Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg ezt a...

Hogyan értessem meg ezt a nővéremmel?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, a nővérem 17.

Az a probléma, hogy rengetegszer(ma is) hoz kóbor kutyákat haza... Sétáltatja a kutyánkat és ha belebotlik egy kóbor kutyiba akkor rögtön beindul nála a gépezet és hozza is haza...

Arra valahogy soha nem gondol, hogy mi lesz ha hazajön.. Mert ugye megint áll a bál. A nevelőapám nem nézi jó szemmel a nővérem "jótékonykodásait", valószínű hogy attól tart, hogy az ideiglenesen a kertbe fogadott kutya a háznál marad(a menhelyek tele vannak). Ráadásul, ha nem csak az állatokkal törődne észre vehetné, hogy anyagilag nem állunk úgy, hogy egy másik kutyát is etessünk.

Elkezdődnek a szokásos csatározások, a nővérem mindenkit rá akar venni, hogy támogassa a kutyamentő projektben és érzelmi zsarolással is próbálkozik, vagy csak hisztizni kezd. Nyilván nem menthet meg minden kutyát, de ő ezt úgy éli meg, hogy ha lát egy kóbor kutyát és otthagyja akkor az állatkínzás.

DE ha ezt szóba hoznám, rögtön ordibálna, hogy én csak ne oktassam ki, meg majd ő dönt a saját ügyeiben és ne képzeljem azt, hogy az anyja vagyok...

Mielőtt még valamelyik felbőszült állatvédő közölné velem, hogy mekkora tahó vagyok, hogy nem állok ki a kóborkutyák megmentése mellett, megint jelezni szeretném, hogy nem vagyunk ahhoz megfelelő anyagi helyzetben és a nővérem is azonnal elkezdene nyomulni, hogy maradhasson még egy kicsit a kutya...Az még oké, ha van bilétája és a gazdid hívjuk aki érte jön, de az hogy befogadjunk egy olyan kutyát amelyik akár még beteg is lehet és megfertőzheti a mi kutyánkat az szerintem nonszensz... Az állatorvos is egy vagyon... Én is sajnálom a kóborló ebeket de ezt azért túlzásnak tartom.


Hogy magyarázzam el neki, hogy ezt abba kell hagynia?


UI:Az Illatos út nyilván nem megoldás..


2010. márc. 29. 17:16
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

JJaa bocsii ha érthetetlen amit irok, az újraolvasás nem az erősségem. De én is erről beszéltem, hogy ha betegséget hozol haza az behozod a házba is. Csak ami a cpőn van gondoltam, hogy picit másképp van de mindegy.


És abban iagzad van, ha a kutya oda szarik akor is a gazda felel, ha megharapott valakit akkor is a gazda felel, de nem csak azért mert a kutya az áldozat hanem azért is mert a kutynak hiába mondod úgyse értené ezért a gazdát okolják. S a gazda ha már kutyát nevel akrko nagyin kell vigyázzon a kutyára meg nevelnie kell. Viszont ha a gyerek tesz valami rosszat akkro nem csak a szüleinek szólnak hanem a gyereknek is. Azért is mert a gyerek megértheti hogy nem jó és mert ő fejlődő képes. A kutya is az kéne, hoyg legyen különben nem tanitanák a kutyát lehet, hogy csak a gazdája tudja tanitani de nem tudom pontosan.

Viszont azt tudom, hogy a kutyában az ösztön sokkal nagyobb, mint az emberben és egy szint után a kutyát nem lehet tanitani tovább mivel az ösztöneire hallgat. AZ ember is sokszor ezt teszi hát akkor a kutya.AZ egyik ismerősőmnek volt (nem tudom ha msot is van) egy Pitbulla és azt modnta, hoyg a Pitbull olyan, hoyg minden állatot széttép amit lát, mert a vérébenvan benne. Nos ezt hiába próbálod nevelni, hoyg ne támadjon meg egy idegen állatot amni mozog, mert akkro is rámászik mert az az öszt9öne., ez a kutyában van benne s nem a gazdában vayga nevelésében. Anyyira lehet, hoyg megszokja az állatot és ha valamennyire simeri akkor még jó de ha megint lát egy idegen állatot, megint rátámad gondolkodás nélkül. Most az emebr is felel az ösztöneiért, igy a kutya is felelnie kell az ösztöeiért de persze a gazdájával együtt. AZ durva volt (bár ritka eset) amikor hallottam, hogy a gazdáját tépte szét a kutya annyira, hoyga a gazda félholt maradt. Nem tudom ha igaz vagy nem én ezt csak szájról hallottam. És sajnos vannak egyes kutyák amiket nem lehettanitani, úgy ahoyg az embereknél is vannak olyanok. És kutyák közt is vannak jó kutyák meg rendesek és vannak rosszak is.

És hogy tudd, amirko 8 éves votlam annak a juhászkutyának nem votlam idegen. Legelőször meg akartam simogatni de aztán nagymamám is mondta h ez látod h morrog meg h ez harap és kell vigyázni itt a kutyákra, mert nagyon veszélyesek. És aztán tényleg igy volt mert máskor is amikor még voltam náluk a szomszédba nagyanyámmal vagy akár egyedül is, akkor is mindig a kutyát el kellett riasztani, mert rám akart mászni. És még most is emlékszem arra a csúnya nézésére. ha nemlett volna ott a gazda széttépett volna. Valamiért nem birt. És egysre pont nem voltak otthon és nem tudtam azt, és akkro pont a kutya a kiugrott és nagyon örvendett h senki sincs ott ezért rám is rontott. És egyáltalán nem voltma idegen a kutyának és én is ismertem csak nagyon utált. Pedig gyerek voltam...lehet utálja a gyerekeket. S a kutya csak 2 éves volt de nem értemmiért utált. SZál én barátkozni akartam az elején vele de nem lehetett...


Most azon a kis utcán mindig át kell menjek és az az út a legközelebb az én célpontomhoz. De már lassan kezdem megszokni de nem szretem azért. Én nem várom el egy kutyától se, hogy imádjanak csak annyit, hogy azért ha ugatnak már nem kell azt is mutatniuk, hogy mennyire széttörnék a kaput. De az aféle kutyákat nem nevelik különösebben csak annyira, hogy adnak kaját s játszani se játszanak vele sokat.

Az baj ha a kutyát arra nevelik én ismerek egy "vadembert" aki mind csak ballhén meg búnyón meg gyilkoásokon jár az esze és meg kell mndjam h nem normális, és börtönben is volt. Volt egy kutyája már nagyon rég óta (remélem megdöglött azóta mert akkor is már votl 12 éves). Utáltam őt is meg akutyáját is. Hallom, hoyg a kutryáját csak olyan durva dolgokra tanitja és azt ishallottam h egy gyereket hivott h simogassa meg akuytát és mondta h ne féljen mert nem bántja s pont akkor harapta a pofáját és marcingolta egy ideig. Nem halt meg a gyerek de szét votl rágva mindene. És sajnos a gazdáját utálom de akutyát is mivel ő is ezt tezsi és sajnso az a baj h azakutya már nem kicsi hanem nagy és sajnos az veszélyes kutya marad mindig akkárhova is teszik és másra nem lehet nevelni többé. Max bezárják valahova vagy láncra verik mert ha szabadon lenne akkor ki tudja mit tenne ha nem lenne ott a gazdája. S ha a gazdája lenen ott akkor se tenne jüt mert a gazdája még hülyébb. De szeritem a kuyta vérében is votl olyansmi. mert olyan kutyát is tenyészthetnek..nem tudom.

Lehet, hoyg szűk látókörű vagyok de a kutyát is utálom ha a gazdájával van. Gazda nélkül meg nemláttam egy bizonyos kutyát ezért nem tudnám megmondani de ha abból kóborkutya lenne...

Én azt sajnlom, hogy ak utyák is okosabbak lehetnének. A macska például mondjuk nem hűséges, mint a kutya de neki van türelme és okos meg sunyi is. Az is bizonyitja a macska okosságát, hoyg az áldozatot amikro kiszemeli akkro nem ugrik egyből rá és nem ugat mint egy hülye, hogy elriassza az zsákmányt, hanem csendben figyeli és lesi őt...tudja hogy hol van a kiszemelt zsákmány és megvárja a megfelelő pillanatot és akkor csap rá.

Ha a kutyának is több esze lenne vayg annyi esze mint a macskának akkor kevesebb vezsélyes kutya volna. De ki tudja lehet csak én gondolom igy...

2010. ápr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Na jó már nem bírom végigszenvedni az írásos, mert komolyan nincs egy értelmes mondatod... :S Sajnálom ha így gondolkozol (csak tudd hogy nem igaz), és sajnálom hogy ilyen sz*r helyen laksz (ahol ilyen emberek vannak az csak sz*r lehet). Éld az életed boldogan, csak arra kérlek ne kutyákkal foglalkozz, mert az mindkettőtöknek csak ártana. Neked nem valók, mert nagyon egyszerű gondolataid vannak róluk, amiket ma már rég túlhaladt a tudomány, kutyások, kiképzők stb... Na pá...
2010. ápr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Akkor végezetül azt szeretném irni, hogy szerintem nem irok annyira értelmetlenül, mint ahogy te előadod de ha mégis, akkor bocsii de én nem tudok kutya nyelven irni. Ahol én lakom ott is vannak rendesek de votl szerencsém vagy szerencsétlenségem találkozni olyan rossz emberekkel is mert nagy (volt) a hirük itt. És azt se hinném, hogy anynira szűklátókörű volnék mivel pillanatynilag nem vagyok megszállott jóformán semmiben. A megszállotak azok, mert azok nem látnak semmi mást a megszállottságon kivül. Azt alkoholista azt hiszi, hogy cska pia létezik a világon, a drógos csak a drógot látja, a megszállott kertész azt hiszi, hogy csak virágok léteznek, a megszállott kutyás viszont azt hiszi, hogy csak kutyákból áll a világ és semmi másból meg ha kutya szó szerepel valahol akkor kutya nevelésről gondozásről vagy más hasonló dolgokról van szó. És ha te most kutyásként egy szőlőművelő emberrel vitatkoznál ezen vagya szőlőkön (aki szintén nagyon "szőlős"), akkor sose tudtok a kutya témában egyensúlyt találni mivel te a kutyát tartod a fontosnak, a szőlőművelő meg a szőlőket.

Talán igazad van abban, hoyg ne foglalkozzak kutyákkal de abban nem volna igazad, hogy ne neveljek kutyát, mert ha nekem lenne kutyám vagy akkármilyen állatom, akkor azt szeretném, mert az enyém és az aranyos meg cuki de az nem jelenti azt, hogy most muszáj minden kutyát imádjak...hisz ők se imádnak és ne várjam el tőlük hogy imádjanak (te mondtad), nem? És könnyebb azt szeretni aki viszont szeret. Szia

2010. ápr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!