Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Holnap Londonba kéne repülnöm...

Holnap Londonba kéne repülnöm a szüleim tudta nélkül. Mit szólnátok szülők ha kiderülne? ( 17 L )

Figyelt kérdés

A barátommal szeretnék találkozni, mert most kintvan.

Ő fizetné, csak az a baj hogy holnap kéne mennem de nincs útlevelem, de a barátom azt mondta hogy elég a személyi igazolvány , ő is úgy ment oda.


2016. márc. 29. 15:37
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
63%
Egyébként meg, a szüleidnek nem fog feltünni, hogy két napig nem vagy otthon???
2016. márc. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
71%
Mit szolnak ? Amit szólnak majd azt nem köszönöd meg biztos lehetsz ,én a helyükben mindenhová elkisélnélek jó sokáig. te nem 17 éves majdnem felnőtt vagy csak egy buta ,naiv gyerek.
2016. márc. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
91%

Érdekes, hogy fent még az a kérdés, hogy mit szólnánk a szüleid helyében, a kommentekben meg már azon vergődsz, hogy elég lesz-e a személyi.


1. Ha olyan önálló nagylány vagy, hogy a szüleid tudta/engedélye nélkül utazol külföldre, akkor annyi önállóság is lehetne benned, hogy rá tudj keresni, milyen iratok kellenek az utazáshoz. "A barátom azt mondta..." nem elég. "A gyakorin azt írták..." szintén nem elég. Lehet, hogy a barátod mond egyet, a repülőtéren meg majd mondanak egy másikat, akkor vered majd a fejedet a falba, hogy nem néztél utána valami hivatalos helyen. Mondjuk fel lehet hívni a légitársaságot, ők tudják ilyesmiről a leghitelesebb információt adni. 16 évesen nekem először ez jutna eszembe, ha valami hivatalos infóra lenne szükségem. Pedig én nem tartom magam felnőttnek. Igaz, ha én utazom valahová, arról a szüleim mindig tudnak, szóval először inkább tőlük kérdezném meg, milyen iratra van szükségem. Ja, a felnőtt huszonéves nővérem szintén mindig szól, ha utazik valahova, pedig már nem is él velünk együtt. Ez a normális szerintem. Ha esetleg valami baj történik otthon, miközben nem vagy otthon, akkor hová forduljanak a szüleid, kinek szóljanak, ha te nem a megbeszélt helyen vagy? Vagy ha veled történik valami, és a szüleidet külföldről hívják fel, miközben ők azt hiszik, a barátnődnél vagy... Meg amúgy is, külföldre utazni gyerekként engedély nélkül, pláne most a reptéri robbantások után... Hát nem tudom, nekem nem lenne pofám ezt megcsinálni a szüleimmel. Nagyon nem vagy te felnőtt, hiába hiszed azt. És ezt 16 évesen mondom.


2. Ha kiderülne, a szüleid helyében elgondolkodnék, vajon mit rontottam el. Mert az oké, hogy hülyeséget akarsz csinálni, de egy gyerek magától nem hiszem, hogy ilyen hülye tud lenni, ebben valószínűleg a szüleidnek is benne van a keze. Nem látok bele a családod életébe, de el tudom képzelni, hogy mondjuk nem bízol meg bennük, vagy nem tudtok kulturált módon leülni beszélgetni, vagy hasonló, vannak ilyen családok. Biztos megvan az oka annak, hogy azt feltételezed, nem engednének el, ezért akarsz titokban menni. Mert egy normális gyerek-szülő kapcsolatban ilyen nincs, ott meg tudják beszélni egymással a dolgokat, a szülő megérti, hogy a gyerek miért akar menni (ha a gyereknek normális indoka van), a gyerek pedig elfogadja, ha esetleg a szülő nemet mond (ha a szülő logikusan elmagyarázza, miért döntött így). Lehet, hogy azért nem bízol meg bennük, mert nem voltak ott neked, amikor pl. támogatásra lett volna szükséged, vagy nem tudtál nekik áradozni a barátodról, mert pl. nem érdekelte őket, vagy akármi okból. Vagy lehet te csináltál már korábban olyasmit, ami miatt nem bíznak meg benned, és tudod, hogy úgysem engednének el. Utóbbi esetben csak rontasz a helyzeten azzal, amit csinálsz, én legalábbis még kevésbé bíznék meg benned azok után, ha kiderülne.


3. 17 évesen egy pasi miatt nem éri meg ilyet csinálni. Lehet jövő ilyenkor már rég mással fogsz járni. Oké, hogy két éve együtt vagytok, de ez se jelent semmit. Én 13 évesen jöttem össze az első barátommal, azt hittem, ő lesz életem szerelme. 15 voltam, mikor szakítottunk, most nemrég jöttem össze egy másik fiúval. Most ő életem szerelme. De lehet egy év múlva már nem ő lesz. De a szüleid mindig ugyanazok lesznek, és nem felejtik el, ha hülyeségeket csinálsz...

2016. márc. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
82%

17 éves vagy és szerinted az már majdnem felnőttség?

Dehogy vagy TE felnőtt,aki az nem így gondolkozik!Szerinted mit éreznének a szüleid,ha netalántán odavesznél a repülővel?! Mivel tudjuk,most milyen a helyzet! Ha ennyire nagy a szerelem,miért nem a palid jön haza?! Lebuksz...de akkor meg ne sírjon a pofikád

2016. márc. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
25%
Már nem azért, de amikor én átrepültem Londonon keresztül Dániába, akkor bizony kellett az útlevél, mert nem része a schengeni övezetnek. Már Liszt Ferencen is külön sor van, ahol útlevéllel tudsz csak átmenni becsekkolás után, míg mondjuk közvetlen dán járatnál már nincs további iratellenőrzés.
2016. márc. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
76%

szerintem hagyd a fenébe azt a fiút.

mert ha jól értem ő már felnőtt. mégis elvárja,hogy a 17 éves barátnője a szüleit átverve,iskolából lógva látogassa meg.. miféle férfi az ilyen?

ha annyira szeret, akkor miért nem jött haza pl most a hosszú hétvégén? miért várja el,hogy te utazz ki, amikor a szüleid nem engedik? és iskola is van..


egyébként ha tényleg 2 éve együtt vagytok, akkor nem hiszem el,hogy a szüleid nem engednének el hozzá. csak ezt ésszerűen meg kellett volna beszélni,hogy mondjuk a nyári szünetben 1 hetet kint töltesz..vagy valami.. nem az,hogy a hátuk mögött szervezkedsz.


na meg gondolom el kell majd büszkélkedeni az instagramon vagy más képmegosztó oldalon,hogy te Londonban jártál.lehet a szüleid nem látják, de el fog jutni hozzájukl

2016. márc. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
69%

A fedősztori az, hogy a barátnődnél alszol, de gondolom majd fel akarnak hívni. Van fogalmad róla külföldről/külföldre mennyibe kerül telefonálni? Meg nem tudom milyen a szüleid kapcsolata a barátnőddel, illetve a szüleivel, de pl akivel én jóban voltam annak a szüleit is jól ismerték az én szüleim és ilyen dolog hamar kiderült volna. Ha ilyet csináltam volna, az zicher,hogy a barátaimról is letiltottak volna, hogy támogatnak egy ilyen hülyeséget.

És szerintem a barátod sem támogatná az ötletet, ha tudná, hogy a szüleid nem engednek el.

2016. márc. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
100%
Na, szerintem elrepült, és ha véletlen átcsúszik mindenhol, akkor majd levonja a következtetést, hogy okiratot hamisítani, szülőket átverni mennyire egyszerű, és mind mi leszünk a hülyék itt :"D.
2016. márc. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:
100%
Eleve az volt butaság, hogy a barátjának kamuzott. Gondolom a srác jót akart, gondolta kihívja magához pár napra világot látni, csak csórikám azt nem tudta, hogy a csajt a szülei nem engedik ki. Mert lehet, hogy ha ezt tudja, akkor erre pár napra hazajött volna ő. Mindenesetre, ha bukó a buli megkérdőjelezném a csaj őszinteségét másban is.
2016. márc. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!