Miért olyan fura, ha egy családban a szülők külön kasszán vannak?
Nézd, ha nálatok működik, kinek mi köze hozzá?
Én a magam részéről el sem tudtam volna képzelni, dehát nem vagyunk egyformák.
Nálunk is pontosan így van, és köszönjük szuperül működik. Hogy ki mond az nem érdekel.
Azt viszont el tudom képzelni, ha nagyságrendi különbség van a 2 fizu között, akkor nem működne. Pl az egyik fél 110-et keres, a másik 300-at.
A külön kassza nem ugyanazt jelenti minden esetben, igen sok mindent értenek ez alatt egyesek.
Nálatok rendesen müködik és semmi gond sincs belöle.
De ahol az egyik fél jóval kevesebbet keres és a közös kiadások felének kifizetése után nem tud magának a maradék pénzböl venni egy ruhadarabot, egy üveg üditöt, sört, vagy egy hamburgert, a másik meg közben ül a "saját" pénzén és eszébe sem jut a társára gondolni, vagy ahol állandó veszekedés van abból, hogy a gyereknek egy mozijegyet vagy fagyit ki vesz, mert most nem ö a soros, a háztartás (kaja, takarító és tisztálkodószerek) összes költségét a nönek kell fizetnie, mert az az "ö dolga", az ILYEN esetekben van probléma a külön kasszával. (És sajnos az ismeretségi körömben ez a fajta felállás a gyakori)
Azt most nem is említem, amikor a nö otthon van a gyerek(ek)kel és a férfi meg nem ad neki a "saját pénzéböl", mert külön kassza van, a nönek legyen elég, amit GYES/GYED címen kap. Ez az, ami nálam végképp elfogadhatatlan.
Ahol egyik sincs jelentös hátrányban a másikkal szemben és kultúráltan meg tudják oldani azokat a kiadásokat, amik mindkettejükre tartoznak (háztartás, gyerek, stb), ott rendben van, ha azonban az egyik fél emiatt komoly hátrányba kerül, ott nem.
"biztos hogy sokkal jobban zavarna ha a férjem a hobbijára költene"
Na pont ezért fura. Ha szeretsz valakit nem sajnálsz tőle semmit.
Nem reklámozzuk, csak volt itt egy kérdés és majdnem végig ilyen válaszok jöttek:
"Szerintem akik nem élnek közös kasszán azok nem biznak meg igazán egymásban. Ha szeretem a feleségem vagy férjem akkor kit a fenét érdekel hogy melyikünk mennyit tanult? egy háztartás, egy család."
"Akkor ti életközösségbe éltek,és nem párkapcsolatba.
De így minek együttélni,ha nincs kölcsönös bizalom?Akár össze is lehetne járni szexelni nem?Hiszen ez akkor így egy nem elkötelezett kapcsolat,semmi nem várható el a másiktól,nem vagytok felelősek egymásért...stb..
Én egy házasságot nem tudnék mondjuk így elképzelni.Ha a férjemmel nem tartozunk minden téren felelősséggel egymásért,és persze már a gyerekeinkért,akkor az nem család,nem párkapcsolat.Nem tudnék úgy élni,hogy itthon enyém-tiéd,én pénzem,te pénzed....stb...a gyerekeket is elosszuk?Mert én szültem mind,akkor Ők az enyémek csak?"
"Hát erről beszélek,hogy ahogy Ti éltek az nem párkapcsolat.
Ti lakótársak vagytok,akiknek a közös ágyon kívül semmi közük egymáshoz.Szerintem így ne házasodjatok össze semmikor.Legyen minkettőtök boldog a kis magánvagyonával."
"Az, hogy EGYEK vagyunk, azt jelenti, hogy úgy gondolunk kettőnkre, mintha EGYETLEN lény lennénk. Aki a legfontosabb. (Amíg nincs gyerek, mert akkor ő a legfontosabb, és mi már másodlagosak vagyunk a gyerek szolgálatában, DE ekkor sem harmadlagosak.)
Egyetlen embernek pedig egyetlen kasszája van."
Ezek után én azt hittem csak mi vagyunk olyan hülyék, hogy nem közös a kassza...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!