Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha betegen születne gyermeket...

Ha betegen születne gyermeket (mondjuk nem tudták kiszűrni a rendellenességet terhességkor) felnevelnéd, vagy beadnád egy otthonba?

Figyelt kérdés
Ma ez szóba került a baráti társaságomba, hogy több mint 300 gyerek születik Down szindrómával, és ebből legalább 200-t a szülei a kórházban hagynak, nem vállalják a felelősséget érte. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy ő simán otthagyná a babát, mert az nem ember, hanem egy roncs. Nagyon nem értettem vele egyet, mert szerintem ők is ugyanolyan értékesek, mint mi, és nagyon rosszul esett hogy valaki így beszélt róluk, még embernek se tartja őket. Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Felnevelnétek vagy otthagynátok? Azt is mondta az ismerösöm hogy ő nem szúrná el az egész életét egy ilyen miatt... (nő)
2010. márc. 30. 15:06
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
89%
Attól, hogy nem tökéletes, még ember marad, de egy intézetben talán jobban el tudnák látni.
2010. márc. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
59%
Én nem vállalnék sérült gyereket, lehet érte lepontozni! Ha terhesség közben vennék észre akkor elvetetném. Azért mert gyereket szülök, még szeretném élni az életem, a hobbijaim, fontos a férjem, esetleg ha van másik gyerekem, a családom! Ez hogy működne a beteg gyerek mellett? Szeretnék dolgozni, és nem az minden vágyam hogy egész életemben egy sérült gyereket gondozzak 24 órában! És aztán mi lesz ha meghalok? Akkor ki látja el? Rátuszkolják valamelyik rokonomra vagy megy az intézetbe (kiskorában menne akkor azt jobban megszokná stb)? Hát szép kilátás.
2010. márc. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
59%
Felnevelném.Nekem terhességem alatt elrontották többször is a laboreredményeimet és azt mondta az orvos hogy nagy valószínűséggel Down kóros lesz a kisfiam,engem ez nem érdekelt én tudtam hogy akármilyen én imádni fogom.Tegnap töltötte az 1 évet és semmi baja.Ha mégis beteg lett volna ez semmit sem változtatott volna az életünkön.Terhességem alatt mindenki azt mondta hogy vetessem el(még a saját anyám is) de engem soha senki sem irányíthatott és megmondtam hogy menjenek csak a jó b...s fra...ba mert nem ölöm meg a fiamat.Ezek szerint mit gondoljak hogyha én tegyük fel down kóros vagyok és ezt anyám tudta volna a terhessége idejében, akkor sosem születek meg vagy kidobott volna egy árokba?Egy 28 éves 2 gyerekes anya.
2010. márc. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
78%

Saját vélemény,senkit nem akarok kritizálni:

Úgy gondolom más,ha terhesség alatt derül ki és más,ha szülés után.Ha terheség alatt,akkor még van választási lehetőség,később már nincs.Nem tartanám meg a beteg magzatot és nem azért,mert nem szeretnék gyereket,hanem mert nem akarok neki olyan életet,amiben garantáltan hátránnyal indul és ki tudja milyen szenvedés vár rá és ezt nem akarom.Természetesen,ha már megszületett oda nem adnám senkinek,de amíg van választási lehetőségem,addig nem akarok ennyire nehéz életet neki,főleg mivel nem tudom tőle megkérdezni,hogy ő akarná-e így is,hogy világra jöjjön.Ez elég durva felelősség,nem irigylem azokat,akiknek ilyen dilemmával kell megküzdeniük.

2010. márc. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
42%

Én nem vinném haza. Leginkább az egészséges fiam miatt nem, mert akárhogy is nézzük, egy beteg gyerek 24 órát kíván. Annak meg semmi értelme, hogy az egészséges lelkileg nyomorék legyen felnőtt korára, mert elhanyagoltuk. A párom sem bírná ki mellettünk.

És van egy sztorim, ennek a történetnek a következményei miatt rettegek a sérült, főleg Down-kóros emberektől: kislány voltam, kb. 4 éves, és gyönyörű hosszú hajam volt. Elmentünk látogatóba anyukám barátnőjéhez, akinek volt egy velem egykorú Down-os kislánya. Neki rövidre volt vágva a haja, mert rágta és ette a sajátját. Eleinte szépen játszottunk, de később elkezdte fogdosni a hajam, nekem nem tetszett, elhúzódtam. Erre bedühödött, nekem esett és tépte a hajam. Máig éles és fájdalmas emlék.

2010. márc. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
86%
Egy honapja szultem a kisbabamat es akarmilyen betegen szuletett volna, SOHA nem tudtam volna magara hagyni. Irorszagban szultem, ahol nincs abortusz semmilyen esetben sem, es itt fel sem kinaltak volna a lehetoseget, hogy lemondjak a beteg gyerekemrol, mert mindenkinek egyertelmu, hogy a sajat gyerekerol sajat maganak kell gondoskodnia, akarmilyen nehez is ez. Nem ertem, hogyan dobhatja el barki is a kisbabajat csak azert, mert nem tokeletes. Gondolom ez a konnyebb ut, en nem tudnek tukorbe nezni tobbet... Amugy itt es Nagy-Britanniaban is nem ritka, hogy Down-koros vagy mas ertelmi/testi fogyatekkal elo embereket latsz peldaul boltokban dolgozni. Nem selejtesek, csak serultek, akik ugyanugy igenylik a szereto csaladi hatteret, ha nem meg jobban, mint barki mas.
2010. márc. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
46%
Kedves utolsó te olvastad a többi választ? Pl az elkeserdett 40 éves anyukáét?? Nem az a baj hogy a gyerek nem tökéletes, csak az hogy egyesek szeretnék azért a saját életük is élni és a többi gyerekkel is foglalkozni, meg a férjüket megtartani ami egy ilyen gyerek mellett elég nehéz! Vagy az már nem is baj, hogy pl annak a 40 éves válaszolónak már élni sincs kedve néha, a lényeg hogy tartsa meg a gyereket? Az nem érdekes hogy a szülőnek ezzel elveszik az élete? Legalábbis ebben az országban, mert itt én még nem láttam sérült embert a boltban, és erről nem én tehetek... Amúgy elég sz*r lehet az az ország ahol nincs abortusz! A nő nem egy inkubátor amiben kifejlődik a gyerek, hanem joga van eldönteni hogy mi történik a testében! És mi van pl ha a gyereknek élettel nem egyeztethető betesége lenne? Azt is meg kell szülni? És ha valakit megerőszakolnak? Hát akármilyen ország, nem laknék ott!
2010. márc. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
88%

Én is Angliában élek,és itt kint tényleg természetes az,hogy otthon nevelik a sérült gyerekeket..Szinte rendszeresen látni őket az utcán sétálva vagy éppen az elektromos székben ülve a szülőkkel..

De jó ideje amióta itt vagyok még soha nem láttam sérült embert dolgozni egy üzletben sem..Azt se felejtsük el ,hogy itt kint nem nagyon vannak ilyen intézetek (ha vannak akkor az mind magán,és iszonyú drága még az angolnak is) de az állam megfelelő anyagi támogatásokkal segíti az ilyen családokat..

Ezt onnan tudom,hogy az egyik szomszédunknak is Down koros lánya van(már nem kicsi lány),és az anyja mesélte,hogy nagyon nagy felelősség van a nyakán,24 óráig állandóan vele kell lennie..Amikor megkérdeztem,hogy nem nehéz,hogy nem tud dolgozni a lánya mellett?(pénzről nem illik itt dumálni) Akkor mondta,hogy kap annyit mint amikor egy jó munkahelyen dolgozott,és anyagilag nincs gondja ilyen téren..Emellett ingyenes sok minden nekik,beleértve az ingyen uszodától kezdve a gyógytornáig..

Otthon még ezekért is kell fizetni,mert csak pár óra ingyenes...

De visszatérve a kérdésre.Régebben is azt mondtam,hogy nem tudnám megtartani,mert képtelen lennék megfelelően ellátni a egy sérült gyereket..de olvasva a 40 éves anyuka megrázó történetét még erősebb lett bennem az érzés,hogy nem vállalnám...1 életem van nekem is,és tudom,hogy vannak olyan csodálatos emberek akik ebben dolgoznak,és többet meg tudnak adni amit én tudnék...

Így most megragadom az alkalmat,és köszönetet mondok minden olyan embernek akik ezt a munkát választották hivatásul...Ők az igaz kincsek.Köszönjük..

2010. márc. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
67%
Kedves 22:51-es: ha ennyire a sajat eletedet szeretned elni, akkor ne szulj gyereket! Szerintem a gyerekvallalas es neveles az onzetlensegrol szol, rengeteg lemondassal jar, de erett, felnott emberek ezzel tisztaban vannak. Az abortusz teljes tiltasaval en sem ertek egyet, de azzal sem, hogy sajnos Magyarorszagon a fogamzasgatlas egyik modjanak tartjak egyesek... Szerintem amugy inkabb az a szomoru, hogy otthon ujjal mutogatnak a fogyatekkal elokre es a tarsadalom kikozositi oket. Ilyenkor szegyellem, hogy magyar vagyok. Igaz, ha ennyire nem tetszik valami, akkor el lehet menni a p-ba. Megtettem es ilyenkor latom, hogy mennyire jol dontottem annak ellenere, hogy imadom Magyarorszagot.
2010. márc. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
39%
http://www.youtube.com/watch?v=8pCgwewTZKA&NR=1 Ezt nézze meg aki mégis az abortusz mellet döntene.
2010. márc. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!