Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet változtatni ezen?

Hogyan lehet változtatni ezen?

Figyelt kérdés
A szüleim elég maradiak... (már) 15 éves vagyok de még mindig jönnek az ilyen dedós dolgokkal hogy eltiltás meg ilyenek. és teljesen igazságtalanok velem szemben :( továbbá mostanában egyre több vitánk van és nem tudunk dűlőre jutni.sok a problémám így is és a családtól se kapok támogatást.szeretnék elmenni hétvégén egy buliba ahol ott aludnék barátokkal...d ilyet még sose engedtek meg.mit javasoltok? LÉCCI SEGÍTSETEK! :(
2010. márc. 30. 21:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem maradiak, és eljön majd az idő, amikor örülni fogsz annak, hogy nem engedtek el ottalvós bulira 15 évesen.
2010. márc. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Igen. Az előttem szólónak teljesen igaza van.

Persze, most még lázadsz ellene, hogy mert ellened van a világ és a szüleid nem értenek meg. Én sem értettem, hogy miért nem engednek el, sírtam, hisztit vertem ki, ajtót csapkodtam... De azért évek során (azt hozzá kell tennem, hogy nem vagyok olyan idős, hogy maradinak mondhassanak)rájöttem, hogy tényleg igazuk volt. 15 évesen nem kell még ottalvós bulikba mászkálni. Lesz arra elég időd...

2010. márc. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor van baj, ha 18 éves korodban csinálják ezt.
2010. márc. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

Én simán elmentem ottalvós buliban 15 évesen. A most 3 hónapos fiamat is szándékozom elengedni majd.


Szerintem annyit tehetsz, hogy próbálsz úgy viselkedni, hogy a szüleid lássák: tudsz vigyázni magadra és meg lehet benned bízni. Ez most nagyon általános, de nem ismerlek se Téged se a szüleidet. De a felnőtt viselkedés sokat segíthet a szülők meggyőzésében.

2010. márc. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

eddig elengedtek... nem volt gond belőle :S

most 14 éves korom óta viszont nem :(

ja és a tiltást ne ezzel kapcsolatba értsétek. most épp sulit váltottam és egy fontos dolgozatot nem sikerült kijavítanom pedig tanultam rá. és ezért 2 hónapig se internet se csavargás hétvégén se. és most lesz a tavaszi szünet és végig itthon ülhetek. szerintem ez így kicsit gáz :S

2010. márc. 30. 21:20
 6/13 A kérdező kommentje:

utolsónak köszönöm.

télleg le szeretnék velük ülni beszélgetni, de van amikor meg se hallgatnak hanem rávágják a választ :S

2010. márc. 30. 21:22
 7/13 anonim ***** válasza:
hát ha szobafogságban van az megint más helyzet. A büntetés az büntetés,ha nem tartják a szavukat-hogy nem mehetsz csavarogni-akkor nem is tanulsz belőle. Sajnos ezzel jár.
2010. márc. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
nem csak jogaid vannak, hanem kötelességeid is. kötelességed jól tanulni. ha ezt teljesíted, akkor jöhetnek a jogaid.
2010. márc. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Ha összetéveszted egy gyerekzsúrral, amúgy is túl naiv vagy, hogy elmenj.
2010. márc. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze vannak jogok meg kötelességek, de egy 15 féli-meddig gyerek csak. És ha addig nem alakult ki benne valamiféle tartás, kötelességtudat, meg igényesség maga felé, meg elvek stb. akkor később se nagyon fog. (Ezeket előbb kell kialakítani.) Ezért kategorikus tiltással egy kamasznál nem sok mindenre lehet menni.
2010. márc. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!