Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jómódú családok között még...

Jómódú családok között még mindig divat a kiházasítás?

Figyelt kérdés
Az egyetemen sok jó családból származó lányt ismerek, akiket kifejezetten azért küldtek a szüleik egyetemre, hogy férjet fogjanak maguknak. Ezek a lányok maguk is tudják, hogy soha nem fognak dolgozni, soha nem fogják használni a diplomájukat, pedig egyébként okos, értelmes, jól tanuló lányokról van szó. Mivel olyan körökben mozognak, gyakran eljárnak ide-oda, általában hamar meg is ismerkednek egy fiúval, aki szintén biztos háttérrel rendelkezik, vagy akinek biztos jól fizető munkája lesz. Ha a szülőknek is megfelel, az egyetem után jön az esküvő, a lány pedig hivatásos feleség lesz. Nem egy ilyet láttam mostanában. Ez milyen gyakori gazdag családoknál? Ott még mindig divat a "kiházasítás"?
2016. ápr. 25. 11:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%
csak láttad vagy biztos is vagy abban 100 %_ig, hogy ez így van (?) Hivatásos feleség, meg, hogy nem dolgozik élete végéig és eltartják, kitartják . xD Most eleve valaki egyetemre jár, egyértelműen ott fog ismerkedni (kényelmes, a legegyszerűbb) már miért járna a rezervátumba a c.gányok közé keresgélni vagy oda kellene ?
2016. ápr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%
Nem hiszem, hogy egy értelmes, diplomás nő, jó anyagi háttérrel a mai világban arra alapoz, hogy majd a férje eltartja. Ez pont nem az a réteg, amelyik aranyásásra szorul.:-)
2016. ápr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
45%
gondolod utolsó?
2016. ápr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
52%
Én simán el tudom képzelni. Mármint nem olyan szinten, hogy "ehhez kell menned, ha tetszik, ha nem", hanem úgy, ahogy leírtad. Persze, szeretjük azt gondolni, hogy aki egyetemre megy, az azért megy oda, mert az a terület a szenvedélye, művelődni akar stb... de renegetegen mennek egyetemre más szándékokkal. Van, aki bulizni akar, olcsó bérletet akar, nem akar még x évig dolgozni. Így olyan is lehet, aki a szakján össze akar szedni egy intelligens, sikeresnek tűnő pasast.
2016. ápr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%
Azért nem ilyen formában, és nem csak az anyagi jólétben élőknél, de bizony ma is vannak olyan kapcsolatok, házasságok, amik részben vagy teljesen anyagi érdekből köttettek.
2016. ápr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
65%

Soha életemben nem láttam vagy hallottam ilyenről, pedig olyan közegben mozgok, hogy van rálátásom.


Én inkább azt látom, hogy akik tehetősként kerülnek egyetemre, azok nyomják még inkább a tanulmányaikat és az egyetem melletti munkát, hogy meg tudjanak felelni (az akár nem is létező) szülői elvárásoknak.

2016. ápr. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
82%

"Mivel olyan körökben mozognak, gyakran eljárnak ide-oda"

Hogy jön ide az egyetem?


Hülyeség a kérdés.

2016. ápr. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nem aranyásás miatt jönnek össze egymással, úgy tűnik, hogy tényleg szeretik egymást, csak már eleve ezekben a körökben keresgélnek párt maguknak. És igen, azt is láttam, hogy utána általában tényleg nem dolgoznak a nők. Mondjuk ettől nem lesznek kiszolgáltatva a férjüknek, mert a családja úgyis támogatja, ha bármi történik. Természetesen nem minden jó családból származó lányra jellemző ez, csak nem egy ilyen esetet láttam.
2016. ápr. 25. 12:39
 9/23 anonim ***** válasza:
34%
kettes, de pont az az a reteg.
2016. ápr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
6%
igen divat még a mai napig! én meg olyat tudok hogy az unoka testvérét vette el a vagyon végett ne hogy idegen családba menjen a vagyon másik fele jah és nem cigányok ha nem gazdag magyarok úgy hogy van ilyen elég sok
2016. ápr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!