Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha betegen születne gyermeket...

Ha betegen születne gyermeket (mondjuk nem tudták kiszűrni a rendellenességet terhességkor) felnevelnéd, vagy beadnád egy otthonba?

Figyelt kérdés
Ma ez szóba került a baráti társaságomba, hogy több mint 300 gyerek születik Down szindrómával, és ebből legalább 200-t a szülei a kórházban hagynak, nem vállalják a felelősséget érte. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy ő simán otthagyná a babát, mert az nem ember, hanem egy roncs. Nagyon nem értettem vele egyet, mert szerintem ők is ugyanolyan értékesek, mint mi, és nagyon rosszul esett hogy valaki így beszélt róluk, még embernek se tartja őket. Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Felnevelnétek vagy otthagynátok? Azt is mondta az ismerösöm hogy ő nem szúrná el az egész életét egy ilyen miatt... (nő)
2010. márc. 30. 15:06
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
66%
16:00 Beleborzongtam az írásodba. Nagyon sajnálom, hogy így alakult.
2010. márc. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
70%

Baszarok:-DDD

Nem igazán izgat, de ki pontozhatott le azért, mert felnevelnék egy beteg gyereket??

Valakinek ez nem tetszik:-DD

2010. márc. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
94%

Kedves 16.00-os, megértelek! a mi családunkban ugyan nem ilyen nagy a probléma, de hasonló, az én ikertestvérem mozgássérülten született, anyukám pedig 14 éves korunkig bírta, ő is ilyen "élőhalott" volt már meg teljesen tönkrement mikor meghalt.

Apánk ugyan még él, de nem vállal nyilvánosan minket a "barátai" előtt, nekünk meg nincs szinte senkink egymáson kívül, nem nagyon barátkozott velünk senki, általánosban ki voltunk közösítve végig, később már nem volt olyan rossz a helyzet, de hát így se jó.

Tesómat egyébként lehetett volna kezelni gyerekkorában, de csak pesten, és mivel nem éltünk jó anyagi körülmények között,így sajnos ez nem történt meg.

Viszont én nagyon sajnáltam volna, ha tesómat nem vállalták volna a szüleim,és intézetbe adták volna, én nagyon szeretem őt, mert amúgy egy értelmes, kedves, érzékeny ember. Akik meg amiatt nem barátkoznak vele/velem, mert ő mozgássérült, egyébként se lettek volna igaz barátok...

2010. márc. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 A kérdező kommentje:
tényleg nem értem mért van lepontozva 1-2 kérdés. ami nekem nem tetszett, direkt nem pontoztam (le), hiszen egy olyan kérdés, aminél a véleményre vagyok/vagyunk kiváncsi(ak). itt nincs helytelen vagy helyes válasz, mindenkinek megvan az oka, hogy miért vagy miért ne vállalna egy ilyen pici babát.
2010. márc. 30. 16:48
 35/67 A kérdező kommentje:
*1-2 válasz, bocsánat, ma tényleg nem megy az írás.
2010. márc. 30. 16:49
 36/67 anonim ***** válasza:
84%
én végigpontoztam de mindenkinek jót pontoztam, sztem se kell itt leszavazni...
2010. márc. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
71%
Nem értem mért kell lepontozni mindenkit, ez egyéni vélemény, ha megtartaná a babát, ha nem... Ez a véleménye! Nem tudom kinek jó szórakozás ez! Én le leszek pontozva, de nem érdekel! Én nem tartanám meg, lelkiismeret ide vagy oda... a családunkban is van hasonló, mondjuk nem ilyen durva. Tudom, hogy imádni való gyerekek, amikor főiskolára jártam a buszon leült mellém egy Down-kóros lány és megfogta a kezem, és igen nagyon aranyos volt! Viszont én ezt nem bírnám lekileg! összeroppannék az első adandó alkalommal! L/24
2010. márc. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
87%

15:20-as vagyok.

Nyugi,engem is lepontoztak mert azt írtam nem vállalnám a beteg gyermeket.Pontosan azért nem amit a 40éves anyuka írt! Le a kalappal előtte,mert egy ilyen életet vállalni végig csinálni nagy akarat erő szükséges!

Nos,továbbra is le lehet pontozni engem azért mert gyáva vagyok,vagy esetleg nincs akaraterőm!!Igen NINCS! De nem is akarom,hogy legyen ilyen téren....

2010. márc. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
72%
Sziasztok! Én meg tartanám a sérült kisbabámat is, és minél előbb elkezdenék vele korai fejlesztésre járni, majd speciális oviba és iskolába íratnám (ha kell kollégiumba is), és ugyanúgy felnevelném mint egy ép gyereket (legalább is most így gondolom :) Én középsúlyos értelmi sérült gyermekekkel dolgozom, látom ennek a negatív és pozitív oldalát is. Imádom őket. Ne haragudj kedves Kérdező, de nagyon szúrja a szememet a kérdés megfogalmazása, had javítsalak ki. Ezek a gyermekek nem betegek, hanem sérültek. A beteg gyerek az aki gyógyítható, a sérült gyermek pedig az, akinél van egy veleszületett állapot, amiből soha sem fog meggyógyulni, viszont fejleszthető! Persze a sérültség mellett fent állhatnak egyes betegségek is, de ez nem törvényszerű :) Ne haragudj, de ezt muszáj volt leírnom, a kedves igazgató urunk mindig kihangsúlyozta, hogy ezek a gyerekek nem betegek! :) 21 L
2010. márc. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
91%

Én akik nem vállalták a gyereket, nem pontoztam le, bár nem értek velük egyet, de még jó, hogy ez csak fiktív kérdés. Mármint itt.

Remélem mindenkinek egészséges gyereke lesz.

2010. márc. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!