is túlnépesedés van ezen a bolygón. Akkor meg miért tekintenek sokan fogyatékosnak amiatt, hogy így döntök?
2010. ápr. 14. 13:42
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
92%

Én 20 évesen szültem egy fiút.Ma 37 évesen a fiamat nem bántam meg,de megfogadtam ő lesz az egyetlen gyerekem...több nem kell..Pedig nekem is fiatalabb koromban mindig mondogatták,hogy 1 gyerek nem gyerek....

Én teljesen megértem azokat is akik nem akarnak,és nem szülnek...Vannak akik nem is lennének jó anyák,mert nincs semmi anyai ösztönük...Ez így van rendjén..

2010. ápr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim válasza:
88%
Én nem átok ebbe semmi kivetnivalót,ha ő úgy érzi,hogy nem lenne jó anya,akkor tényleg kár lenne a gyerekre nézve.Így is számtalan rossz példa van már a világban.
2010. ápr. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
70%

Én már 16 éves korom óta szeretnék gyereket, pedig nincsen hozzá türelmem.Most 25 vagyok és még nincs gyerekem,de sose tom eldönteni h. most az a jobb ha van v.ha nincs.

Ha tényleg úgy gondolod h. nem kell gyerek akkor ne válallalj,de nehogy aztán meggondold magad,mert 40-50 évesen már kevés esély van gyereknevelésre.

Amúgy ebben semmi rossz nincs.én is ismerek 30 évesnél idősebbeket is akik még nem akarnak gyereket.

2010. ápr. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim válasza:
84%
Ja,utolsó vagyok még mindig:van aki másban ki tud teljesedni,legyen az a munkája,a hobbija.De képzeljétek el,ha esetleg mégis lenne egyszer gyereke,és nem úgy nevelné-mondanátok rá a szidalmakat,hogy az ilyen minek szült...folytathatnám
2010. ápr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
77%
Mert korlátoltak. A normális anyák nem néznek le emiatt, csak azok, akik akkora lúzerek, hogy a gyereken kívül nem tudnak maguknak más életcélt elképzelni. Szerintem az sokkal nagyobb önzés, ha valaki csak azért szül, hogy a saját tök értelmetlen életének értelmet adjon, vagy hogy legyen, aki gondozza őket öregkorukban. Minek foglalkozol velük? Egyáltalán, mi közük hozzá, hogy akarsz-e gyereket? Foglalkozzon mindenki a saját életével.
2010. ápr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
28%

egyetértek a kérdezővel, én sem akarok gyereket, de csak azért nem, mert undorodom a szüléstől...

viszont a gyereknél nincs szebb lény a Földön!

2010. ápr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
29%
Nincs ebben semmi rossz, és nincs hozzá senkinek semmi köze. Én úgy gondolom ez mindenkinek a saját döntése, nem kell megindokolni senkinek sem, hogy miért dönt így valaki. Még a saját családjának sem (egyedül a férjének tartozik elszámolással egy nő ilyen döntés után, aki vagy elfogadja vagy nem). Viszont mivel Te ezt annyi emberrel vitatod meg, vadidegenek véleményét kéred ki erről nekem kicsit hiteltelen ez, inkább "polgárpukkasztásnak" tűnik, mert tudod, hogy erre sokan ugranak.
2010. ápr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
74%
én is ebben a cipőben járok,26 évesen eszem ágában sincs gyereket vállalni...minden rokonom ezzel piszkál,mert képtelen megérti,hogy én nem akarok pénz,lakás és egy normális pasi hiányában gyereket...ráadásul én nem is nagyon csípem őket...
2010. ápr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim válasza:
47%

uhh..hát én gyűlölöm (nincs eltúlozva) a kis nyávogó kölköket...persze h é sem akarok! és vessen magára aki ilyen bunkó

24n

2010. ápr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
50%

" És amúgy is túlnépesedés van ezen a bolygón."


A bolygón igen, de Magyarországon a népesség folyamatosan fogy.

A szülés a fajfenntartás. Jelen esetben a magyarság fenntartása.


De ha te úgy érzed, hogy nem lennél jó anya akkor nem kell eröltetni. Dönts a saját belátásod szerint mert ez egy olyan téma ahol nem igazán számít más véleménye.

2010. ápr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!