Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jómódú családok között még...

Jómódú családok között még mindig divat a kiházasítás?

Figyelt kérdés
Az egyetemen sok jó családból származó lányt ismerek, akiket kifejezetten azért küldtek a szüleik egyetemre, hogy férjet fogjanak maguknak. Ezek a lányok maguk is tudják, hogy soha nem fognak dolgozni, soha nem fogják használni a diplomájukat, pedig egyébként okos, értelmes, jól tanuló lányokról van szó. Mivel olyan körökben mozognak, gyakran eljárnak ide-oda, általában hamar meg is ismerkednek egy fiúval, aki szintén biztos háttérrel rendelkezik, vagy akinek biztos jól fizető munkája lesz. Ha a szülőknek is megfelel, az egyetem után jön az esküvő, a lány pedig hivatásos feleség lesz. Nem egy ilyet láttam mostanában. Ez milyen gyakori gazdag családoknál? Ott még mindig divat a "kiházasítás"?
2016. ápr. 25. 11:23
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
55%
Galamb sanyika írta ki a kérdést, szóval nem kell komolyan venni, most írt egy szívhez szóló privátot.
2016. ápr. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
47%

Én azt az egyet nem értem, hogy miért írják azt egyesek, hogy "a mi egyetemünkön ilyen nem volt". Honnan tudjátok? Mindenkivel beszéltetek? Aztán meg aki esetleg tényleg főleg pasivadászatra megy oda, az nyilván az orrotokra fogja kötni. Meg mások gondolataiba és párkapcsolataiba sem látunk bele. Lehet, hogy amit álompárnak látunk, az egy gazdasági érdekközösség...


Több nőt is ismerek, aki végigcsinálta az egyetemet (nem büfészakot), aztán 1 évet se dolgozott, mert úgy döntött, inkább lesz belőle htb. Most simán elképzelhető, hogy volt hátsó szándéka a tanulás mellett.

2016. ápr. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
55%

"Én azt az egyet nem értem, hogy miért írják azt egyesek, hogy "a mi egyetemünkön ilyen nem volt". Honnan tudjátok? Mindenkivel beszéltetek?"


Én pl. onnan, hogy sok egyetemi csoporttársamnak már eleve volt párja, amikor egyetemre ment, ezenkívül mindegyikükről tudom, hogy dolgozik (tartjuk a kapcsolatot).

2016. ápr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!