Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám nyomatékosítani...

Hogyan tudnám nyomatékosítani a páromban, hogy többet ne aludjon itt a testvére?

Figyelt kérdés

Együtt élek a párommal.

A testvére pár hónapja szakított a barátnőjével, azóta bejárkál a mi városunkba bulizni, stb. És volt hogy heti szinten minden szombaton itt aludt, most a héten már másodszor jön, már a kulcsot is elvitte, mert reggel el kell mennünk reggel párommal és ő még majd alszik...

Nagyon zavar, innentől nem tudom tolerálni, de úgy gondolom, hogy ha párom utasítaná el, hogy ne aludjon itt, akkor az még nyugisabb lenne, mint az hogy én mondom meg, mert akkor én lennék a rossz, de a páromra csak nem haragudna meg.

Ha én mondanám meg, akkor tudom hogy én lennék a rossz a szülei szemében is...

Ha meg párom mondja meg akkor lazán kezelhető lenne.

Jogosan zavar? :/

Olyan rossz reggel is, nem tudok bemenni a ruháimért akkor, ki kell készítenem a másik szobába.


2016. márc. 11. 18:14
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen megértelek, engem az ilyen mindig baromira idegesített. El kell fogadni, hogy ez bizony az emberek legalább felét zavarja és végül is tiétek a lakás, nem az övé.

Zavarna rohadtul, de el tudnám fogadni az ilyet, ha nem az lenne az indok, hogy bulizik. Az én szórakozásomat rontaná el ezzel, az övével, hát ezt azért marhára nem kötelező tolerálni.


Beszéld meg pároddal, hogy jelezze tesója felé, hogy nem alhat itt és kész. Az lenne amúgy a legjobb megoldás, hogy ha legközelebb kérdezné, hogy jöhet-e, akkor mondtok egy nemet valamire hivatkozva. Legközelebb megint kérdezné, akkor se lenne jó. Azután se. Pár alkalom után csak venné a lapot.

2016. márc. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
11%

csak gratulálni tudok az olyanoknak, akik szerint a kamuzás bármire is megoldás.

sunyi emberek, akik hazugságok mögé bújnak, mert gyávák.

itt már többről van szó, mint az ottalvás, ez már egy emberi tulajdonság, aminél nincs rosszabb.

a hazugság soha, semmire sem megoldás.

2016. márc. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
35%

Úgy tudod nyomatékosítani, hogy elmondod neki, amiket itt leírtál /zavar, hogy nincs elég privát tered, mással kell megosztanod a lakást hétvégén stb../ Ketten vagytok a kapcsolatban, csak tudtok kompromisszumot kötni.

Egyébként 24 évesen még lazábban is vehetnéd a dolgokat, még előtted az egész élet, miért jó feleslegesen ilyesmiért problémát generálni? :)

2016. márc. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
72%

"csak gratulálni tudok az olyanoknak, akik szerint a kamuzás bármire is megoldás.

sunyi emberek, akik hazugságok mögé bújnak, mert gyávák.

itt már többről van szó, mint az ottalvás, ez már egy emberi tulajdonság, aminél nincs rosszabb.

a hazugság soha, semmire sem megoldás."


Ilyen kegyes hazugságokkal nagyon sok mindent el lehet simítani. Tudod a felnőtt ember nem egy 5 éves értelmi és érzelmi szintjén van, akinek a fejébe verték, hogy hazudni minden esetben rossz.

De oké, mondják meg, hogy zavarja őket, akkor meg bunkók lesznek, szóval tök mindegy, válassz két sz..r között.


"Egyébként 24 évesen még lazábban is vehetnéd a dolgokat, még előtted az egész élet, miért jó feleslegesen ilyesmiért problémát generálni? :)"


Engem fiatalabbként is zavart ez. Nem kor, hanem egyéni beállítottság kérdése. Kolis voltam sokáig, muszáj volt mindig másokkal együtt élnem, de attól még ha nem muszáj nem kerülgetnék mást szombat reggel a házban a közvetlen családtagjaimon kívül rendszeresen.

2016. márc. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
88%
Mindig is utáltam a vendégeket, utálom ezt a hozzáállást, hogy amíg fiatal vagy, nyelned kell és kushadni, mert addig minden hülye gyerek ott aludhat nálad, mert haverok, buli, fanta.
2016. márc. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Lina63 ***** válasza:
55%

Néha azt mondom belefér, de rendszert én sem engednék.

Férjemmel felváltva dolgoztunk és ha úgy jött volna ki a pihenő idő, hogy hétvége, akkor nem azzal akartam volna foglalkozni, hogy buli után jön-e tesó. De én hétvégén is dolgoztam és ha szombat hajnalba buli után odaállítana tuti kiakadtam volna. Van egy határ amit meg kell húzni.

Most, hogy pici is van ugyanúgy látom a dolgokat.

2016. márc. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
96%

Megértem a kérdezőt, engem is zavarna. Gondolom hétfőtől péntekig dolgoznak mindketten, lenne két napjuk, amit otthon kettesben eltölthetnek, de nem lehet, mert minden héten ott van egy harmadik fő is. Szerintem teljesen jogos igény, hogy ez így nem mehet tovább. Főleg annak függvényében, hogy korábban alig jött látogatóba.


Kérdező, szerintem beszélj a pároddal, ha ő nem szól neki, akkor tedd meg te. Nem hiszem, hogy rossz lennél azért, mert egy kis privát szférára vágysz.

2016. márc. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó!
2016. márc. 14. 15:53
 29/31 anonim ***** válasza:
73%

A tesókat segíteni jó dolog. Alapvetően mindig jó dolog segíteni. A nem jó része ott kezdődik, amikor a másik fél visszaél vele, vagy csak egyszerűen nem érzi, hol a határ, amit átlépve már zavarja a segítőit.


Ami nálam beleférne: tesó felhívó, hogy van egy koncert/buli, amire menni szeretne, aludhat-e ott. Megbeszéljük, odajön, megköszöni, hazamegy. Még kulcsot is adnék neki arra az éjszakára, hogy ne legyen gond a bejutás. Ha 1-2 hónap múlva megint megkér, simán igent mondok.


Ami nem fér bele: Ha rendszeressé válik, ha minden héten ugyanaz menne, ha a végén nekem kéne alkalmazkodnom a saját lakásomban, ha magától értetődőnek venné az ott alvást, ha nem jelezné előre, hogy érkezik, ha emiatt programot kéne lemondanom stb.


Kérdező, a pároddal kell megbeszélni, mert az igényid jogosak, és meg kell találnotok a megoldást, hogy mindenki elégedett legyen.

2016. márc. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
3%

A testvere... akkor megy, amikor szukseg van ra.

Ennyi tolerancia lehetne benned, a parodra valo tekintettel.

Gondolom nem koztetek alszik, akkor miert zavar ennyire?

2016. ápr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!