Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg ezt a...

Hogyan értessem meg ezt a nővéremmel?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, a nővérem 17.

Az a probléma, hogy rengetegszer(ma is) hoz kóbor kutyákat haza... Sétáltatja a kutyánkat és ha belebotlik egy kóbor kutyiba akkor rögtön beindul nála a gépezet és hozza is haza...

Arra valahogy soha nem gondol, hogy mi lesz ha hazajön.. Mert ugye megint áll a bál. A nevelőapám nem nézi jó szemmel a nővérem "jótékonykodásait", valószínű hogy attól tart, hogy az ideiglenesen a kertbe fogadott kutya a háznál marad(a menhelyek tele vannak). Ráadásul, ha nem csak az állatokkal törődne észre vehetné, hogy anyagilag nem állunk úgy, hogy egy másik kutyát is etessünk.

Elkezdődnek a szokásos csatározások, a nővérem mindenkit rá akar venni, hogy támogassa a kutyamentő projektben és érzelmi zsarolással is próbálkozik, vagy csak hisztizni kezd. Nyilván nem menthet meg minden kutyát, de ő ezt úgy éli meg, hogy ha lát egy kóbor kutyát és otthagyja akkor az állatkínzás.

DE ha ezt szóba hoznám, rögtön ordibálna, hogy én csak ne oktassam ki, meg majd ő dönt a saját ügyeiben és ne képzeljem azt, hogy az anyja vagyok...

Mielőtt még valamelyik felbőszült állatvédő közölné velem, hogy mekkora tahó vagyok, hogy nem állok ki a kóborkutyák megmentése mellett, megint jelezni szeretném, hogy nem vagyunk ahhoz megfelelő anyagi helyzetben és a nővérem is azonnal elkezdene nyomulni, hogy maradhasson még egy kicsit a kutya...Az még oké, ha van bilétája és a gazdid hívjuk aki érte jön, de az hogy befogadjunk egy olyan kutyát amelyik akár még beteg is lehet és megfertőzheti a mi kutyánkat az szerintem nonszensz... Az állatorvos is egy vagyon... Én is sajnálom a kóborló ebeket de ezt azért túlzásnak tartom.


Hogy magyarázzam el neki, hogy ezt abba kell hagynia?


UI:Az Illatos út nyilván nem megoldás..


2010. márc. 29. 17:16
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
81%
jobb mintha drogot vinne haza
2010. márc. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
80%
Talán úgy, hogy ha a nővéred hazahoz egy ilyen kutyát, szólítsd fel, hogy saját költségére vigye állatorvos vizsgálatra. Helyezd kilátásba azt is, hogy szintén a saját költségén kell élelmeznie, oltatnia. Ha pedig nincs jövedelme, nincs jogi alapja, hogy a család nyakába varraj a kiadásokat és a kutyák gondozását.
2010. márc. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Ha én ezt elmondanám neki leugatna, hogy miért oktatom ki...Talán még meg is verne...

Elvakult. Hajthatatlan.

Valami olyan módszer kell, amivel nem érzi kioktatásnak de belátja a saját logikátlanságát.

2010. márc. 29. 17:28
 4/33 anonim ***** válasza:
75%

Végre egy normális ember. Inkább büszke lennél a nővéredre, hogy nem terhesen jön haza meg bedrogozva, hanem valami jót is cselekszik! Vegyél példát róla!

Amúgy meg nem kell megtartani a kutyákat, kereshettek nekik gazdit is, pl. a sulidban.

2010. márc. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
84%
Őszintén sajnálom, hogy nem álltok olyan anyagi helyzetben, mert én is nagy állatvédő vagyok, meg tudom érteni a nővéredet, de ha nincs rá keret, akkor valóban nem tud mit tenni. Annyit megtehettek, hogy megetetitek, megitatjátok, de ha nem futja többre, az nem a ti hibátok. Be fogja ő is látni idővel. Hidd el már az hatalmas jótett, ha egyszer friss vizet adtok neki és megetetitek, már ezzel rengeteget segítetek. Esetleg azt felajánlhatnád neki, hogy ha hazaviszi a kutyát akkor utána hirdessétek meg, hogy ingyen elvihető. Interneten is lehet hirdetni, így otthont találhatnátok neki. Ez persze nem megoldás, csak egy alternatíva, mivel így is rajtatok maradhat a kutyus, de talán egy próbát megér.
2010. márc. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Istenem...

Én örülök, hogy nem terhes meg ilyesmik. De annak nem, hogy a nevelőapám és a nővérem balhéznak. Nekem ez elég nagy lelki megterhelés...15 éve hallgatom a veszekedéseiket különböző dolgokon és szeretnék eggyel kevesebb okot arra, hogy egymásnak ugorjanak.

Ha csak anyán múlna a nővérem úgy is meggyőzné, de a nevelőapám nem ilyen.

Örülök a jócselekedeteknek és én is hoztam már haza pár éve kóbor kutyát.

A különbség:

Nem a gazdasági válság kellős közepén.

Nem volt itthon a nevelőapám.

Volt üres hely a menhelyen.

Nem volt másik kutyánk.


Tudjátok NAGYON NEHÉZ helyet találni egy kóbor kutyának. Nem olyan könnyű elajándékozni valakinek, főleg azért mert akkor a nővérem még azzal is külön el lenne foglalva, hogy a legmegfelelőbb gazdát találjuk neki, aki tökéletesen tisztában van a kutyanevelés minden csínjával..Csak annyi a gáz, hogy ezek az emberek már rég tenyésztenek.

2010. márc. 29. 17:40
 7/33 anonim ***** válasza:
82%
Állatvdő vagyok, kutyaimádó. Mégis megkérdezném: miért vegyen az ember olyan terheket a nyakába a kutyák sorozatos befogadásával, amit aztán képtelen teljesíteni? Etesse, itassa, hirdesse /plusz költség és idő!/. A család nem is módos, hogy a költségeket viselje. Ez a fajta meggondolatlan cselekedet sok problémát szül, ami pedig újabb zavarokat generál a család életében. Ezt kellene belátnia a befogadó lánynak. Ha már a saját ura lesz saját keresettel, annyit fogad be, amennyit csak akar. Egy menhelyt is nyithat, ha lesz rá pénze.
2010. márc. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

A kutyát behozta.

A kutya elszökött.

Akkor nyilván nincs szüksége a segítségünkre, vagy esetleg hozott valami olyan illatot a szél amiből kikövetkeztette, hogy merre van az otthona.

Most mégis megakarja keresni.

Csak ennyire megszállott.

2010. márc. 29. 17:53
 9/33 anonim ***** válasza:
15%

Mekkora tahó vagy... -.-" Tessék. Szerintem éld csak a saját kis életed, semmi jogod nincs beleszólni, hiszen nem a te pénzedből menne a dolog! Majd a nővéred és a szüleid elintézik ezt a dolgot. Vagy félsz hogy akkor neked nem lesz pénz az új ruhákra meg a buliba? Végre egy normális gondolkozású lány akit ilyen dolgok érdekelnek nem a tinibaromságok!

Képzeld el a legtöbb állatvédő ember és szervezet nem dúsgazdag, úgy kapagarják össze a pénzt, de akkor is segítenek a kutyáknak! Hagyd békén őt és ne rendezkedj, majd a nevelőapád meg anyád megoldja. Tényleg nem vagy az anyja.

A másik meg az, hogy nem tudom hol laktok, mi igen forgalmas helyen, sok kutya van, mégis elvétve találkozom kóbor kutyákkal, pedig én is minden nap sétáltatok! Szerintem egy kicsit túlzol.

UI: a betegséget akár a cipődön is a házba viheted, vagy csak kimegy a kerbe és megfertőzi egy kullancs, szóval ez egy nagyon béna indok hogy a kutyátok megfertőzi mert ilyen alapon ki se tegyétek a lábatok a házból!

2010. márc. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
36%
A dolgokat csak ilyen emgszállottsággal lehet csinálni, a nővéred nagyon jó. Te meg csak irigyled mert nem semmi nem érdekel amit teljes hittel csinálhatnál.
2010. márc. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!