Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális, ha egy anya nem...

Az normális, ha egy anya nem látja szépnek a gyermekeit?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert az édesanyám szerint én (15) és a húgom (3)csúnyák vagyunk. Szerinte még a szomszéd kislánya is szebb.

Én nem tartom ezt normálisnak, mivel olyan csúnya babák vannak és az anya oda meg vissza van értük. Azt mondjuk belátom, hogy én nem vagyok a legszebb, de a testvérem szerintem egy kis tündér.


2010. márc. 31. 16:06
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
Ledöbbentem a kérdés kapcsán. Egy anyának nincs csunya gyermeke - normális esetben - Szerintem a legnagyobb sértést követ el az anya, ha még ezt ki is mondja.
2010. ápr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem jó dolog.
2010. ápr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

Arra bizony már mi is rá jöttünk :-) .

A kérdés csak annyi, hogy mit tud tenni egy 15 éves lány ilyen helyzetben?

Egyébként az apukám teljesen más annyiból, hogy ő mindig játssza a tökéletes apukát. Még előttünk is. Nála csak érezzük, hogy nem jön tiszta szívből a reggeli és esti puszi, meg hasonlók.

2010. ápr. 2. 22:29
 34/38 anonim ***** válasza:

Nem, egyátalán nem normális. De attól még elég gyakori, csak az a fura, hogy a szemedbe is mondja. Nem lehet, hogy csak morbid a humora?

Anyád megszült téged, és bevállalta a tesódat is, csak szeretnie kellene titeket, és akit szeretsz, azt szépnek látod, vagy legalábbis igyekszel az értékes tulajdonságait hangsúlyozni, és nem azt keresed, hova köthetnél bele.

Ha annyira izgatná anyádat a külsőd, megpróbálna másmilyen cuccokat szerezni neked, vagy jelezné, nem megfelelő a ruhád, hajszíned, szemöldököd, súlyod...és személyes tapasztalat, hogy a lányok kilencvenkilenc százaléka némi erőbedobással egészen jól tud kinézni, mert fiatalok - és ez már elég.

De anyádat nem az foglalkoztatja, hogyan lehetnél csinosabb. Vagyis igaziból sztem nem a külsőddel van baja.


Szerintem anyád valami mást akarhat elmondani a megjegyzéseivel. Talán a magáról alkotott véleményének ad ilyen módon hangot, vagy apádról, anyósról, saját anyjáról...kire hasonlítasz? Mert valszeg arról.


Az is lehet, aggódik, ha jó véleménnyel vagy magadról, akkor túl korán kezdesz fiúzni, és ezt próbálja ilyen idióta módon megakadályozni, a kis tesód meg hasonlít rád, ezért esett áldozatul.


Láttál már anyádról gyerekkori képeket? Nekem az volt az első, hogy előkerestem, amikor anyám szidalmazott, hogy csúf vagyok, és rájöttem, hogy éppen csak a nevünk más, de anyám fiatalkori képein én vagyok...csak nekem jobb a cicim. Önbizalomnövelő akció volt :) Javaslom neked is. Az öcsém meg, akive mindig összehasonlítgatott, szörnyen elhízott felnőttkorára, és korán kopaszodni kezdett, szóval én akár elégedett is lehetek a külsőmmel.


Te pedig, a magad 15 évével igazán nem kell, hogy elhidd anyád szavát. Öltözz úgy, hogy jól érezd magad, és mosolyogj, mert attól még csinosabb leszel, és nem utolsó sorban anyádat az bosszantja fel igazán, ha amikor szidalmaz, úgy mosolyogsz, mintha te tudnál valamit, amit ő még nem. Pl. hogy jobban nézel ki, mint ő nézett ennyi idősen.

Ja, és a kis húgodnak meg állandóan mondogasd, hogy ő a legszebb baba a világon.

2010. ápr. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Szerintem sem normális.Anyu engem folyton csúfol,meg lemond mindennek.(pedig tök normális vagyok :(,semmi csúnyaság nincs rajtam)....
2010. ápr. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Mondd neki, hogy "Anyu, a szépségünket tőled örököltük..." :))

Durva, hogy egy "anya" ilyet mond a gyermekeire. Akár életed végéig komplexusod, kisebbrendűségi érzésed lehet.

2010. ápr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim válasza:

Jaj de nagyon durva... 3 éves kérdés, nem tudom, hogy a kérdező jelen van-e még. Jó volna, ha tudna mondani valamit arról, hogy hogyan alakult az életük?


Kérdező! Ha lehetséges, kérlek írj! Összefacsarodott a szívem a kommenteket (is) olvasva...

2013. jún. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem normális. Anyám nekem is elmondta ha épp nem a legfrissebb a hajam. Zsíros az arcbőröm vagy nem állt jól egy ruha. De hogy azt mondta volna hogy ronda lennék! Kizárt dolog! Egy anyának a gyermekeinek kell a legszebbnek lennie. Mondjuk én meg a hugom nem voltunk csúnya gyerekek, de ez akkor sem normális!
2014. dec. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!