Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem ilyen esetekbe...

Hogyan kezeljem ilyen esetekben férfiként a férjem?

Figyelt kérdés

A férjem mindenhez (is) ért, olyan sokoldalú, hogy már gömb. Ezt boldogan, sőt néha arrogánsan tudatja mindenkivel. Viszont, ha nekiáll például barkácsolni, csak dől-borul minden.

Az utóbbi idők termése: ész nélkül vett kerti szegélyt, persze le is mérte előtte, majd a lerakáskor mégis kevésnek bizonyult, mert magát a szegély méretét nem figyelte. azt hitte 2 méteres, de csak másfél. HA szólok, őrjöng, hogy ne irányítsam.

Más. Vettem beltéri párkányt, ott állt napokig, könyörögni kellet, hogy feltegye. Feltette. Nem kellett volna. Semmit nem fogott a ragasztó, de legalább széttört a párkány, mert leesett.(Megcsináltam, érdekes módon nekem sikerült.

Még egy:vettem a házassági évfordulónkra bogyós gyömölcsű kis bokrokat, mert tudom, hogy imádja. A faiskolában becsülettel elmondták, hogyan kell elültetni. Hazahoztam a növényeket, amiket 1 hét könyörgés után elültettünk-természetesen az ő módszerével, mert a faiskolában hülyék ülnek. Mindegyik növény elpusztult, pedig már az ültetés alatt mondtam, hogy nem lesz ez így jó.

Tehát összebarmol mindent és a végén ki a hibás??? Hát persze, hogy én.

Hogyan kell kezelni ezeket a helyzeteket? Normálisan, szépen nem lehet vele beszélni, mert ilyenkor megsértődik, üvölt.



2016. máj. 4. 11:31
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
69%

Elöször is nem ért, mi köze annak, hogy a féjed ügyetlen ahhoz, hoyg férfiként tudsz-e ra tekinteni - a kettö közt ugyanis semm összefeüggés sincs.


Másodszor azt végképp nem értem, miért vártál a bokrok ültetésével egy hetet, az ugyanis már önmagában indokolja, miért pusztultak el.


Harmadszor, ha tudod, hogy csakazért sem úgy fogja csinálni, ahogy elmondták, miért nem ültetted el te a bokrokat egyedül? (Azért mert nö vagy, még képes lehetnél erre - én legalább is a kertet egyedül csinálom, "nö létemre", és még nem esett le a gyürü az ujjamról!)

2016. máj. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
80%

Márpedig te is vastagon hibás vagy szerintem is... Ha tudod, hogy béna ezekhez, miért könyörögsz, eleve meg kell tiltanod neki, hogy hozzányúljon, csináld meg te. TUDOD, hogy hogyan kell, de hagyod a béna okostóninak, hogy megölje a növényeket...? Most komolyan.

Az én bokrocskáimat aztán senki sem barmolná el, s ha rosszul ültetnék el (azt hogyan lehet? szőlőnél még értem, amit úgy ültettünk, ahogy a kertészetben mondták, elpusztult, amit rosszul, az nem... érdekes dolgok ezek), kiszedném a földből s elültetném jól.


A kommunikációs probléma az nagy gond, egy párnak tudnia kell megbeszélni a dolgokat... Ezzel nem tudom, mit lehetne tenni, ha alapból ilyen, mert az emberek nehezen változnak, de azért jó lenne, ha nem hagynád, hogy rád erőltesse az akaratát.

2016. máj. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
77%
Ja, első jól írja, miért vártál egy hetet élő növényekkel? Mi legkésőbb másnap elültetjük, nyilván. Maximum viharos erejű széllel járó felhőszakadásban nem, de amúgy...
2016. máj. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
67%

A férjed NEM ATTÓL lesz férfi, hogy barkácsol meg ültet a kertben!!!!! Ha NEKED ez jelentené azt, akkor VELED van KOMOLY BAJ!!!!!!


Ha meg nem tud barkácsolni, kertben dolgozni, akkor csináld ezeket te. Sokkal okosabb, ha te szereled fel a "beltéri párkányt" - habár fogalmam sincs, mi akar ez lenne -, és nem várod meg, amíg elöször ÖSSZETÖRIK, hogy utána jöhess az "én megmondtammal".

Ugyanez érvényes a kerti szegéllyel - miért nem számoltál utána?

Ha egyedül vette, legalább akkor tetted volna meg, amikor hazaért vele - akkor ugyanis még tudtatok volna venni hozzá!

2016. máj. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
84%
Mindketten megeritek a penzeteket. Amuben a ferjem nem jo, azt nem bizom ra, lehetoleg akkor sem, ha segitokeszen felajanlja a segitseget. De bem szegyenitem neg azzal, h " ne te csinald dragam, mert hulye vagy hozza". Azt mondom, h szeretem csinalni/ szivesen megcsinalom. Es foleg nem varok napokat vkire, akirol tudom, h a vegen elrontja. Szegeny novenyek, mit szenvedhettek egy teljes hetig, mire vegleg kimultak...
2016. máj. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
80%

Kb. az a véleményem, mint a többieknek.

Mi köze ennek ahhoz, hogy férfiként tekintesz rá?

Ha te jól fel tudtad tenni a párkányt, akkor miért kell napokig kérlelni, hogy ő tegye fel? Stb.

Valahogy az az érzésem, hogy nyüstölöd, hogy csinálja ezt meg azt, aztán ha megcsinálja, akkor meg az a bajod, hogy hogyan csinálta meg.

2016. máj. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
89%

A férfiasság a kérdésben szerintem azért van, mert valahogy a kérdezőnek az a fixa ideája, hogy a felsoroltak a férfi dolga. Pedig nem. Nem lesz valaki egy szikrát sem kevésbé férfi vagy kevésbé nő, mert nem passzol pontosan a nemi sztereotípiákba (bár olyanról nem is tudok, hogy a férfinak kell ültetni).

Sokkal ésszerűbb annak végezni egy adott feladatot, aki el tudja végezni.

2016. máj. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
14%

És mi lenne, ha szeretnéd? hogy tekints rá? hát ne úgy, mint egy iskolapedellusra, aki mindent rendbe tesz, hanem mint egy másik emberre.

Alighanem te sem vagy hibátlan (gömb), megértéssel, szeretettel, kedvességgel, humorral meg lehet őrizni a ház békéjét.

*******


Péld 21,9 Jobb lakni a háztető sarkán, mint házsártos asszonnyal egy házban.


Péld 19, 13-14 A balga fiú fájdalom atyjának,

a házsártos asszony pedig olyan, mint a folyton beázó háztető. A ház és a vagyon ősöktől eredő örökség,

az okos asszony pedig valóban az Úrtól van.

2016. máj. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:

A férfiként kezelés alatt azt értem, hogy miként ne sértsem meg férfiúi hiúságát.

A barkácsolásról annyit, hogy nem engedi megcsinálni--mert ő jobban tudja.

A növények felett egy hétig vajúdott, bárhová mutattam a kertben-Oda jó lesz?- NEM! dörgött. Egyszerűen sehová nem volt jó neki.

Egyébként, ha szólok neki (szóltam, hogy rövid a szegély, több kell) , azonnal üvöltött, hogy ne szóljak bele, nem irányítsam. Mikor kiderült, hogy a szegély 1.5 m nem 2 (ez rá is volt írva, csak el kellett olvasni) Megint velem üvöltött, főleg, mikor megmondtam, hogy rá van írva a méret.

2016. máj. 4. 12:18
 10/56 anonim ***** válasza:
24%
a sok zsémbes lepontozta a 8-at :D csak teszt volt
2016. máj. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!