Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan fura, ha egy...

Miért olyan fura, ha egy családban a szülők külön kasszán vannak?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hogy akik házasok és külön kasszán vannak, az tiszta szégyen, itt gyakorin is mindig az van, hogy aki nincs közös kasszán, az igazából abnormális házasság stb. De nem igazán értem miért. A férjem keres kb havi 300 ezer körül, én pedig 220at. Havi kiadásunk mindennel együtt kb 170 ezer ft. Ezt hónap elején elfelezzük 85-85, és mindenkinél marad ami megmarad. Ha elmegyünk valahova, akkor hol egyikőnk, hol másikunk fizet, nagyobb kiadásokat is ugyanúgy elfelezzük,stb. A fiunknak is hol egyikőnk ad, hol másikunk. Nincs ebből soha vita. Egymásnak is sokszor veszünk ezt azt. Nekem ez így jobb, mert tudom, hogy ha "egyben" lenne a pénzünk, akkor biztos hogy sokkal jobban zavarna ha a férjem a hobbijára költene, így hogy nem látom konkrétan, így nem is zavar. Nyaralásra is mindig megoszlik, pl én foglalom a repjegyet, a férjem hozza a költőpénzt. Soha nincs ebből gond, egyikőnk sem elherdálós típus, nyilván gázabb lenne, ha az egyikőnk hónap elején elszórna mindent, aztán meg a másiktól kérne folyton. Anyósomék is 40 éves házasok, de mindig is külön kasszán voltak, és jobb a házasságuk mint nagyon sok más emberért. Szóval miért olyan elítélendő, ha valaki nincs házasság alatt közös kasszán?
2016. máj. 19. 15:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
68%
Szóval nem csak külön kasszán vagytok, de azt sem tudjátok mire mennyit költ a másik. Mondjuk néha tényleg jobb lenne így nekem is. :)) Amíg mindkét félnek jó az, ahogy csinálják, addig igazából nem vita kérdése.
2016. máj. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Hát azért tudunk, csak nem mindent beszélünk meg előre, miután veszek pl egy ruhát megmutatom egyből a férjemnek, ő is megmutatja miket vett, de nem mindent egyeztetünk előre, csak ami közös nagyobb dolog :)

De engem nem is zavar, addig amíg nincs úgy, hogy pl a férjem mindenre azt mondaná, hogy erre sem tud adni meg arra sem, persze akkor nem működne így, de mivel mindig kifizet ő is mindent ugyanolyan mértékben mint én, így tökéletes az összhang, sőt jó is néha hogy nem látunk mindent, mert mi mindent utalva kapunk, nincs mellékes, és pl így könnyen meg tudjuk lepni a másikat, mintha közös kassza lenne. Pl vett a párom tavaly szülinapomra egy nyakláncot, nőnapra egy parfümöt, feltűnne nekem, ha annyi eltűnne a számlánkról, de így legalább meg tud ő is lepni engem bármikor, amit nagyon szeretek :)

2016. máj. 19. 16:16
 13/28 anonim ***** válasza:
64%

Kit érdekel?

Én el nem tudnám képzelni, milyen a családi élet külön kasszán, de ha nektek így jó, akkor toljátok ezerrel, mit érdekel titeket, hogy ki mit magyaráz? Főleg vad idegenek egy névtelen oldalon. Ismerősök között meg nem tudom, felénk nem nagyon szokás ilyeneket megvitatni.

Csináljátok úgy, ahogy nektek jó, más is csinálja úgy, ahogy neki jó, aztán nem kell törődni random emberek beszólogatásaival.

Olyat úgyse tudsz csinálni, ami mindenkinek jó, ha azt írnád közös kasszán vagytok, akkor meg megjelennének akik azt szólják le. Nem érdemes ezen pörögni.

2016. máj. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
27%

Kéredző, főleg azért, mert sokan irigyek és kicsinyesek. Az a helyzet,hogy a közös kasszánál önzetlenebb, őszintébb dolog nem létezik, hiszen nem látunk bele a másik pénzügyeibe, mégis teljesen megbízunk benne, ráadásul meghagyjuk a szükséges önállóságot, saját teret.


A közös kassza az ellenőrzés, beleszólás egy módszere, érthető, hogy sokan infarktust kapnának, ha nem mondhatnák meg többé a házastársuknak mire költhetnek. Van, akinek erre szüksége van, megint mások megbíznak a házastársukban és nem érzik szükségét.

2016. máj. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
70%

Az én környezetemben a legtöbb pár külön kasszán van.

A szüleim úgy oldották meg, hogy apám fizetett mindent, kocsikat, számlákat. Anyám pedig a bevásárlásokat és engem intézett.

A legjobb barátnőméknél majdnem ugyanez van, a srác kifizeti a számlákat, majd a lány fizujából "élnek".

Mi pedig felezünk mindent. Mondjuk nálunk a közös élet épphogy elkezdődött, így nem biztos, hogy később is így lesz, de most a számlákat felezzük, a bevásárlásokat felváltva intézzük és igen, mindkettőnknek megvan a kis "zsebpénze" amivel szabadon rendelkezhet.

Egyszerűen eszünkbe se jutott a közös kassza gondolata. Anyósomék így élnek, mondjuk főleg a férje hoz pénzt, anyósom évek óta csak alkalmanként dolgozik. Minden egyes bevásárlás után hallgatnia kell a férjétől, hogy ezt meg azt miért vette meg, ne költse a pénzt (aztán természetesen 1 nap alatt felzabálja)

Én biztos nem mennék bele abba, hogy kérdőre vonjanak, hova költöttem a pénzt. Mert lehet, hogy egy ideig működne, de később biztos, hogy ez lenne belőle.

Amúgy ameddig a közös kiadásokat közösen intézzük, hívhatjuk közös kasszának is :)

2016. máj. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
56%

Egy párkapcsolat két emberbôl áll, nem többôl. Ôszintén szólva engem szabályosan felháborít, amikor sokan a saját véleményüket abszolút igazságként fogják fel, mert nem terjed addig a tudatuk, hogy nem minden ember egyforma, így minden pár sem. A külön és a közös kassza is lehet jó dolog vagy rossz. Aki kívülállóként ez alapján minôsít egy kapcsolatot, annak el kellene gondolkoznia rajta, hogy mitôl van benne olyan mértékû düh és elfojtás, hogy más emberek életét leszólva tud csak elégedett lenni.


Mi közös kasszán vagyunk, de a baráti társaságunkban a legtöbb pár külön kasszás, és nem gondolom, hogy ez bármilyen infót adna egy kapcsolat milyenségérôl.

2016. máj. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
85%
mi is külön kasszán vagyunk a párommal, de minden kiadást felezünk, nagyjából egyforma bért kapunk mivel egy cégnél dolgozunk. Boldogok vagyunk és ez a lényeg.
2016. máj. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk is így van megoldva. Van egy nagyjából fix közös költségünk, utána mindenki azt csinál a pénzével, amit akar, arra költi, amire akarja. Néha költünk belőle egymásra, néha nem. Soha nem volt ezzel gond.


Mondjuk ehhez teljesülnie kell annak, ami nálatok is megvan, hogy nincs hatalmas pénzügyi különbség közöttetek. Köztünk sincs, engem zavarna, ha el kellene tartanom a barátnőmet. Számomra ez nem vonzó, ez van.

2016. máj. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk ez nem működne, mert a férjem kétszer annyit keres, mint én, nekem fix a fizum, nála vannak prémiumok, meg 13. havi meg hasonlók.

Én kapok előbb fizetést, amiből majdnem mindjárt a felét levonják, a közös hitelünk miatt.

Közös számlánk van. Megjön rá a pénz, kiszámolom mennyi kell, hogy maradjon a csekkekre, mert mindent bankon utalok, a maradékot betesszük egy dobozba, és onnan vásárolunk, költünk amire kell. Én vásárolok általában, én fizetem be a gyerek dolgait, tehát tök ciki lenne mindig kéregetni. Mi 11 éve élünk így, nekünk így jó, de attól még nem érdekel, hogy ki hogy csinálja addig, míg az én életembe nem szól bele. Bár én is látok néha fura dolgokat. Nem ítélek el senkit azért, mert külön kasszán van. Azért inkább, ha látom, hogy a férj kétszer annyit keres, ha kifizetnek mindent felesben, akkor az anyuka még arra is engedély kell kérjen, hogy tampont vegyen magának, mert neki már nincs rá. Na az már rossz külön kassza.

2016. máj. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

"hogy pl a férjem mindenre azt mondaná, hogy erre sem tud adni meg arra sem..."


Na most teljesen összezavartál.


Én eddig úgy olvastam, hogy a külön kassza azért jó, mert mindenki rendelkezik a saját jövedelmével, miután összedobták a közös költségeket.


De külön kassza, és pénzt kell kérni a másiktól...tényleg nem értem.

2016. máj. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!