Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jómódú családok között még...

Jómódú családok között még mindig divat a kiházasítás?

Figyelt kérdés
Az egyetemen sok jó családból származó lányt ismerek, akiket kifejezetten azért küldtek a szüleik egyetemre, hogy férjet fogjanak maguknak. Ezek a lányok maguk is tudják, hogy soha nem fognak dolgozni, soha nem fogják használni a diplomájukat, pedig egyébként okos, értelmes, jól tanuló lányokról van szó. Mivel olyan körökben mozognak, gyakran eljárnak ide-oda, általában hamar meg is ismerkednek egy fiúval, aki szintén biztos háttérrel rendelkezik, vagy akinek biztos jól fizető munkája lesz. Ha a szülőknek is megfelel, az egyetem után jön az esküvő, a lány pedig hivatásos feleség lesz. Nem egy ilyet láttam mostanában. Ez milyen gyakori gazdag családoknál? Ott még mindig divat a "kiházasítás"?
2016. ápr. 25. 11:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem aki becsületes úton gazdagodott meg, annak kell, hogy legyen intelligenciája, tudása, üzleti érzéke (a szerencse mellett), így pont nem fogja értékelni, ha a gyereke ezt az utat válassza. Én legalábbis nem azért küldeném egyetemre a lányomat, hogy utána a p.jáért tartsák el.
2016. ápr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
31%

"igen divat még a mai napig! én meg olyat tudok hogy az unoka testvérét vette el a vagyon végett ne hogy idegen családba menjen a vagyon másik fele jah és nem cigányok ha nem gazdag magyarok úgy hogy van ilyen elég sok"


Nem veheti el az unokatestvérét, törvényileg tiltva van. Innen is látszik, hogy kamuzol.

2016. ápr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
8%

Az egyetemista pont az a réteg aki képes ilyesmire. Én fogtechnikusnak tanultam és itt gyk-n beszélgettem egy csajjal aki fogorvosin tanult, úgy ahogy már ha nevezhető normálisnak a lekezelősége de elbeszélgettünk, talán egy hangyányi szimpátia volt benne és mikor mondtam hogy mi lenne ha összefutnánk, ismerkedhetnénk, stb, ő kijelentette hogy neki nem kell szakmabeli, mert mindig csak a fogakról és a szakmáról beszélgetnénk, neki ügyvéd vagy mérnök kell. Hiába egyetemisták ha nem tudnak ésszerűen gondolkodni.



Amúgy meg igen, szerintem elképzelhető, mert van igen sok egyetemista ismerősöm akiknek nagy része azt hiszi hogy ők az atyaúristenek, pedig tudásilag nagyon alacsony szinten vannak.

2016. ápr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
28%

Nézd kérdező, a lányos háznál kell legyen minimum egymilliárd csak a havária keretben, ha olymódon akarják "kiházasítani" a lányt, ahogy te gondolod.

Mert ha az ifjú férj véletlenül pár év múlva félredug, akkor a lány rúgja ki, de ha politikailag szól rosszat, akkor meg jól fizető állást nem kap. Szóval a lány szüleinek, ha már így terveznék, a lányt és gyerekeit egy életen keresztül tudniuk kell eltartani - ha a kinézett férj mégiscsak kiesik valami okból (lásd fent). Egy ilyen tervhez tepedelem sok pénz kell...

2016. ápr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
45%

Suba a subával guba a gubával :)

Ez mindig is megvolt sőt a nyugati, kapitalista országokban bevett szokás. Igy halmozodik a vagyon generációkon át. Olvastál már olyat hogy egy tehetős ismert családból származó nő egy szegényhez ment volna feleségül? Victoria Adams Beckham szülei az egyik legnagyobb áruházlánc tulajdonosai, nem véletlen hogy a feltörekvő Beckham futballistához ment hozzá. Katalin hercegné is módos családból származik, egy egyetemre járt Vilmossal.

Megvan ez Magyarországon is, csak kevésbé látványos. A módosabbak olyan párt keresnek magukhoz akik illik hozzájuk és anyagiakban is megfelelő társ lehet. Erre pedig megfelelő ismerkedési pont az egyetem ahol a korosztályuk megtalálható. Ha nem jön össze korosztálybeli akkor jöhet az idősebb. Nem aranyások, csak a saját életszínvonalukhoz megfelelő társat keresnek. Aranyásók azok a prolik akik azt hiszik hogy jön a dúsgazdag herceg és kirángatja őket a nyomorból és 10 körömmel keresik ezt a fajta férfit. Proliknak nincs semmijük igy nincs mit beleadni a közös vagyonba, érthetően nem beszélhetünk vagyonhalmozodásról.

2016. ápr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
71%

Úgy tűnik, néhány embernek nem jött át a lényeg. Egyetemistákról van szó, tehetős családból, akik állítólag azért mentek továbbtanulni, hogy ott fogjanak férjet, akivel majd eltartatják magukat.

Nem tudom, hányan jártak egyetemre a válaszolók közül, én jártam. Egy ilyennel sem találkoztam Budapesten, az ország egyik elit egyetemén, aki azt elvégzi, az már nem fog otthon malmozni, vagy unalmában plázázni, a férjecskéje pénzén.:-) Aranyásásra az szorul, akinek se otthonról nem adnak, se magának nincs olyan végzettsége, amivel jó életszínvonalat érhet el. A kérdésben szereplő rétegre pont nem ez a jellemző, lehet itt hisztizni vagy irigykedni, vagy besértődni, mert egy kvalifikált csaj nem ugrott a fogtechnikus nyakába.:-)

2016. ápr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
58%

"Nem veheti el az unokatestvérét, törvényileg tiltva van. Innen is látszik, hogy kamuzol."


Már a nagybácsinak is szabad az unokahúggal... a tudod kik miatt vezették be, hogy ne kelljen fél falvakat lecsukni vérfertőzésért.

2016. ápr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
74%
#12: Ma Magyarországon elsőfokú unokatestvérek is házasodhatnak.
2016. ápr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
23%
Most utánanéztem minimálisan és elvileg engedélyhez kötött. De fúj bakker, a legkorábbi civilizációk is rájöttek, hogy miért nem szabad ezt csinálni, most meg lehetséges? Te atya ég.
2016. ápr. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom hová jársz egyetemre, de én ilyet nem tapasztaltam. Egyébként meg nem mindegy kit szetetne valaki férjnek? Ő dolguk..
2016. ápr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!