Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem ilyen esetekbe...

Hogyan kezeljem ilyen esetekben férfiként a férjem?

Figyelt kérdés

A férjem mindenhez (is) ért, olyan sokoldalú, hogy már gömb. Ezt boldogan, sőt néha arrogánsan tudatja mindenkivel. Viszont, ha nekiáll például barkácsolni, csak dől-borul minden.

Az utóbbi idők termése: ész nélkül vett kerti szegélyt, persze le is mérte előtte, majd a lerakáskor mégis kevésnek bizonyult, mert magát a szegély méretét nem figyelte. azt hitte 2 méteres, de csak másfél. HA szólok, őrjöng, hogy ne irányítsam.

Más. Vettem beltéri párkányt, ott állt napokig, könyörögni kellet, hogy feltegye. Feltette. Nem kellett volna. Semmit nem fogott a ragasztó, de legalább széttört a párkány, mert leesett.(Megcsináltam, érdekes módon nekem sikerült.

Még egy:vettem a házassági évfordulónkra bogyós gyömölcsű kis bokrokat, mert tudom, hogy imádja. A faiskolában becsülettel elmondták, hogyan kell elültetni. Hazahoztam a növényeket, amiket 1 hét könyörgés után elültettünk-természetesen az ő módszerével, mert a faiskolában hülyék ülnek. Mindegyik növény elpusztult, pedig már az ültetés alatt mondtam, hogy nem lesz ez így jó.

Tehát összebarmol mindent és a végén ki a hibás??? Hát persze, hogy én.

Hogyan kell kezelni ezeket a helyzeteket? Normálisan, szépen nem lehet vele beszélni, mert ilyenkor megsértődik, üvölt.



2016. máj. 4. 11:31
1 2 3 4 5 6
 21/56 A kérdező kommentje:

Nem engedi, hogy megcsináljam.HA nekiállok egyedül és esetleg kérdésem van, sérődötten válaszol: csináld, ha már elkezdted, én úgysem értek hozzá.

". Nem foglalkozol a nyugjeivel. Csinalhatod hogy a kezedbe veszed az iranyitast és megcsinalsz mindent amit te tudsz és előbb utóbb beletorodik hogy a felesége se elveszett ember"

NA, ilyenkor jön, hogy minek kellet nekem férj, ha nem hagyom, hogy megcsinálja a férfimunkát.

Még egy példa: A déli fekvésű ablakaink alatt bevert a víz, iszonyatosan beázott a tapéta. Kértem, hogy egy bizonyos helyen nyomja ki silplasttal. Ekkor elmagyarázta, hogy nem ott kell kinyomni. 3 évig kértem, de semmi. aztán jött a lakásfelújítás. Egy ablakos ember azt mondta, hogy ott kell kiszilózni, ahol mondtam. NEm tette meg. Elkészült a kéró, visszaköltöztünk (ekkor 7 hónapos terhes voltam), és még aznap jött egy hatalmas vihar és a frissen festett-tapétázott falat úgy beáztatta, hogy csak na. Ezután kiszilózta, ott ahol mondtam.Az, hogy terhesen nekem kellett vegyszeres festékkel átfesteni majdnem az egész lakást, az lényegtelen. Érti valaki a motivációit? Mert én nem.

2016. máj. 4. 13:41
 22/56 anonim ***** válasza:
89%

Én most nem is értem mit szeretnél. Adtunk tanácsot, hogy akkor csináld meg te, de azt nem lehet... Beszélni se lehet vele.


Ezek után mit mondjunk? Hogy te választottad? Hogy gondolom nem egyik napról a másikra lett ilyen?


Vagy csak simán panaszkodni szerettél volna...mert akkor nem szóltam.

2016. máj. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
17%

"az ilyen emberben mit lehet szeretni?"

Hát nem a hibáit. De nem is vagyunk azonosak a hibáinkkal. Tehát lehet szeretni: őt magát. Ez a szeretet lényege, szeretni, amint van. És nem az "azért szeretlek, mert barkácsoltál egy polcot, autód van, Kitüntetésed van, barna hajad van" stb stb - mert akkor nem Őt szeretik, hanem a barkácsolási képességét, az autóját, a kitüntetését, a haját.

2016. máj. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
93%

Tehát normális az aki semmi tiszteletet nem mutat, állandóan üvölt, dühkitörései vannak, mindig neki van igaza a másiknak meg kuss, nem hallgatja meg az észérveket és még azt hiszi ő a Jani...ja tényleg arany ember. Egy szeretni való nagy plüssmackó.


Az egy dolog, hogy az embernek vannak hibái, vagy hogy hibázik. De ezt tudja beismerni, vagy próbáljon javítani rajta. De mondom legalább a tisztelet meglenne. De ha valaki így viselkedik a feleségével, akkor hol a tisztelet?


Na mindegy, nekem ez felfoghatatlan :D

2016. máj. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
91%

Nekem csak egy kérdésem van:


Mégis mi a fenét akarsz ettől az embertől?


Jó, hogy kiírtad ezt a kérdést, mert legalább panasz formájában kijött belőled a feszültség, de szerintem te is tudod, hogy egy ilyen embert SEHOGY nem lehet kezelni. Főleg ha tényleg narcisztikus személyiségzavara van. Ha nem, a leírtak alapján akkor sem mész vele semmire.


Erre mondják, hogy megszoksz, vagy megszöksz.

Ha megkérdezném, hogy miért vagy vele, gondolom az a válasz, hogy mert szereted (vagy mert társfüggő vagy).


Fel tudnád sorolni, mit szeretsz benne? Megér ez ennyi üvöltözést?

2016. máj. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
88%

Az én férjem is ilyen. Ezt a kettő megoldást szoktam alkalmazni:

-megcsinálom én

-megcsináltatom valaki mással

Egyébként ilyenkor is őrjöng, hogy miért csinálta meg más, akkor is ha hónapokig könyörögtem neki előtte, de én már lexarom, csak készen legyen. Megváltozni nem fognak, ha ennyire nem megy a férjednek a barkácsmunka, akkor nyúlj a zsebedbe és fizess ki valakit. A cserjéket meg egyszerűen ültesd el ahova kedved van. Esetleg előtte való nap közöld vele, hogy ha ma sem csináljátok meg együtt, akkor holnap el fogod ültetni.

2016. máj. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
94%
Na jó, most hogy elolvastam a füvesítéssel kapcsolatos kommentedet, úgy látom, hogy egy olyan típusú nő lehetsz, aki nem tud visszaszólni a férjének. A férjed meg bunkó. Neked kell megtanulnod leállítani. Azért az nálunk alap, hogy ha én nekiállok valamit megcsinálni, mondjuk a kertet, akkor a férjem nem pofázik bele, nem mondja, hogy kell még föld, de ha mondaná akkor leüvölteném a fejét, mert ha már nem segít, akkor legalább ne szóljon bele. De a legdurvább, hogy még a férjed duzzog, hogy nincs kész a füvesítés? Állítsd már le. Mit képzel magáról, az nem segítség, ha semmit nem csinál és téged noszogat, Nem is értelek.
2016. máj. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 Alain Delon ***** válasza:
73%
Válj el.
2016. máj. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
31%
Hagyd rá. Ha nem hoznád fel ezeket a dolgokat, nem akarna bizonygatni, és csendben magában belátná előbb-utóbb, hogy nem megy. Ne hozd fel, ne akard megcsinálni, csak hagyd rá. És ne mondogasd azt se, hogy én megmondtam, mert annál jobban fogja akarni csinálni.
2016. máj. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
94%
Én azt nem értem, hogy egyáltalán az üvöltözést hogy tűröd el?
2016. máj. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!