Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg ezt a...

Hogyan értessem meg ezt a nővéremmel?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, a nővérem 17.

Az a probléma, hogy rengetegszer(ma is) hoz kóbor kutyákat haza... Sétáltatja a kutyánkat és ha belebotlik egy kóbor kutyiba akkor rögtön beindul nála a gépezet és hozza is haza...

Arra valahogy soha nem gondol, hogy mi lesz ha hazajön.. Mert ugye megint áll a bál. A nevelőapám nem nézi jó szemmel a nővérem "jótékonykodásait", valószínű hogy attól tart, hogy az ideiglenesen a kertbe fogadott kutya a háznál marad(a menhelyek tele vannak). Ráadásul, ha nem csak az állatokkal törődne észre vehetné, hogy anyagilag nem állunk úgy, hogy egy másik kutyát is etessünk.

Elkezdődnek a szokásos csatározások, a nővérem mindenkit rá akar venni, hogy támogassa a kutyamentő projektben és érzelmi zsarolással is próbálkozik, vagy csak hisztizni kezd. Nyilván nem menthet meg minden kutyát, de ő ezt úgy éli meg, hogy ha lát egy kóbor kutyát és otthagyja akkor az állatkínzás.

DE ha ezt szóba hoznám, rögtön ordibálna, hogy én csak ne oktassam ki, meg majd ő dönt a saját ügyeiben és ne képzeljem azt, hogy az anyja vagyok...

Mielőtt még valamelyik felbőszült állatvédő közölné velem, hogy mekkora tahó vagyok, hogy nem állok ki a kóborkutyák megmentése mellett, megint jelezni szeretném, hogy nem vagyunk ahhoz megfelelő anyagi helyzetben és a nővérem is azonnal elkezdene nyomulni, hogy maradhasson még egy kicsit a kutya...Az még oké, ha van bilétája és a gazdid hívjuk aki érte jön, de az hogy befogadjunk egy olyan kutyát amelyik akár még beteg is lehet és megfertőzheti a mi kutyánkat az szerintem nonszensz... Az állatorvos is egy vagyon... Én is sajnálom a kóborló ebeket de ezt azért túlzásnak tartom.


Hogy magyarázzam el neki, hogy ezt abba kell hagynia?


UI:Az Illatos út nyilván nem megoldás..


2010. márc. 29. 17:16
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Nem irigykedem és nem is arról van szó, hogy nem akarom megmenteni a kutyákat. Bulizni nem járok és így sincs túl sok pénz ruhákra, úgyhogy nagyon nagy hülyeséget írtál drága válaszolóm.

Szeretem a kutyákat és engem is rosszul érint, hogy vannak kóbor állatok de nem tudjuk megváltani a világot, ha a hónap közepén már mínuszban van a számla.

És amíg egy családban élek vele és hallgatnom kell a veszekedéseket addig igenis az én dolgom (is) tahókám.:)

2010. márc. 29. 18:51
 12/33 anonim ***** válasza:
11%
Hát akkor hadakozz csak tovább. Mint láthatod úgysem fogsz semmit elérni hiszen a nővéred nagyon okosan nem hallgat rád. :) Ha mindenki úgy gondolkozna mint te akkor nagy bajban lennének az állatok! Mint mondtam akik segítenek nekik azok nagyrészt ugyanolyan nehezen élnek mint ti, és a kis kuporgatott pénzükből segítenek az állatokon...
2010. márc. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
11%
Amúgy ha már ide írtál legyél olyan érett és fogadd el más véleményét. A kérdezés nem arról szól hogy várod ki helyesel neked.
2010. márc. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Drága,te is lehetnél annyira érett, hogy tudd az elfogadás nem egyenlő az egyetértéssel.

SZERINTED, ha március 14 környékén -23.000 ft volt a számlán akkor bevállaljunk egy másik kutyát?

Zárójelben merem csak megjegyezni azt, hogy én hónapok óta könyörgök egy farmerért a nővérem meg pont ebben a hónapban kapott kb. 15.000ért ruhát..

És akkor én vagyok anyagias?:) Ugyan menj már...


A legfőbb bajom pedig azzal van, hogy ha a veszekedéseket kb. a fél utca hallja akkor SZERINTED én mit élhetek át?:)


Nem egy elkényeztetett újgazdag vagyok könyörgöm...

Szeretem a kutyákat is de szerintem meg kell találni azt a pontot amikor már nem lehet tovább menni...

2010. márc. 29. 19:05
 15/33 anonim ***** válasza:
11%
Jó, felőlem akárhányszor leírhatod... Amúgy azért mert ez egy anonim oldal, ne legyen már akkora arcod hogy ilyen tiszteletnül beszélsz a kis 15 éveddel, mikor azt sem tudod a többi válaszoló hány éves! Sajnállak hogy nincs farmerod de a kutyákat sokkal jobban sajnálom. Írhatsz regényeket, bizonygathatod az igazad, attól még másnak lehet más a véleménye. :)
2010. márc. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

UI.: Én kérdeztem te pedig NEM VÁLASZOLTÁL. Hanem elkezdtél kioktatni arról, hogy ne oktassam ki. Pedig te ismeretlen vagy számomra. Akkor most ki ne oktasson kit?

Ha te szarod a pénzt akkor add nekünk és befogadjuk amíg nem lesz valaki aki gondozza!

Bár szerintem már rég otthon van, azért szökött el tőlünk...

2010. márc. 29. 19:10
 17/33 anonim ***** válasza:
11%
Hogy mekkora p*fád van hallod... Ezen az oldalon az mondja el a véleményét aki akarja. A válasz: SEHOGY! Mégis mit vársz mit mondjunk? Adott valaki hasznos ötletet? Eddig nem tudtál rá hatni, ezentúl miért tudnál? Ne félj, 3 év és elköltözhetsz.
2010. márc. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Igen, már dolgozom az ügyön, hogy 3 év múlva már ne hallgassam az állandó fesztivált ami itthon megy.

Ha lesz önálló keresetem nyilván én is segítek majd az állatokon. De az az önálló kereset fontos része a mondatomnak.

És most szerintem fejezzük ezt be én csöndben továbbra is hülyének nézlek tedd ezt te is. A kulcsszó: CSÖNDBEN. Ami itt most azt jelenti, hogy nem írkálsz ide se te se én.

Boldogok leszünk mindketten, te nem idegeskedsz azon, hogy nem kergertjük magunkat mégtöbb addóságba egy kóbor eb miatt aki mint már jeleztem nem is kért a segítségünkből én meg nem ülök tovább a gép előtt hogy válaszolgassak neked, hanem keresek valami gyógyszert.:)

Na szia és bocsánat ha megsértettem az érzéseidet. Én is szeretem az állatokat, de reálisan is látom a saját helyzetünket.:)

2010. márc. 29. 19:21
 19/33 anonim ***** válasza:
11%
Azért mert párszor válaszoltam még nem vagyok ideges, mert én teljesen biztos vagyok a saját véleményemben és nem érdekel más mit gondol.... Az ilyen kis tinicskéket meg jól pofán kéne vágni hogy leszálljanak a földre a tökéletességükből. :) Ne aggódj én is átestem ezen amikor a tini voltam, azt hittem én vagyok a király és úgy beszélek mindenkivel ahogy akarok és mindent tudok. :) A nővéred sokkal jobb nálad, minden bizonnyal akkor is ezt fogja csinálni ha önálló lesz, önzetlen és állatszerető. Sokkal több ilyen ember kéne. Én nem vagyok gazdag, de a kutyáimért bármit. Ha magamon spórolok is, de a kutyáknak akkor is megvan a minőségi kajájuk, a kutyaiskola bérlet, a tábor... Ezt nem tudod te még megérteni amikor feláldozod a sajátod csak hogy egy másiknak aki gynegébb és tehetetlenebb nálad. :) De legkésőbb amikor gyereked lesz, megtanulod hogy a realitás nem minden. De nagy önzőségedben és realitásodban lehet egyedül maradsz, mert elmegy az időd arra hogy számolgasd, éppen mit engedhetsz meg magadnak...
2010. márc. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
40%
Amúgy nem nézlek hülyének csak te ismételegeted az igazad és akarsz mindenkit meggyőzni. Én csak leírom a véleményem, nem akarlak meggyőzni. És igen szegényes gondolkozás az hogy aki nem úgy gondolkozik mint te az dögöljön meg...
2010. márc. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!