Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » én várok el tőle túl sokat?

én várok el tőle túl sokat?

Figyelt kérdés
sziasztok. van egy parom 8honapja... ahogy osszejottunk aza mennyorszag volt, es a rakovetkezo 2honap is. a szulei minden rokona aztmondta ot ilyennek meg sosem lattak stb... bemutatott olyan rokonainak is akiket meg egy baratnojenek sem elottem... (talaln tul szep volt, hogy igaz legyen) ...azutan jott a neheze... tudom tudom turi kell, mert hat szerelem, konpromisszum stb. rolam tudni kell, hogy nagyon nagy szaju vagyok a csaladomis amolyan 'olaszos'. rengeteget valtoztam a parom mellett sokkal visszafogodtabb vagyok, kiabalni 8honap alatt meg sosem hallott... ellenben en ot. a legnagyobb bajom viszont ott leledzik, hogy 27eves es otthon lakik, a szuleinel jobb embereket aligha ismerek csupa sziv mindketto engem is szeretnek nagyon es orommel is fogadtak. anyukaval viszont nemtudok versenyre kelni (nem mintha celom lenne) de kozolte mar velem a parom, hogy kb az anyukaja cipojet sem surolhatnam ki... anyu igy anyu ugy... nekem meg kb csak akkor szol ha epp nem akar egyedul aludni... a mai napig felkelek mielott o es szivecske formaju sutoben sutok neki tukortojast ha este 10kor eszebe jut, hogy palacsintat enne akkor en sutok neki. mindent megcsinalok eron felul... de annyira szeretem, nemlenne faradtsag, ha csak neha kimutatna, hogy szeret... hogy tenyleg mas vagyok mint a "tobbi" volt.itta nyar miota bejott a joido egy fagyira nincs ideje velem. persze ezzel is ugy vagyok, hogy dolgozik csinalja abbol el, mint mindannyian. viszont en tobbet varnek egy 27eves ferfitol illetve egy kapcsolattol is. a tervei kozt viszont annyi szerepel, hogy mivel a szulei nem szeretnek, hogy ha o is segitene anyagilag egy haz vasarlasaban ezert o vesz nekik egy terepjarot (termeszetesen kolcsonbol) mondvan o mindent megtesz, hogy a szulei boldogok legyenek...mivel ugysem kolt alberletre stb igy belefer neki, hogy fizesse a kolcsont. en merhetetlenul tisztelem ha valaki a szuleivel ilyen viszonyt taplal... de ugy gondolom ha szeretne, HA igazan szeretne akkor ottlenne benne csak egy kosza gondolat afele, hogy velem tervezzen... remelem valamennyire atlathato lett... koszonom a valaszokat

2016. jún. 1. 13:24
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha ebből a pasiból lenne apuka, teljesen tönkretenné a párját. Gondolj bele, ha 5-10 év múlva szülnél neki egy gyereket és mindenen kiakadna, hogy rosszul csinálod, bezzeg az anyja! Pedig a gyereknevelés nehéz feladat, pláne az elsőgyerekes tapasztalatlan szülőknek. Annál meg nincs nagyobb sértés ha valaki azt mondja rossz anya vagy, vagy nem vagy elég jó. Nincs nő, aki ezt megbocsájtaná. Még akkor sem, ha csak ezt éreztetik, de nem mondják ki. Tiszteld magad annyira, hogy nem kínálod fel magad ezüsttálcán olyannak, aki nem becsüli meg eléggé. A legszebb éveidet vesztegeted el, ha vele maradsz.
2016. jún. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom a valaszaitokat!!! rettenetesen sok erot ad...
2016. jún. 1. 14:04
 13/33 Eszter76 ***** válasza:
100%

Módosítom a hozzászólásom! Az utolsó esélyt eljátszotta már ezzel, amit később írtál:

"az eg vilagon nem lehet vele megbeszelni semmit... egyszeruen nem hagyja... inkabb kiabal es csak osszeveszik velem. vagy inkabb hazavisz ha naluk vagyunk..."

Lehet valaki anyuci kedvence, vagy lehet más rossz tulajdonsága, sok mindent el lehet viselni, meg lehet bocsájtani - de ha nem tudjátok megbeszélni a dolgokat, akkor az nem kapcsolat! A beszélgetés, a problémák értelmes megvitatása egy kapcsolat alapja, ha ez nem megy, akkor annak vége.

2016. jún. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Írtad, hogy nem lehet vele megbeszélni semmit sem. Ez még nyomósabb ok a szakításra, mint az, hogy összehasonlít-e az anyjához, vagy szeret-e. Ha hosszútávon gondolkodsz, az letben néha lesznek váratlan, megrázó események, nehéz döntések, nehéz helyzetek (szülő lebetegszik és ápolni kell, örökölsz, elveszted a munkádat, külföldre kell költözni, házat venni, sérült gyereked születik stb.) Akármi megtörténhet és mindenkinek az életében összejön valami előbb utóbb, akkor is, ha látszólag minden jól megy. Viszont egy igazi társsal túl lehet lépni mindenen. Olyannal, akivel szántok egymásra időt, mert élvezitek egymás társaságát, akivel bármit meg tudtok beszélni és képesek vagytok kompromisszumokat kötni (mind a ketten, nem csak te!), mert fontos a másik. És ha már elmúlt a szerelem, akkor sem tudnátok elképzelni az életet egymás nélkül. Ilyen társat keress, mert ha megelégszel a jelenlegi helyzeteddel, akkor keserves jövő vár rád. Nem most, hanem amikor jönnek a gyerekek. És még 40-50 év múlva is azt hallgathatnád, hogy az anyja milyen jó ember volt. Lehet hogy tényleg fantasztikus ember az anyja és mindent jól csinál, de egyvalamit nagyon elrontott: a fiát. Nagyon fogok rá figyelni, hogy ne kövessem el ugyanezt a hibát a kisfiamnál. Ha az én gyerekem 27 évesen még otthon akarna lakni, meg nekem akarna terepjárót venni (kölcsönre!) ahelyett, hogy építené a jövőjét és családot alapítana, szerintem közölném vele, hogy ideje a saját lábára állnia.
2016. jún. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
enis hasonloan gondolom, hogy elrontotta a fiat... mindig a paromnak van igaza... mindig en vagyok a hibas. az apukaja mindig azmelle all akinek jogosan igaza van... sokszor megved engem ellenben az edesanyja csak hallgat... mar csak erot kell gyujtenem, hogy elmondjam neki... bar aztis ketlem, hogy van ertelme megindokolnom a szakitast... ha nem veszi eszre akkor minek tepjem a szam. sot lehet megsem hallgatna azis csak felbosszantana😩
2016. jún. 1. 14:31
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

És szerinted mégis milyen jövő vár rád, amikor a kedves "férfi" aki melletted van, a szüleinek vesz terepjárót kölcsönből, ahelyett hogy inkább önállósodna, a saját jövőjét építené? Megmondom, semmilyen. Neki mindig saját maga meg az anyuci lesz az első. És ez nem normális. Szeretheti meg tisztelheti az anyját, de ne hasonlítgassa már a nőjéhez, mert egyszerűen nem lehet! Te nem a pótanyja vagy, hanem a párja, tisztelettel és szeretettel kéne hozzád fordulnia, nem pedig folyton kiabálnia veled, meg hazavinni, ha valami épp nem tetszik neki.

Ez annyira, de annyira megalázó! Ne hagyd már magad! Ez egy igazi gyökér, nem férfi. Keress inkább olyan embert, aki megbecsüli ezt a sok energiát és időt,amit a kapcsolatotokba teszel.

2016. jún. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Én kíváncsi lennék, hogy mégis úgy őszintén mit szeretsz benne? Elkezdett megváltoztatni, ő viszont nem változott (kiabál veled), a sárba tiporja az önbecsülésedet, folyton az anyjához hasonlítgat, nincs rád ideje, te viszont mindent megteszel érte, mindent megcsinálsz erőn felül. És a legrosszabb, hogy még csak kommunikálni sem tudsz vele, mert ő ebben nem partner, csak megsértődik, kiabál, majd hazavisz. Ennyi a konfliktuskezelési képessége, óvodás szint. Gondolj bele, mi lenne, ha gyereketek születne. Ez nem kapcsolat, legalábbis nem olyan kapcsolat, amit én normálisnak tartok.

Ha másként nem megy a tisztánlátás, akkor vegyél elő papírt, tollat, és írd fel a pozitívumokat és a negatívumokat, majd mérlegelj. Bár én enélkül is azt tanácsolom, hogy menekülj! Ennél még egyedül is jobb.

"nekem meg kb csak akkor szol ha epp nem akar egyedul aludni"

Ez pedig, ne haragudj, de arra utal, hogy csak egy lyuknak használ, mert ezt az egyet a drága kis anyucimucikájával nem tudja megoldani. Pfejj!

Bocsi, ha nyers voltam, nem akarlak téged bántani, csak felnyitni a szemedet.

Két fiam van, még kicsik, de remélem soha nem lesz ilyen beteges a hozzám való viszonyulásuk. A hideg kiráz tőle.

2016. jún. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Menekülj, ennek nem lesz jó vége hosszútávon.

Biztos vagyok benne, hogy fogsz találni olyan párt, aki meg fog becsülni és szeretni fog téged, veled fog közös jövőt tervezi, nem az anyjának vesz terepjárót...

2016. jún. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

koszonom mindenki valaszat. persze a barataim is afele hajtanak, hogy keressek jobbat aki megbecsul stb. de rettenetesen jo erzes kivulallo emberektol a velemenyuket hallani. akik nem ismernek es nem csak mert szeretnek akarnak megovni tole.


az anyukajanak szerintem ez tetszik... az apukaja is hasonlo termeszet nem tud vele beszelni az edesanyja... igy talan ugy erzik ok maradtak csak egymasnak...

2016. jún. 1. 14:54
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez kamu kérdés vagy te tényleg önként vagy más lábtörlője? :O
2016. jún. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!