Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyembe hosszu?

Mit tennétek a helyembe hosszu?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek. Biztos vagyok hogy aki veszi a fàradtsàgot elolvasni néhàny embernél majd kiveri a biztositékot.

szoval van 2 gyermekem. Terhes lettem a 3. Babàval. Nos a helyzet az hogy valojàban nem is akartunk többet a pàrommal. Amugy sem egy minta apuka szereti őket de ràm bizza.

Most 34, hetes terhes vagyok. És semnit nem mozdit nem beszélünk a kicsiről sem. Akàrhànyszor felhozom hibàs vagyok stb. A kisàgy nincs meg szinte semmi a babàbak. Ithonra nem ad pénzt mostanàba elmegy inkàbb. Jövő héten is elutazik nondvàn munkaügybe.

Tényleg màr a vége fele jàrok és pont most megy. Mintha szàndékosan csinàlnà. Pont igy kicsikarva azt hogy nem akarta a babát. Mondtam neki ha nem változtat elmegyek.

Soszor megfordul a fejembe hogy lemondok a babàrol ujra munka stb. Hiszen még a nevére sem vette. Viszont az enyém és inkàbb rola kéne lemomdani hiszen màr ugyis megtette ő is. Zsarol jogy kirak engem a kicsiktől. Mit tegyek kérek tanàcsot. Mert nem tudom tényleg. Egyedül egy babàval meg két kicsivel....


2016. máj. 10. 09:11
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
81%

Csak ismételni tudnám az előttem írókat, mert igazuk van.


A szüleid nem tudnának segíteni?

2016. máj. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
38%
Több gondja van a kèrdezőnek mint szemrehányást tegyetek "vèdekezni vèdekezni" vèdekeztek nem látod hogy írja?? inkább ne irjatok semmit ha nem tudtok èrtelmes választ írni.
2016. máj. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 A kérdező kommentje:

Persze hogy tőle van. Nem vagyunk hàzasok. Elvetetni nem lehetett mivel pont 12 hetesen mentem orvoshoz. Sehogy nem adta oda a papirt.

Közbe vérésem is volt ugyhogy ennyi.

2016. máj. 10. 09:54
 14/51 anonim ***** válasza:
49%

És mégis milyen tanácsot vársz? Senki sem tudja megfordítani a férjed érzéseit. Tanuljátok meg: ha ágyba bújtok, abból baba lehet védekezés mellett is! Csak akkor csináljátok, ha ezt a tényt elfogadjátok.

Beadod a válópert, és majd fizeti a gyerektartást.

2016. máj. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
47%

Te jó ég, most olvasom, hogy a harmadik gyereket szülöd egy olyan férfinek, aki még csak el sem vett. Érthetetlen.


Akkor semmi gazdasági és vagyoni közösség, simán kirakhat, menj a szüleidhez.

2016. máj. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim válasza:
72%

Biztos nem tudnátok leülni beszelni egymással?

Az a baj, hogy ugy vallaltatatok a babát, hogy benne semmi felelossegtudat nincs. Sajnalom a picikét, hogy az apja igy áll hozza. En biztosan nem nevelnem ilyen környezetben. Az hogy le akarsz mondani rola, szerintemrossz döntés. Inkabb költözz a szuleidhez a gyerekeiddel, mig anyagilag nem jössz helyre. Hatha ott nyugodtan nevelkedhet a kicsi.

Mondjuk az furcsa, hogy a masik kettot szereti. Veluk máshogy viselkedett, mikor vartatok? Nagyon nehéz lehet...babaruhat, ágyat, kelengyet ismerősöktől, csaladtagoktol nem tudnal szerezni?

2016. máj. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
72%
Hát ne haragudj, az a nő, aki két gyermeket szült, hogy nem veszi észre időben, hogy terhes a harmadikkal? Te talán a lelked mélyén akartad ezt a babát. De ha párod ennyire nem akarta, hát nem sok értelme van. Én a helyedben semmiképp nem mondanék le a babáról. Örökké furdalna a lelkiismeret, azon rágódnék, hol van, hogy van, mi van vele? Én várnék. Hátha párod mégis megszereti. És ha mégsem, hát a páromról mondanék inkább le. Főleg, ha van kihez fordulni segítségért- szülők, rokonok??
2016. máj. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
73%
Előző vagyok. Még annyi jutott eszembe, hogy ha párod ilyesmikkel zsarol, hogy kirak téged, felmerül a kérdés: szeret-e még Téged is egyáltalán??
2016. máj. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:
Hàt nem tudom. Csak azt hogy nem tudoklemondani rola mert ő nem akarja.
2016. máj. 10. 10:16
 20/51 anonim ***** válasza:
90%

Látom Kérdező, hogy nem tetszenek a válaszok.

DE el kéne gondolkodni, miért is kapod ezeket a reakciókat. Amíg nem látod be, te hol hibáztál a történetben, addig nem fogsz tudni javítani a helyzeteden.


Azt írod, hogy védekeztetek, "helyileg", ez gondolom kúp vagy tabletta, ami legendásan megbízhatatlan. Én csak akkor mertem használni, mikor nem volt gond, ha esetleg becsúszik a baba. Mondjuk bevált évekig, tehát nehéz elhinnem az olyan sztorikat, hogy besikerült.

A másik, hogy neked megjött a vérzésed, és pont 12 hetesen mentél először dokihoz.

Hát... ez is több, mint furcsa, kicsit sok véletlen ez így egyszerre. Főleg ha meg is jött, miért mentél mégis dokihoz?


Mindegy, tegyük fel hogy színigaz. Ebben az esetben nem hibáztathat a párod, hisz védekeztél, fel se merült hogy terhes vagy, és ő is ott volt mikor szexeltetek, nem te tehetsz az egészről. (Bár az is fura, hogy ő valamiért mégis úgy gondolja, hogy a nyakába lőcsöltél egy gyereket, és te vagy a hibás. Erről mindenképp beszélni kell vele!)


Dolgozol jelenleg, vagy táppénzen vagy?

Volt munkahelyed az előző egy évben? Jogosult leszel GYED-re, CSED-re, stb?

Albérletben laktok?

Szüleiddel milyen a viszonyod? Esetleg be tudnak fogadni?


Gyakorlatilag semmi nem derült ki abból, amit leírtál, ebből kicsit úgy jön le, hogy sikerült a semmire bevállalni a harmadik gyereket, és most jó esélyed van az utcára kerülni, mert a pasid bármikor kirakhat a lakásából.


Szólj ha tévedek...


Ezért sajnálják sokan a három gyereket, mert ti egyébként megérdemlitek a sorsotokat, de a három gyereknek lehetett volna jobb élete is, ha felelősség teljes szüleik vannak, akik nem úgy nevelik fel őket, hogy a nyomor és a hajléktalanság fenyegeti őket minden nap.


A párod meg már mindegy, hogy mit akart és mit nem, a gyerektartást fizetnie kell, ha szétmentek, nem számít hogy nem voltatok házasok.


Biztos, hogy munka ügyben utazgat? Nem lehet, hogy másik nő van a dologban, azért van sokat távol? Gyakran kimarad éjjel/hétvégén? Ha igen, akkor járj utána, mert ez se mindegy.

Akkor csak idő kérdése, mikor fog elhagyni/kidobni.


A helyedben a következőket tenném:

Elsőként verni a fejem a falba, hogy lehettem ilyen hülye. Ha ezzel végeztem, leülni gondolkodni.

Bevételekkel kezdve: mennyi pénzből gazdálkodsz jelenleg, kb. mennyi gyerektartást kaphatsz, van-e még bármi mellé (másodállás, műkörmözés, akármi).


Felmérni a lehetőségeket: albérlet, anyaotthon, szülőkhöz hazaköltözés, szoba bérlés, stb. Mit engedhetsz meg magadnak, mire van lehetőséged.


Ez mennyibe fog kerülni havonta, kb. Bérleti díj, rezsi, egyéb költségek.


A maradékból képes vagy-e eltartani három gyereket és saját magadat? Ha nem, milyen lehetőségek vannak, amit ki tudsz használni?

Bármit meg kell ragadni, akár azt is, hogy turiban olcsón veszel szép gyerekholmikat, szépen kimosod, stb, és neten eladod picivel drágábban, vagy hétvégén a bolhapiacon.


Van-e munkalehetőség, mikor tudsz visszamenni dolgozni, kire tudod bízni a gyerekeket, stb.


Ezekre konkrétan rajtad kívül senki se tudja a választ, így meg elég nehéz tanácsot adni.


Többek közt ezért is van, hogy inkább csak kapod a fejmosást, mert azt látjuk, hogy jó nagy kakit sikerült keverni magad körül, de azt nem, hogy merre tudnál elindulni.

Sajnos azt látom, hogy nem igazán van az önálló, talpraesett anya mintapéldánya, úgy meg ilyen helyzetben pokoli nehéz lesz helytállni.

2016. máj. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!