Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedüllét, van kiút?

Egyedüllét, van kiút?

Figyelt kérdés
Sose voltam egy társaságkedvelő ember, de mára 25 évesen oda jutottam hogy senkim nincsen. Egyedül élek, volt párom 4 hónapja költözött el, szüleim nincsenek (vagyis apukám él de nem akarja tartani a kapcsolatot velem), a munkahelyemen egyedül vagyok egy irodában. Így a napi komunikációm abból áll, hogy beszélek a főnökkel, ha szükséges és ennyi az egész... Közvetlen kollégáim között nincsenek fiatalok. Van egy nagynéném aki már elég idős, közel lakunk, szoktunk beszélgetni de tényleg ennyi. Nem tudom, hogy meddig fog ez így menni, amúgy is egy stresszelős tipus vagyok, pánikbeteg, szorongós, stb és folyton csak a saját gondolataimmal vagyok, félek csak rosszabb lesz... itthon filmet nézek vagy könyvet olvasok, de nagyon unalmas így és nem tudom mi a kiút ebből. Teljesen elszoktam a komunikációtól, félek már ha bárkihez is beszélnem kell. Barátaim nincsenek már rég óta. Segítsetek mit kéne tennem?

2015. jan. 7. 22:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

"Segítsetek mit kéne tennem?"


Kezdésnek: Mozdulj ki a lakásból. Járj el társasági helyekre. Sok helyen lehet ismerkedni, de ha a csak a 4 fal között maradsz akkor nem fog menni. Tessék mozogni, sétálni, színházba, múzeumokba, könyvtárba járni, és lesznek ismerőseid.

2015. jan. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

Ezt akár én is írhattam volna, 5 évvel ezelőtt. Teljesen egyedül maradtam, szüleim meghaltak, családom nem volt.

Keményen dolgoztam agamon, hogy kijöjjek a depresszióból. Közben nagyon jó barátokat szereztem, és rajtuk keresztül lett egy párkapcsolatom is. Most már a házasságot és babát tervezzük.

Ne add fel. Az élet szép, csak ezt fel kell fedezned.

2015. jan. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
38%
Budapesten laksz vagy vidéken?
2015. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20%

Szia!


Interneten is lehet beszélgetni emberekkel, plusz lehet keresni, csoportokat, ahol a közös érdeklődés, egy közös hobby összehozza az embereket. Esetleg, valami társas tevékenységre beiratkozhatnál, tánc, valami sport, elmehetnél tanulni valamit, ahol esetleg lehetne ismerkedni. Ha volt barátod, biztos lesz még. :)

Tudom nem egyszerű, sajnos ez a világ elidegeniti az embereket egymástól. Nem tudom, esetleg tarthatnál kutyust vihetnéd kutyaiskolába ott már van egy közös pont az ott lévő emberekkel, nem lennél annyira magányos. :)


Minden jót neked!


26 lány vagyok nekem sincs sok és nagy kiterjedt baráti köröm, de engem nem stresszel ez. :)

2015. jan. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem az jó lenne kezdetnek, ha az érdeklődési köreiddel kapcsolatos fórumokat, oldalakat keresnél fel, és ott próbálnál meg kommunikálni másokkal. Az írásban való kommunikáció egyébként is könnyebb. Így ismerkedhetsz emberekkel a közvetlenség, szemtől szembeniség félelme nélkül. Később, ha jó közösségbe kerülsz pedig igazi barátokra is találhatsz, találkozhattok az életben is. A félénk embereknél ez beválik általában.


Esetleg könyvestekre vagy klubbokba is eljárhatnál, ahol az érdeklődésednek megfelelő műveket mutatnak be, ott közvetlenül is találkozhatsz emberekkel.


A pánikbetegségeddel pedig fordulj bizalommal egy pszichológushoz, csak segíteni tud!

2015. jan. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

Ha a kutya megoldható szerintem is nagyon jó ötlet, összehozza az embereket és az otthoni magányodon is segít, és jó kiinduló pont ismerkedéshez, továbbá miatta kénytelen leszel a napi séták során más kutyák gazdáival kommunikálni.


Ezen kívül elmehetnél sportolni, a depresszió ellen is segít és ott is beszélhetsz emberekkel.


A pánikbetegséggel pedig tényleg menj el pszichológushoz/pszichiáterhez, én szinte teljesen kigyógyultam belőle, pedig az elején annyira bezárkóztam tőle, hogy hónapokig ki se mozdultam otthonról, csak dolgozni jártam.


Egyébként meg barátokat a régi ismerőseidből is csinálhatsz, keress fel régi osztálytársakat, olyanokat, akikkel jóban voltál és vedd fel velük újra a kapcsolatot!

2015. jan. 8. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%
ja, hogy ha pedig készen állsz a randizásra, próbáld ki a Tindert!!!
2015. jan. 8. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

Idősebb vagyok (38) kicsit más élethelyzetben (elvált nő, kisgyermekkel)- nekem sincs párkapcsolatom.

Tény, hogy kapcsolati szinten is mozgalmasabb az életem, mint neked, pedig nekem sem élnek a szüleim, a testvérem messze külföldön és pár értékes barátságot leszámítva nincs népes baráti köröm.


DE: nem vagyok, nem lehetek depressziós (sem nekem, sem a gyereknek nem tenne jót).

Jó ötlet, hogy járj el pl. mozogni (én is ezt teszem rendszeresen). Akár konditerembe, akár csoportos órára, akár futni vagy kirándulni- lehet hasonló érdeklődésű társakat találni és még az egészséges életmód is kipipálva.

Ha már 2 hónapig rendszeresen jársz pl. egy helyre, akkor már az órákon is ismerősek lesznek a törzstagok, esetleg a konditeremben, szaunában stb. már ismerősként köszönhetsz rá valakikre és megindulhat egy beszélgetés.

Ugyanígy tudsz a neten keresni pl. edzőtársat, futótársat, de akár barátot, utitársat, ismerőst.


Jó érzéssel tölthet el és emberi kapcsolatot is építhetsz ha valamilyen önkéntes munkát végzel, számos szervezet várja tárt karokkal a segíteni akarókat.


Esetleg valamilyen hobbiba fogni (tanulhatsz úszni, főzni, társas táncolni, becsatlakozhatsz a lakóhelyed közelében egy természetjáró vagy fotós klubba stb.- helye válogatja, de pl. a művelődési házak programjait érdemes megnézned).


Azért ha sem párkapcsolatod, sem családi kapcsolatod, sem barátaid nincsenek, akkor bennem felmerül az is, hogy jól jönne egy segítő szakértő is. Pszichológushoz is elmehetsz, hogy mögé nézzetek annak, mi az oka, hogy életed egyetlen területén sincsenek értékes emberi kapcsolataid? Hidd el, hasznos befektetés lenne.

2015. jan. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
először azt döntsd el mit szeretnél...barátokat és/vagy párkapcsolatot...de akár itt is szerezhetsz mind2-t ha levelezésben jobban tudsz kommunikálni...kezdetnek megteszi...
2015. jan. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Csinálj magadnak programot, ahol mindenképp összeakadsz másokkal. Könyvtár, kutyasétáltatás, bármilyen sport,nyelvtanfolyam, hobbi... a lehetőségek száma végtelen.
2015. jan. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!