Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha betegen születne gyermeket...

Ha betegen születne gyermeket (mondjuk nem tudták kiszűrni a rendellenességet terhességkor) felnevelnéd, vagy beadnád egy otthonba?

Figyelt kérdés
Ma ez szóba került a baráti társaságomba, hogy több mint 300 gyerek születik Down szindrómával, és ebből legalább 200-t a szülei a kórházban hagynak, nem vállalják a felelősséget érte. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy ő simán otthagyná a babát, mert az nem ember, hanem egy roncs. Nagyon nem értettem vele egyet, mert szerintem ők is ugyanolyan értékesek, mint mi, és nagyon rosszul esett hogy valaki így beszélt róluk, még embernek se tartja őket. Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Felnevelnétek vagy otthagynátok? Azt is mondta az ismerösöm hogy ő nem szúrná el az egész életét egy ilyen miatt... (nő)
2010. márc. 30. 15:06
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
77%

09:35-ös:

Én vagyok az,aki azt írta,hogy mozgássérülten született.Tény,hogy örülök,hogy élek,mert vannak benne jó dolgok (családom,férjem,fiam),de ha most egy tündér azt mondaná,hogy lecserélhetem a testem egy egészségesre,akkor szó nélkül elfogadnám.Nem könnyű így élni.Gyerekként sem és felnőttként sem.Gyerekként a csúfolódások miatt,aztán tiniként a párválasztás nehéz,el sem tudod képzelni mennyire,felnőttként pedig a munkaerőpiacon kell jóval többet felmutatni végzettségben,hogy egyáltalán szóbaálljanak velem.Ha a terhességem alatt kiderült volna,hogy a fiam is betegen születik,akkor nem akartam volna őt világra hozni.Nem azért,hogy könnyebb legyen az életem,mert hidd el,most sem az,de tudom mivel jár,napi küzdelem ez és nem akartam volna ilyen életet neki,ha már dönthetek róla.Sajnos a szüleim esetében nem ez volt a helyzet,ők nem tudták,csak,amikor megszülettem és akkor már hallani sem akartak arról,hogy lemondjakank rólam.Természetesen én sem mondtam volna le a fiamról,ha már megszületett.Egy szerencsém volt az életemben,amiért hálás vagyok és az a családom.

2010. ápr. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
54%
Nekem úgy tűnik, h a nehézségek ellenére örülsz, h élsz és nem akarsz öngyilkos lenni, nem kívánod azt, h bárcsak meg se születtél volna. És ez így jó :)
2010. ápr. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
51%
És az miért bűn ha a szülő félti az életét?? Szép hogy valaki megtartja de miért nem lehet másik véleményt is elfogadni? Szerintem rettentően felháborító hogy elvárják a szülőktől hogy adják fel mindenüket és szolgálják egész életében a gyereket. És ez egészséges gyereknél is így van, mert ma épp ez a gondolkodás a divat... Aztán csodálkoznak a sok boldogtalan, kiégett, elvált szülőn.... -.-"
2010. ápr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
100%

Végig olvastam a válaszokat,főként a 40 éves anyuka válaszát olvasta futott rajtam végig a hideg. Ez után elgondolkodtam,mert első reakcióm az volt,h az én vérem a gyermekem,és természetesen felnevelném.

Kórházba nem hagynám,de függne a fogyatékosság mértékétől is mit is kezdenék a helyzettel. Valószínűleg intézményi körülmények közé kerülne a gyermekem,de látogatnámminden nap/héten,nem tudom h zajlik.Másrészről az ilyen intézetekről annyi rosszat hallani stb...

40 éves anyuka! nem lehetne a fiadat most intézménybe rakni? Mert így esélyed lenne, egy uj élet kezdésére..Te már megtetted amit tudtál,megérdemled a boldogságot. Keress egy a fiad számára megfeleő intézményt!

2010. ápr. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
55%
A fogyatékosság nem zárja ki az egészséget, NEM BETEGSÉG! Egy testi vagy érzékszervi fogyatékos személy élhet teljes lelki és szociális jólétben, sőt a kieső képesség megfelelő kompenzálása (megmaradó képességek kihasználása, segédeszközökkel való ellátottság) esetén a testi jólét állapotában is. Egy testileg ép ember ugyanakkor szenvedhet súlyos lelki, szociális problémáktól. A fogyatékosság egy élettapasztalat, amit bárki átélhet, amikor károsodott, vagy hiányos képességei korlátozzák tevékenységében, társadalmi életben való részvételében - az adott helyen és időben adott környezeti és társas feltételek között. Fejlesztési lehetőségük, munkavégzési képességük egyénfüggő, az egyes ember pontos állapotán, képességein múlik. Sokat segíthetnek a különböző eszközök, mit például a számítógép.(wikipédia)
2010. ápr. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem minden fogyatékosság egyforma.
2010. ápr. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
66%

Én biztos nem vállalnám. Képtelen lennék rá.

Nehezen tudnám elviselni, hogy az én gyermekem nem fog úgy viselkedni, mint korabeli társai, hogy a saját életem is alapjaiban változzék meg, hogy esetleg az utcán megszólják, megbámulják, ha sétálok vele...még ha nem is tudná szegényke, nekem iszonyatosan fájna, hogy kinézik.

Szóval nem..

És mindenképp kivizsgáltatást csinálnék mindenre.


L/20

2010. ápr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!