Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális, ha egy anya nem...

Az normális, ha egy anya nem látja szépnek a gyermekeit?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert az édesanyám szerint én (15) és a húgom (3)csúnyák vagyunk. Szerinte még a szomszéd kislánya is szebb.

Én nem tartom ezt normálisnak, mivel olyan csúnya babák vannak és az anya oda meg vissza van értük. Azt mondjuk belátom, hogy én nem vagyok a legszebb, de a testvérem szerintem egy kis tündér.


2010. márc. 31. 16:06
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez nem normális.

Rajtam van egy kis fölösleg [komolyan van] anyum meg azt mondja, h tökéletes alakom van :)

meg szerinte én vagyok a legszebb.

Meg akárhogy is néz ki egy szülőnek a gyereke, az mindig [legalábbis normális esetben] azt gondolja róla, hogy az a legszebb, mint ahogy a gyereknek is a saját anyja a legjobb, legszebb, legokosabb, stb.....

2010. márc. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
75%
Nem létezik, hogy egy anya ilyet mondjon, és komolyan gondolja...
2010. márc. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
92%
Az nem teljesen igaz, hogy a legszebbnek látja, de az tuti hogy szebbnek szokta látni a gyerekeit mint amilyenek valójában
2010. márc. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
82%
Szinte nincs is csunya gyerek. Vagy ha igen, csak elvétve. A szülő általában mindig szépnek találja a saját gyermekét azért is, mert saját magát látja bennük viszont Vagy lehet, hogy önmagát is csunyának itéli, s magán keresztül benneteket is? Édesanyádnak érzelmi zavarai vannak mert ez nem normális.
2010. márc. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
82%
Egy anyának (normális esetben)mindig a sajátja a legszebb!
2010. márc. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
77%

Sztem meg abszolút lehet,de nem baj.

Az meg hogy mit mond a gyerekének más dolog...Lehet h.nem azt gondolja.

Büszke attól még lehet rá,mert pl.elhízott, vagy csúnyák a fogai vagy épp ragyás a bőre.(bocs ha durva voltam).A külsőség csak egy dolog.Nincs jelentősége egy gyerek-szülő kapcsolatban

Amúgy én a környezetemben kapásból 3 anyát simerek akik rendkívül kritizálják a gyereküket,pedig szeretik!


Elfogult lehet a szülő,de ettől még nem vak.

Szóval sztem teljesen elképzelhető.

2010. márc. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
73%

*anyát

*rendkívül sokat

2010. márc. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
79%
én speciel nem értek azzal egyet ha el van hízva egy gyerek és az anyuka elhiteti vele, hogy ez így rendben van így is gyönyörű, zabáljon tovább nyugodtan
2010. márc. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
93%

" a gyereknek is a saját anyja a legjobb, legszebb, legokosabb, stb....."

Háááááááááááát talán amig a ygerek pici addig tényleg így van, de utána már tuti nem

2010. márc. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érdekes a kérdésed. Nagyon tudatosnak kell lenned, hogy felfogd, megértsd, és megbocsásd neki.Felsorolok néhány lehetséges megközelítést:

- Van úgy, hogy valaki nagyon alacsonyra értékeli magát, és csúnyának tartja magát. Mivel a gyerekét azonosítja magával, a gyerekét is csúnyának tartja. Úgy éli meg, hogy vele mindig rossz dolgok történnek, lám, lám,még a gyereke is csúnya.

- Van olyan is, hogy valaki nagyon szépnek tartja a gyerekét, de bizonyos erkölcsi, vagy csak öröklött felfogás miatt a szépség egyenlő a hivalkodással, aki szép az beképzelt is egyben, aki szép, az minden bizonnyal a züllés, a szexuális fertő útjára lép, stb. Lehet, hogy anyukád ilyesmitől akar megóvni. Kétség kívül, van bene igazság, azok a lányok, akik nem foglalkoznak a szépséggel, mint valami élet-központi kértdéssel, azok szebben, valahogy ártatlanabbul kivirulnak.

- Az is lehet, hogy valaki az esetleg nem szeretett, vagy egyszerűen csak szépnek nem tartott apuka vonásait fedezi fel a gyerekében, és nem szívesen látja ezt. Ugyanez lehet egy nagyapának, bárkinek a jellegzetessége, akit nem szeret az anyuka.

- Olyan is van, akinek minden jó és szép és kiváló, ami a másé, és minden rossz, és csúnya ami a sajátja. Az ilyen emberek depressziósak, vagy legalábbis hajlamuk van rá.

Bármelyik eset is illik rád, vagy egyik se ezek közül, tünődj el rajta, keresd az okot, de egy fontos dolog van: ne hibáztasd anyukádat. Ő is csak áldozat, egy felfogás, szokás, vagy bármilyen tanult viselkedés áldozata. Ha megtalálod az okot, próbálj vele beszélgetni. Esetleg dícsérd az ő szépségét, vonásait, (homlokát, szemét) bíztasd, hogy öltözzön szebben, stb, és ha magát felfedezi, akkor valószínüleg majd rácsodálkozik, hogy a gyermeke is milyen szép.

Még itt is szétnézhetsz. [link]

2010. márc. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!