Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha betegen születne gyermeket...

Ha betegen születne gyermeket (mondjuk nem tudták kiszűrni a rendellenességet terhességkor) felnevelnéd, vagy beadnád egy otthonba?

Figyelt kérdés
Ma ez szóba került a baráti társaságomba, hogy több mint 300 gyerek születik Down szindrómával, és ebből legalább 200-t a szülei a kórházban hagynak, nem vállalják a felelősséget érte. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy ő simán otthagyná a babát, mert az nem ember, hanem egy roncs. Nagyon nem értettem vele egyet, mert szerintem ők is ugyanolyan értékesek, mint mi, és nagyon rosszul esett hogy valaki így beszélt róluk, még embernek se tartja őket. Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Felnevelnétek vagy otthagynátok? Azt is mondta az ismerösöm hogy ő nem szúrná el az egész életét egy ilyen miatt... (nő)
2010. márc. 30. 15:06
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
58%

Aki nem szült gyereket még,vagy férfi,az nyilván mást fog erre a kérdésre válaszolni mint amit valójában tenne,"éles " helyzetben. Én ha terhesség közben derülne ki elvetetném,de ha már kihordtam,szerettem 9 hónapig nem menekülnék el a felelősség elől. Nem is tudnék,az én vérem,az én gyerekem,nem ő akart megszületni,én döntöttem igy..

Viszont rengeteg fejlesztésre hordanám,hogyha én meghalok akkor se legyen magatehetetlen. A nagyobb gond az h a down kórosoknál gyakoriak a szívbetegségek amik miatt sajnos sokszor nincs szükség a szülő döntésére,mert nélhány napos,hetes korában meghalnak a downos emberek.

2010. márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
83%
az édesapám mozgáskorlátozott, születésem óta ismerek mozgáskorlátozott, tolószékes, és sérült embereket, így nekem a másság nem újdonság. De, amikor életemben először kellett közel kerülnöm néhány Down szindrómás gyerekhez, féltem, hogy mi lesz. nem tudtam mihez kezdek majd velük.(óvodapedagógia - zárófoglakozás, testnevelés)Hát, csodálatos vizsga volt, soha jobbat. nevettünk, játszottunk,tornáztunk és én kitűnőre vizsgáztam ,mert ugyan úgy viselkedtem velük, mint bárki mással. Kedvesek, szeretetre vágynak, és rengeteg szeretetet adnak. Borzasztó lenne megtudni, hogy beteg a gyerekem, de nem magam miatt, hanem miatta, mert attól félnék, hogy az élet, és az emberek bántani fogják másságáért, de nem attól tartanék, hogy velem mi lesz... semmi, szeretném, és felnevelném :-)
2010. márc. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
70%
Ja és utolsó abban nagyot téved,hogy a beteg (szellemileg fogyatékos) emberek nem tudják hol vannak, családban sokkal jobban szocializálódnak, vágynak a szeretetre és adnak is rengeteget. Persze ez függ a fogyatékosság milyenségétől is. Szóval ez nem lehet kifogás,egyébként a többiben egyetértek hogy nagyon nehéz feladat együttélni ezzel,felnevelni egy fogyatékos gyermeket . Megértem teljesen azt is aki nem vállalná.
2010. márc. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
84%
Mi is beszéltünk már erről, és a barátnőm azt mondta, hogy ő otthagyná a kórházba. Én biztos, hogy nem, az én gyerekem lenne akkoris ha beteg lenne. Nem válnék meg tőle semmi pénzért. Persze vinném foglalkozásokra, stb.
2010. márc. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
76%

utolsó vagyok.

egy dolgot kihagytam, szerintem egy gyerek se kérte, hogy megszülethessen, és aztán majd valahol, valahogyan éljen...

ha gyereket szeretnél, és szülsz egyet, az a gyerek a te gyereked, ami nem egy áru, amit, ha mégsem tetszik, otthagyjuk a vevőszolgálati pultnál... megvetted, hazaviszed, és gondoskodsz róla, hogy helye legyen...

megszülted, és felelősséggel tartozol érte, mert te vagy az ANYJA!!!!! és ha nem is olyan, milyet szerettél volna, ez a dolgon nem változtat, hogy TE akartad azt a gyereket...!!!! akkor gondoskodj róla és szeresd!

még ha ez a te életed " végét, és önfeláldozást " jelent is, mert ismétlem, NEM KÉRTE, HOGY MEGSZÜLETHESSEN!!!

2010. márc. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
67%
15:23, és 15:28 voltam, csak voltak közben mások is :-)
2010. márc. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
43%

Kirázott a hideg ettől a kérdéstől :-) Pedig nagyon is komoly kérdés. Én 3 hónapja szültem, egészséges kislányt. Terhességem előtt sokáig úgy gondoltam, hogy biztos hogy magára hagynám, beadnám intézetbe. Most hogy már tudom milyen megszülni egy babát, nézni a mosolygását, a rugdalódzását máshogy gondolom. Én valószínüleg beadnám egy bentlakásos intézetbe, ahol segítenek neki, de én is kivenném a részem a nevelésből. Pl hétvégente hazahoznám, foglalkoznék vele. (márha van egyáltalán ilyen intézet MO-on)

25/L

2010. márc. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
66%
Én biztos hazavinném és felnevelném. Amúgy is, de pláne, hogy anyukám gyógypedagógus, és akkor pont a saját lánya hagyná ott a gyereket a kórházban, na az szép is lenne... De mondom, amúgy is felnevelném.
2010. márc. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
63%

Én még eléggé fiatal vagyok ehhez a kérdéshez, de azért válaszolok :)

Először az jutott eszembe, hogy biztosan nem nevelném fel. Nem tudom miért, ez volt az első reakcióm (tudom, hogy eléggé gonosz).

Aztán belegondoltam, mi lenne, ha Down-kórral születtem volna.

Így, ezt végig gondolva, biztos vagyok benne, hogy felnevelném. Lehet, hogy nehezebb lenne, mint egy normális gyereket, de nem lehetetlen. Persze, csak akkor, ha akarja is az ember.

2010. márc. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 A kérdező kommentje:
én is gyógypedagógus szeretnék lenni! azért is érintett ilyen mélyen, mikor azt mondta, hogy ezek nem emberek, csak roncsok..:SS
2010. márc. 30. 15:41
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!