Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha betegen születne gyermeket...

Ha betegen születne gyermeket (mondjuk nem tudták kiszűrni a rendellenességet terhességkor) felnevelnéd, vagy beadnád egy otthonba?

Figyelt kérdés
Ma ez szóba került a baráti társaságomba, hogy több mint 300 gyerek születik Down szindrómával, és ebből legalább 200-t a szülei a kórházban hagynak, nem vállalják a felelősséget érte. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy ő simán otthagyná a babát, mert az nem ember, hanem egy roncs. Nagyon nem értettem vele egyet, mert szerintem ők is ugyanolyan értékesek, mint mi, és nagyon rosszul esett hogy valaki így beszélt róluk, még embernek se tartja őket. Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Felnevelnétek vagy otthagynátok? Azt is mondta az ismerösöm hogy ő nem szúrná el az egész életét egy ilyen miatt... (nő)
2010. márc. 30. 15:06
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
100%
Nem ennyire, csak amennyire lehet. És valljuk be, ebben az országban beteg gyerek mellett semennyire nem lehet. Te tényleg elitéled azt aki egy kicsit szerene élni is a gyerek mellett és nem 24 órás szolgálatot teljesíteni élete végéig? És ha meghal a szülő akkor milyen jó lesz annak a sérült gyereknek, ugye? Sajnos nekem vannak érzelmeik és vágyaim, nem tudok egy ápolórobottá válni. Van igényem a férjemre, a többi gyerekemre, a hobbimra... Szerintem ez nem gonoszság...
2010. márc. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
83%
Már elnézést, de még akkor is egy szemét gyilkos vagyok ha azért megyek abortuszra mert a gyerekem beteg lenne és lehet hogy nem is élhetne? Hova fajult ez a világ!?? Lassan már azért is én leszek a szemét ha megerőszakolnak 10-en és nem akarom az ilyen módon fogant gyereket megtartani! -.-" Tényleg kissé túlságosan elvakultak vagytok!
2010. márc. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 A kérdező kommentje:
picit elmentünk a témától, nem szeretném ha vitába fulladna az egész. itt nem arról van szó, hogy megtudod a terhességed alatt, és úgy tartod meg a babát. Hanem ha már megszületett, és csak akkor derül ki, hogy sérült a gyermeked.
2010. márc. 31. 18:59
 54/67 anonim ***** válasza:
Pont idevag: [link]
2010. márc. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
Persze hogy még örökítsék is a betségüket mert nekik épp joguk vagy kedvük van gyerekhez? Ez aztán az önzőség!
2010. márc. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:

OFF: Mar ne is haragudj, de Hitlernek voltak hasonlo nezetei, mint neked es nezd mi lett a vege...


Elnezest az offert.

2010. márc. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
Miért szerinted szép dolog olyannak gyereket szülni akinél tudják hogy örökölni fogja a betegséget? Csak szerintem önzőség és felelőtlenség direkt még egy kis sérült babát csinálni? Tényleg én gondolkozok ferdén és mindenkinek joga van gyerekhez ha gyilkos, ha nincs egy tető a feje fölött, ha szinte biztos hogy gyerek beteg lesz és szenvedni fog? Tudod a felnőttség és a felelősség egyik jele hogy megtanulsz mérlegelni és lemondani ha kell... De persze én vagyok a gonosz, mindjárt Hitlerrel kell jönni... Én úgy tudtam ő a zsidókat utálta, ennek nem tudom mi köze van ahhoz, hogy szerintem aki tudja hogy komoly bajokat örököl tőle a gyerek az ne szüljön, legyen annyi esze és ne csak magára gondoljon.. Tuti én vagyok az elvakult és a két dolog teljesen ugyanaz... :)
2010. márc. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
26%
OFF: az elozo valaszodbol kitunik, hogy a tortenelmet meg altalanos iskolai szinten sem ismered. A vitat ezert itt reszemrol lezartam, nincs ertelme, egy bizonyos szint ala nem megyek.
2010. márc. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
77%

"Nem tartanám meg a beteg magzatot és nem azért,mert nem szeretnék gyereket,hanem mert nem akarok neki olyan életet,amiben garantáltan hátránnyal indul és ki tudja milyen szenvedés vár rá és ezt nem akarom"


Ez a "legjobb" kifogás arra, hogy miért veteti el valaki a gyerekét. Nem a válaszolót fikűzom, ez egy általános gondolat, biztos más is írta. Értsétek meg végre: a gyereknek (Down kór, ICP, szellemi/testi fogyatékosságok jó része) öröm, hogy él! Akármilyen is az a Down-os, de annyi életöröm, mint bennük, egy egészséges gyerekben nincs! Nem szenvedés nekik az élet, sőt! Ez nem lehet kifogás. Az anya a saját életét sajnálja, és azért valamilyen szinten ez is érthető.

2010. ápr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
77%

"Persze hogy még örökítsék is a betségüket mert nekik épp joguk vagy kedvük van gyerekhez? Ez aztán az önzőség!"


A veleszületett betegségek jó része nem öröklődik tovább. Mert a Down kór, Turner Sy., Klinefelter sy, genetikai aberrációk, nagyon súlyos testi és szellemi fogyatékosságok esetén az illető steril, nem lehet gyereke. Más esetben olyan súlyos a betegség (agyhiányok, Cisztás fibrózis, stb), hogy gyerekkorban meghal az illető. Illetve olyan is van, hogy (pl. ICP, végtaghiányok, lefűződések) egyáltalán nem öröklődő a betegség. Nagyon kis százalékban adja tovább a beteg gyerek.

2010. ápr. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!