Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan fura, ha egy...

Miért olyan fura, ha egy családban a szülők külön kasszán vannak?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hogy akik házasok és külön kasszán vannak, az tiszta szégyen, itt gyakorin is mindig az van, hogy aki nincs közös kasszán, az igazából abnormális házasság stb. De nem igazán értem miért. A férjem keres kb havi 300 ezer körül, én pedig 220at. Havi kiadásunk mindennel együtt kb 170 ezer ft. Ezt hónap elején elfelezzük 85-85, és mindenkinél marad ami megmarad. Ha elmegyünk valahova, akkor hol egyikőnk, hol másikunk fizet, nagyobb kiadásokat is ugyanúgy elfelezzük,stb. A fiunknak is hol egyikőnk ad, hol másikunk. Nincs ebből soha vita. Egymásnak is sokszor veszünk ezt azt. Nekem ez így jobb, mert tudom, hogy ha "egyben" lenne a pénzünk, akkor biztos hogy sokkal jobban zavarna ha a férjem a hobbijára költene, így hogy nem látom konkrétan, így nem is zavar. Nyaralásra is mindig megoszlik, pl én foglalom a repjegyet, a férjem hozza a költőpénzt. Soha nincs ebből gond, egyikőnk sem elherdálós típus, nyilván gázabb lenne, ha az egyikőnk hónap elején elszórna mindent, aztán meg a másiktól kérne folyton. Anyósomék is 40 éves házasok, de mindig is külön kasszán voltak, és jobb a házasságuk mint nagyon sok más emberért. Szóval miért olyan elítélendő, ha valaki nincs házasság alatt közös kasszán?
2016. máj. 19. 15:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%
Az én szüleim is külön kasszán vannak, nincs vele probléma.
2016. máj. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
78%
Vannak, akiknek az egyén megszűnése jelenti a "mi" megszületését. Ez ugyanolyan, mint amikor külön szobában alszanak, mert horkolnak, egyik fázik, másik nem, vagy csak különböző a ritmusuk. Összekötik a pénzügyi, testi közelséget a lelkivel.
2016. máj. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, ha nálatok működik, kinek mi köze hozzá?


Én a magam részéről el sem tudtam volna képzelni, dehát nem vagyunk egyformák.

2016. máj. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
75%
Legszívesebben lájkolnám a kérdést, csak ez ugye nem az az oldal. Nálunk hajszál pont így működik, és ez teljesen jó.
2016. máj. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk is pontosan így van, és köszönjük szuperül működik. Hogy ki mond az nem érdekel.


Azt viszont el tudom képzelni, ha nagyságrendi különbség van a 2 fizu között, akkor nem működne. Pl az egyik fél 110-et keres, a másik 300-at.

2016. máj. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
90%

A külön kassza nem ugyanazt jelenti minden esetben, igen sok mindent értenek ez alatt egyesek.


Nálatok rendesen müködik és semmi gond sincs belöle.


De ahol az egyik fél jóval kevesebbet keres és a közös kiadások felének kifizetése után nem tud magának a maradék pénzböl venni egy ruhadarabot, egy üveg üditöt, sört, vagy egy hamburgert, a másik meg közben ül a "saját" pénzén és eszébe sem jut a társára gondolni, vagy ahol állandó veszekedés van abból, hogy a gyereknek egy mozijegyet vagy fagyit ki vesz, mert most nem ö a soros, a háztartás (kaja, takarító és tisztálkodószerek) összes költségét a nönek kell fizetnie, mert az az "ö dolga", az ILYEN esetekben van probléma a külön kasszával. (És sajnos az ismeretségi körömben ez a fajta felállás a gyakori)

Azt most nem is említem, amikor a nö otthon van a gyerek(ek)kel és a férfi meg nem ad neki a "saját pénzéböl", mert külön kassza van, a nönek legyen elég, amit GYES/GYED címen kap. Ez az, ami nálam végképp elfogadhatatlan.


Ahol egyik sincs jelentös hátrányban a másikkal szemben és kultúráltan meg tudják oldani azokat a kiadásokat, amik mindkettejükre tartoznak (háztartás, gyerek, stb), ott rendben van, ha azonban az egyik fél emiatt komoly hátrányba kerül, ott nem.

2016. máj. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
27%

"biztos hogy sokkal jobban zavarna ha a férjem a hobbijára költene"


Na pont ezért fura. Ha szeretsz valakit nem sajnálsz tőle semmit.

2016. máj. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Nem sajnálom, de jobb így a lelkemnek, hogy nem látom, mennyit költ el rá :) :D
2016. máj. 19. 15:59
 9/28 anonim ***** válasza:
37%
ez nagyon remek, hogy nalatok jol mukodik, senkit nem is zavar ez , aki normalis. tehat, most te is altalanositod azokat, akik kozos kassza elvet tartanak, hogy ok biztos megszoljak a ti modszeretek, pedig ez nincs igy. en nem tudnam elkepzelni, hogy kulon kasszazzunk, de ha nalatok jol mukodik, hat hidd el, nem szol senki egy rossz szot . ( amugy meg kinek mi koze hozza h ti h osztjatok be a penzt? ezt reklamozzatok, vagy mi? )
2016. máj. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Nem reklámozzuk, csak volt itt egy kérdés és majdnem végig ilyen válaszok jöttek:


"Szerintem akik nem élnek közös kasszán azok nem biznak meg igazán egymásban. Ha szeretem a feleségem vagy férjem akkor kit a fenét érdekel hogy melyikünk mennyit tanult? egy háztartás, egy család."


"Akkor ti életközösségbe éltek,és nem párkapcsolatba.

De így minek együttélni,ha nincs kölcsönös bizalom?Akár össze is lehetne járni szexelni nem?Hiszen ez akkor így egy nem elkötelezett kapcsolat,semmi nem várható el a másiktól,nem vagytok felelősek egymásért...stb..

Én egy házasságot nem tudnék mondjuk így elképzelni.Ha a férjemmel nem tartozunk minden téren felelősséggel egymásért,és persze már a gyerekeinkért,akkor az nem család,nem párkapcsolat.Nem tudnék úgy élni,hogy itthon enyém-tiéd,én pénzem,te pénzed....stb...a gyerekeket is elosszuk?Mert én szültem mind,akkor Ők az enyémek csak?"


"Hát erről beszélek,hogy ahogy Ti éltek az nem párkapcsolat.

Ti lakótársak vagytok,akiknek a közös ágyon kívül semmi közük egymáshoz.Szerintem így ne házasodjatok össze semmikor.Legyen minkettőtök boldog a kis magánvagyonával."


"Az, hogy EGYEK vagyunk, azt jelenti, hogy úgy gondolunk kettőnkre, mintha EGYETLEN lény lennénk. Aki a legfontosabb. (Amíg nincs gyerek, mert akkor ő a legfontosabb, és mi már másodlagosak vagyunk a gyerek szolgálatában, DE ekkor sem harmadlagosak.)


Egyetlen embernek pedig egyetlen kasszája van."



Ezek után én azt hittem csak mi vagyunk olyan hülyék, hogy nem közös a kassza...

2016. máj. 19. 16:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!