Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokat veszekedünk a családban,...

Sokat veszekedünk a családban, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 14 éves reálisan gondolkodó gyerek vagyok.Akármit teszek, akkor abban keresnek valami hibát.Ha elmegyek a barátaimhoz (2 falura a mi falunktól, ösz vissz 13 kilóméter)6 órára, vagy csak itt a mi falunkban egy órácskára hetente akkor egyből én vagyok rossz, a csavargó,a lusta, az állandóan faluban koslató, stb....Például ma elmentem a barátomhoz a faluban, aki nem volt otthon, aztán átmentem a másikhoz aki szintén nem volt otthon.Hazafelé menet megkörnyékezett egy vicsorgató németjuhász.Van egy rokonunk háza, de nem használja.Beugrottam a kerítésen, de előtte becsengettem egy nénihez.Beszélgettem vele, aztán elindultam lóhalálában hazafelé.Aztàn persze én voltam a rossz megint, hogy becsengettem egy nénihez, de az nem fontos hogy fáj a csípőm. Már beszélgettem velük erről, de nagyon leszidtak. 4- es stabil átlagom van, de inkább felette.Mit tudok ezellen tenni?



2016. ápr. 17. 15:14
 1/3 Sulek Péter válasza:
ha a családod ilyen és nem nagyon változnak akkor nemis fognak változni sajnos. Keress normális barátokat fogadd el önmagad :) ne vedd nagyon a szívedre ezt az ügyet
2016. ápr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Figyelj, ha szeretsz a faluban koslatni akkor tedd is meg. Neked nem az a dolgod hogy a szüleid értékrendszerét átvedd (bár kíváncsi vagyok rá, hogy ők 14 évesen eljártak-e valahova, mert k.rvára gyanítom hogy igen). Igenis menj a barátaidhoz. Amíg nem hátráltatja a tanulmányaidat (illetve az esetleges otthoni teendőket), addig senki nem mondhatja meg neked, hogy ülj a szobádban és töltsd a szabadidődet bent kuksolva.

A néni gondolom nem volt mérges, amiért becsengettél, főleg ha beszélgetett veled. De ha egyszer tudod, hogy a szüleid beszólnak érte, akkor egyszerűen ne említsd nekik. Nem kell mindenről tudniuk. :)

2016. ápr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérd meg az egyik tanárodat, akiben megbízol, hogy segítsen átnevelni a szülőket, beszélgessen el velük a problémádról. Ha felnőtt idegen figyelmeztet őket annak nagyobb a hatása rájuk, több jelentőséget tulajdonítanak neki.
2016. ápr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!