Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiszolgáltatottság, vagy...

Kiszolgáltatottság, vagy egyedüllét?

Figyelt kérdés
Azokhoz szól a kérdésem, akik szeretnének családot! Ti mitől féltek jobban? Attól, hogy nem lesz családotok, vagy attól, hogy lesz, de nehéz anyagi körülmények között. Tehát számolgatni kell, csekkekkel sakkozni stb. Melyik gondolat, életmód ijesztőbb Nektek?
2016. márc. 18. 12:37
1 2
 1/12 acelsziv ***** válasza:
40%
ebben hol a kiszolgáltatottság?
2016. márc. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
Ezt csak akkor kéne kiszolgáltatottságnak nevezni, ha TE számolgatod a pénzt a csekkekre, de pl. szülők, vagy a párod meg jó módú lenne, és a kérdés az volna, hogy elfogadnád-e hogy "eltartsanak", ergo nekik lennél kiszolgáltatva.
2016. márc. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A szociális hálóra gondoltam. Tehát arra az esetre, hogy ugyan van munkája a szülőknek, de szűkös, bármikor állami, családi segítségre szorulhatnak.
2016. márc. 18. 12:46
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

Én a rossz anyagi helyzettől jobban féltem (abban nőttem fel).

Ezért akkor vállaltunk gyereket, amikor volt (hiteles) házunk, kocsijaink, félretett pénzünk, normális munkahelyünk.

Most 3 éves a fiunk, soha nem kell a csekkekkel sakkozni, akkor és annyit költök, amikor akarok. Minőségi normális ételeket eszünk, nem Tesco gazdaságost, meg farhátat, mert csak arra telik...

Az a gyereknek sem jó.

2016. márc. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én attól jobban félek, hogy nem lesz családom. Az anyagi dolgokat mindig megoldom, akár egyedül is, saját lakásom már van, ezen nem izgultam sose. Viszont 30-on túl vagyok, egy házasságom már tönkrement, utána következő nagyon komoly kapcsolatom, amibe minden reményem, hitem, boldogságom benne volt tönkrement, mert nem estem teherbe. Nagyon vágyom családra, és ez a legnagyobb félelmem, hogy sose lesz, nem boldogít az a tudat hogy számolhatom a pénzem egyedül öregen. :(
2016. márc. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehetoleg egyik sem. Erdemes tanulnies olyan munkat vegezni hogy ne kelljen valasztani a ketto kozott.


Ha egyedul vagy, mi ertelme az eletnek? Ha csaladod van de ejjel nappal dolgozol es idegbeteg vagy a penz miatt, minek a csalad?

2016. márc. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Úgy 1-2 évvel ezelőttig egész életben minden vágyam egy nagy család volt, ami stabil, szerető párkapcsolaton alapszik.

Nem találtam meg a hozzám illőt (eddig), de az utóbbi időben észrevettem, hogy már nem is vagyok olyan nyitott rá, mint korábban.

Nem mondom, hogy "félek", ez nem jó szó.

Inkább az van bennem, hogy egy rossz (vagy akár csak "lapos" kapcsolatban sokkal rosszabb lenne érzelmileg, mint egyedül (így én legtöbbször alapvetően jól érzem már magam).

Pénzügyi nehézségek biztos nem tartanának vissza a családalapítástól (persze nem arra kell gondolni, hogy ész nélkül vállalnék gyerekeket, de ebből a megfontolásból nem választanám inkább az egyedüllétet)

2016. márc. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A kiszolgáltatottság! Inkább maradjak egyedül, de azt az érzést sosem akarom átélni, hogy a létszükségleteken kelljen spórolni, és egy gyermeket sem szülnék ilyen körülmények közé. Ez maga a nyomor!
2016. márc. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
az egyedül állók nehezebb anyagi helyzetben vannak
2016. márc. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Érdekes dolog ez. Azt hiszem mindenki attól fél jobban, amire éppen nagyobb az esély. Míg egyedülálló voltam, semmi sem érdekelt, csakhogy ez az állapot elmúljon. Most, hogy stabil kapcsolatom van, jövőre esküszünk, egyre több bennem a félelem. Nem tudom milyen álomvilágban él, aki azt mondta "csak tanulni kell". Ebben az országban nem lehet mindenki mérnök. A párom szociális munkás, én egészségügyis vagyok. Mindketten diplomások. Semmilyen hátterünk nincs, illetve nekem van egy telkem pesten, ez az össz vagyonom, meg egy picurka megtakarítás. 3 gyereket szeretnénk, így a CSOK segítséget jelentene, de a gyerekeket el is kell tartani, amire a diplomás, tisztességes munkánkért kapott fizetés nem feltétlen lesz elég. Ha 1-2 gyereket vállalunk, albérlettel, akkor se járunk jobban. Tisztában vagyok vele, hogy rendkívül jól tettük volna, ha programozók, mérnökök, vagy akár villanyszerelők lennénk, de minket azzal a tehetséggel, vággyal áldott meg az Isten, hogy szeretünk embereknek segíteni, meghallgatni, terelgetni őket. Nagy hátrány ez manapság.
2016. márc. 19. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!