Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg ezt a...

Hogyan értessem meg ezt a nővéremmel?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, a nővérem 17.

Az a probléma, hogy rengetegszer(ma is) hoz kóbor kutyákat haza... Sétáltatja a kutyánkat és ha belebotlik egy kóbor kutyiba akkor rögtön beindul nála a gépezet és hozza is haza...

Arra valahogy soha nem gondol, hogy mi lesz ha hazajön.. Mert ugye megint áll a bál. A nevelőapám nem nézi jó szemmel a nővérem "jótékonykodásait", valószínű hogy attól tart, hogy az ideiglenesen a kertbe fogadott kutya a háznál marad(a menhelyek tele vannak). Ráadásul, ha nem csak az állatokkal törődne észre vehetné, hogy anyagilag nem állunk úgy, hogy egy másik kutyát is etessünk.

Elkezdődnek a szokásos csatározások, a nővérem mindenkit rá akar venni, hogy támogassa a kutyamentő projektben és érzelmi zsarolással is próbálkozik, vagy csak hisztizni kezd. Nyilván nem menthet meg minden kutyát, de ő ezt úgy éli meg, hogy ha lát egy kóbor kutyát és otthagyja akkor az állatkínzás.

DE ha ezt szóba hoznám, rögtön ordibálna, hogy én csak ne oktassam ki, meg majd ő dönt a saját ügyeiben és ne képzeljem azt, hogy az anyja vagyok...

Mielőtt még valamelyik felbőszült állatvédő közölné velem, hogy mekkora tahó vagyok, hogy nem állok ki a kóborkutyák megmentése mellett, megint jelezni szeretném, hogy nem vagyunk ahhoz megfelelő anyagi helyzetben és a nővérem is azonnal elkezdene nyomulni, hogy maradhasson még egy kicsit a kutya...Az még oké, ha van bilétája és a gazdid hívjuk aki érte jön, de az hogy befogadjunk egy olyan kutyát amelyik akár még beteg is lehet és megfertőzheti a mi kutyánkat az szerintem nonszensz... Az állatorvos is egy vagyon... Én is sajnálom a kóborló ebeket de ezt azért túlzásnak tartom.


Hogy magyarázzam el neki, hogy ezt abba kell hagynia?


UI:Az Illatos út nyilván nem megoldás..


2010. márc. 29. 17:16
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Jó akkor legyen ez a megmásíthatatlan véleményed és tarts olyannak amilyennek akarsz.:) A mi kutyánk is megkapja ami jár neki, akárhogy is állunk, hiszen amit bevállaltunk azt teljesítenünk is kell, jár suliba, minőségi táp, nyert is kiállításokon, ösztönpróbán stb. Soha nem akartam megvonni tőle semmit. Úgy érzem egy újabb kutya túl nagy teher lenne, őt már nem bírja el a családi kassza sem és erről szerettem volna meggyőzni a nővéremet.Ennyi. De ha nem akarod ne értsd meg. Nem húzom fel magam olyasvalakin akit nem is ismerek.

Tény, hogy nincs gyerekem, de ettől függetlenül tudom milyen érzés segíteni egy gyengébb lényen, mint már azt említettem ÉN IS FOGADTAM BE kóbor kutyát, de akkor MEGVOLTAK A MEGFELELŐ KÖRÜLMÉNYEK.

A kutyákon segítésről még annyit, hogy a barátnőmmel beállítottunk a közeli menhelyre azzal a céllal, hogy önkéntesen sétáltatnánk a kutyákat, de azt mondták, hogy majd ha 16 elmúltam... Az még pár hónap...

Na szia.:)

2010. márc. 29. 19:45
 22/33 A kérdező kommentje:

Ja éés nem mondtam, hogy dögölj meg. Nem is akarom, hogy megdögölj, kellenek az állatvédők.

Zéró irónia, nyugi.

2010. márc. 29. 19:47
 23/33 anonim ***** válasza:
67%

WOW!

Nem semmi! Amikor olvastammár a 2-ik vitát, türelmetlenséget éreztem mert nagyon akartam irni de persze az egészet elolvastam.


Az én véleményem..nem is tudom honnan kezdjem..

Mint külső szemlélő én arra kell hogy rájöjjek..hogy kedves jelenlegi sorozatos válaszoló....azt hiszem, hogy ebben az esetben te voltál a kevésbé okos de sokkal.

Előszöris ellentmondasz magadnak meg az érveidnek. Tudod ha valamit elvársz mástól azt te is várd el magadtól...

Előszöris nézzük mit irtál neki.... ma 18:57-kor:

" Amúgy ha már ide írtál legyél olyan érett és fogadd el más véleményét. A kérdezés nem arról szól hogy várod ki helyesel neked."

Utána meg mit irtál??? ma 19:36 -kor?

"Azért mert párszor válaszoltam még nem vagyok ideges, mert én teljesen biztos vagyok a saját véleményemben és NEM ÉRDEKEL MÁS MIT GONDOL."


Most ha téged nem érdekel más véleménye és hogy más mit gondol, akkor NE várd el te se azt mástól hogy meghallgassák a véleményed. Itt buktál egyet ami elég fontos és innen látszik hogy fanatikusan csak előre látsz és oldalt nem nézel ha jön egy autó és a csak mondod a saját magadét és nem érdekel más mit mond...

Mintha nem is emlékeznél, hogy mit irtál előtte.

Mégis TE mondod hogy a kérdező a saját magáét mondja és hogy ő akar másokat meggyőzni? Tévedtél itt is mert nem akar meggyőzni senkit, hanem csak a nővérét és szerintem is köze van ahhozamit anővére tesz mert vele él. És most egy kullancs vagy egy betegség amit behoz a cipőben a házba az mégse az mint ami a kutyákban van mert azt nem kell csak cipővel behozni és az nem csak az ajtó mellett áll meg hanem be lehet hozni a szobába is.


Azonkivül meg követeled, hogy tiszteljen téged mert nem beszél eléggé választékosan veled? amit irtál 19:09-kor...

A kérdező nem mondott semmi toszteletlent és nemnézett le előtte se csak kicsit heves volt mivel TE előtte is kiosztottad.

És drága nemtudomhány éves jelenlegi 70%-os válaszoló...Azt nem vetted észre, hogy te voltál mindigis aki tiszteletlen volt a kérdező iránt? Ha nem akkro menj viszsa az első oldalra és nézd meg mi az első mondatod ma 18:45 kor

És ha lusta vagy visszamenni akkor átmásolom ide "Mekkora tahó vagy... -.-"

Olvasd át tovább is amiket irtál...és nézd meg hogy ki az aki tiszteletlenül beszél. Ne haragudj meg de még van pofád azok után is azt mondani neki, hogy ő hiszi, hogy körülötte forog a világ?

Azért amért ő 15 éves és te nemtudomhány éves vagy az nem jogosit fel arra, hogy most őt kiosszad és lehord és még az eszed is tedd hogy még ő volt a tiszteletlen. Egész végig amikor a te részed olvastam csak azt azt a gyűlőletet láttam benned és azt hogy nem érdekel mit ir a kérdező, amit te mondtál előtte és nem votl igaz az se érdekelt demár tudom, hoyg miért... "mert nem érdekel más mit gondol" (ma 19:36). Ugye?


És amiért te idősebb vagy mint 15 azért nem kell lebecsüld a 15 évet sem mert nem biztos, hogy te okosabb vagy nála,,mert az nem számit hogy ki mennyi idős..hanem az hogy annyi idő alatt mit ér el. Mert az idő az magától jön.

És ne hidd hogy most ha te olyan voltál tinikorodban, akkor ez a 15 éves kérdező is olyan most. Mert nem mindeki olyan és rajta nem is annak látszik és irta is, hogy nem jár bulizni. Nem kell általánositani.

Mitis irtál tovább ma 19:36 kor?

"Ne aggódj én is átestem ezen amikor a tini voltam, azt hittem én vagyok a király és úgy beszélek mindenkivel ahogy akarok és mindent tudok. :)"

És akkor most tudsz mindent vagy, hogy van ez? Mert most is úgy láttam ezekben hogy csak te hiszed hogy király vagy mert neked kell megadni a tiszteletet akkor is ha te nem adod meg akivel beszélsz.

Ha picivel értelmesebb lennél akkor nem hordanád le a kérdezőt...nem hülyéznéd le főleg ha még okod sincs rá csak azért, mert anyagi helyzetük miatt nem tudnak eltartani még egy kutyát, és nem tennéd az eszed mert evvel sehova se jutsz el. Főleg ha tudod, hogy mindeki választhat amit akar és az ő dolga az ő felelőssége és nem nagyon szólhatsz be. De látom te sorozatosan nyomtad neki. És amit visszakaptál az még enyhe dolog volt és szerintem a kérdező volt itt okosabb nálad de sokkal.

És tudod ha valaki azt irja, hogy anyagilag nem áll olyan jól az nem feltétlenül jelenti azt , hogy most nem tudja megvenni a legjobb ruhákat vagy alegjobb divati tini baromságokat, hanem azt is jelentheti hogy a számla kifizetése is gondot okoz meg az, hogy most ők is tudhassanak táplálkozni. Nem tudhatod az ő körülményeiket és amig te nem tudod addig nincs semmi közöd se jogod, hogy úgy lehordd őt. Lehet hogy még nekik is alig van mit enni, nemhogy a kutyáknak is adjanak.

És záróképpen neked kedves vitatkozó válaszoló, engedd meg, hogy most én oktassalak ki ha eddig nem sikerült senkinek se, hogy kioktasson...de nem csodálkozom rajta "mert (téged) nem érdekel más mit gondol" (ma 19:36).De azért egy próbát megér. AMikro irni szeretnél, ne itléld el a kérdezőt és ne hülyézd le, mert nem biztos, hogy igaz. Tiszteld akikkel beszélsz és akkor ők is tisztelnek téged. Ha nem tiszteled őket, akkro NE várd el azt, hogy tiszteljenek. És ne nézd le a nagyon fiatalokat se, mert nem biztos, hogy buták. Nem mindenki olyan és nem tudhatod. És amit elvársz másoktól (ez esetben hogy fogadjk eél a véleményed) akkor várd el magadtól azt is, hogy te is hallgasd meg amit mond és értsd meg a helyzetet is. Én legalábbis úgy vagyok hogy amit elvárok mástól azt magamtól is elvárom és igy viszonzom őket is.

És, hogy ne érezd annyira megalázva magad annyit mondok neked, hogy 24 éves vagyok de szerintem nem számit ez..de azt hiszem, hogy neked igen és erre is azt mondod, hogy nem tudok semmit...



Most hogy ezt elmondtam, már csak kevés mondanivalóm maradt a kérdezőnek. Annyit akarok monani, hogy sajnálom azt sok szidást amit nem érdemeltél meg. De hogy dicséretes és tiszteletremlétó ahogy el tudtad viselni.


A kutya helyzeted meg tudom érteni. Én is szeretem nagyon a kutyákat de engem arra tanitottak, hogy fontosabb az ember a kutyánál. És persze a kutyákat is kell gondozni és én is sokszor akartam hazahozni akutyát a tömbházba de nem engedték és valahogy beletörődtem és aztán megértettem. Főleg kóborkutyákat. A kóborkutyák azok nemhogy betegek is lehetnek, hanem még az is lehet, hogy harapnak is. Én is szeretnék segiteni az állatokon de ha egyszer nem lehet...

Az nem jelenti azt, hogy már nem szereted a kutyákat főleg ha van saját kutyátok.


Ahhoz, hogy a a nővéred le tudd beszélni róla nem tudok valami jó ötletet..cska olyan szélsőséges dolgok jutnak eszembe, hogy ha a nővérednek kell 80 kutya akkor tisztázd vele vagy beszélj anyuddal, hogy nincs elég kaja. De ha akkor is kellenek neki az a sok sok kóborkutya, akkor rá lehet venni arra, hogy megtarthatja a kutyákat avval a feltétellel, hogy az ő kaja részéből adjon a kutyáknak is..na meg valami csont ha még van. Lehet, hogy igy jobban megérti de nem hiszem...ahogy olvastam szerintem annál nagyobb hisztit csapna de egy próbát megér. Vagy ha a nevelőapád mondja ezt neki és szépen, nyugodtan akkro lehet hogy nagyobb hatással lesz rá. De ezt igy nem lehet elhagyni olyan hamar mert nagyon sajnálja a kutyákat..szerintem te is, de ha muszáj...

2010. márc. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
19%

Hm, hogy mekkora írással szenvedtél itt miattam... xD Akkor én is mondanék pár dolgot: ne ismételd magad mert már amikor fogalmazni tanítanak, akkor is ezt mondják. Te ugyanazokat a dolgokat ismételgetted. Azon kívül írj világosan mert az egész irományod egy kuszaság. Pl: " És most egy kullancs vagy egy betegség amit behoz a cipőben a házba az mégse az mint ami a kutyákban van mert azt nem kell csak cipővel behozni és az nem csak az ajtó mellett áll meg hanem be lehet hozni a szobába is." Ezt a mondatot nagyon sokáig tartott kiolvasnom mert teljesen érthetetlen. De végül megértettem. Valami olyasmi hogy a kutya beljebb megy mint a cipő ezért veszélyesebb, vagy mi? Hát mit ne mondjak... xD Először is honnan tudod hogy házban vannak a kutyák? Másodszor, veszélyesség szemponjából teljesen mindegy hogy a fűben belemegy egy kullancs, behozol a cipőddel valamit (és azt nem áll meg az ajtóban ahol a cipőt leteszed xP) vagy egy kóbor kutya fertőzi meg. Ilyen formán ki se menj az utcára mert még a fejedre esik egy tégla véletlenül!

Nem érdekel más mit gondol: ld. meghallgatom más véleményét, nem hülyézem le DE az enyémet nem fogja megváltoztatni. A kislány viszont közölte velem hogy csendben hülyének néz mert én mást gondolok mint ő.

"Mekkora tahó vagy": ld ironikus utalás a kérdező kommentjére- "Mielőtt még valamelyik felbőszült állatvédő közölné velem, hogy mekkora tahó vagyok, hogy nem állok ki a kóborkutyák megmentése mellett,"

A többit nem bírtam már végigolvasni mert összefolyt kb a szemem előtt. Remélem a bizonyos nővér továbbra is ilyen értékes személy marad és nem olyan tipikus visszataszító tini (buli, pia, pasik, cigi, drog, menőség stb). :)

2010. márc. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
67%

Bocsiii nem voltam formában...tudod amikor olvastam amiket irtál minden válaszodban be akartam volna szólni de olvastam tovább és mire a végéhez jutottam már annyi összegyűlt, hogy jóformán el is felejtettem mi volt az amit az első válaszodra akartam mondani ezért az egészet előlröl kellet kezdjem de már nem votlam olyan formában, hogy most irjak egy normális érthető választ. Gondoltam is hogy nehezen lehet megérteni és azt hiszem, hoyg ez a válasz is nehezen lesz érthető de végül nem ez volt a célja, hogy most irjak neked egy esszét és az se volt a célom, hogy most kuszaság legyen vagy ne legyen kuszaság, csak annyit akartam, hogy értsd meg, hogy az közönséges emberek nem tudhatnak mindennel törődni vagy mindenről gondoskodni, főleg ha saját maguknak is nehéz előteremteni az ételt.

Amúgy örvendek, hogy valamennyire ki tudtad bogózni a kullancsos mondatomat csak azt nem akartam részletezni mert nem teljesen úgy értettem ahogy te bogóztad ki. Tudod a kertből amit behozol a cipőddel a házba és ha az betegség is, a cipőt azt leveted az ajtó mögött. És az a kullancs vagy akkármi is legyen az csak a cipő talpán marad (ami nincs a cipőben azt hamarabb észreveszed). A kutya betegségét könnyebb behozni a házba mivel azt nem a cipőddel hozod, hanem az benned van vagy a ruhádban. A ruhát meg nem veted le az ajtó előtt, hanem a szobába veted le. Most ha kóborkutyákról van szó és hozzányúlsz a kutyához, vagy hozzáddörzsöli az orrát vagy a bundáját, a ruhádba akkor arra kell számits, hogy azt a ruhát jó lenne kicserélni mert egy olyan kutya nyúlt hozzá amit nem is ismersz. Nem tudhatod, hogy az orrát hány szemétdombra dughatta be vagy akár milyen patkányokkal játszadozott vagy ette meg vagy hurcigálta ide-oda vagy miket csinált. De én nem a betegségtől félnék annyira (csak akkor ez votl felhozva), hanem a bolháitól. Tudod kóborkutyáknál nagyon könnyű bolhákat találni.Ha azt hozod be a ruhádon keresztül, vagy a a kutyát is beengeded egy kicsit...nem tudom ha a kérdező házban vagy tömbházban lakik és ha a nővére csak az udvarig hozta vagy be a házba is. De ha nem is hozza be akkor is kell vigyázni a bolháktól. ÉS a bolhák nem csak az ajtónál állnak meg hanem azok mennek amerre a szemük lát..talán az emberruhájába is vagy akár a párnába.

Falun mindegy ha a kutyának van gazdája, mert akkor is bolhás már kicsi korában is. Én csak tudom, mert minden kutyán láttam bolhát. A kóborkutyának miért ne lehetne? És a kutyát füröszteni kell meg állatorvoshoz vinni meg tanitani is meg mit tudom én, csak ahhoz hogy ne legyen annyira fertőző. ÉS ez nem csak költséges, hanem sok időt is igényel.


Tudod amikor ismételtem magam, az igazában csak azt ismételtem amit te irtál hogy nem érdekel más mit mond..és csak azt azért ismételtem, hogy jobban ki tudjam emelni azt a nagy szövegből, hogy menniyre nem érdekel, hogy más mit mond.

De nem kell paranóiásnak lenni, ne hidd, hogy most én is vagy a lány is meg akarja változtatni a véleményed. Nem közölte azt, hogy hülye vagy se csendbe se sehogy.

Amit irt csak azért irta, hogy hátha meg tudod érteni a helyzetet az ő szögéből nézve, az ő állapotával az ő lehetőségeivel és aztán rájött, hogy hiába mond akkármit, mert úgyse akarod megérteni az ő helyzetét.


Csak tudod ahhoz, hogy kutyát gondozzanak, meg kellenek legyenek azok a lehetőségek amit a kutyáknak meg tudnak adni. Úgy ahogy van gyerekneveléssel, igy van a kutyák gondozásával. Ha nincsenek meg a megfelelő kondiciók, akkor hiába gondoz kutyát, mert úgyse kaphatja meg a kutya azt amit meg kéne kapjon. Ezért jobb menhelybe vagy találni egy olyan gazdát aki befogad kutyákat de kóborkutyát nem sokan szeretnek gondozni az állatszeretők közül is, mert azokkal nagyobb gond van és mindenki jobban szereti (például én) ha a kutyájukat kicsi koruk óta gondozzák és ha náluk nő fel.

2010. márc. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

"És most szerintem fejezzük ezt be én csöndben továbbra is hülyének nézlek tedd ezt te is" Pont itt közölte velem. Szerintem elég érthető volt, te mégis mit értettél belőle?

És azt tudod hogy a cipőddel hol taposol amíg hazaviszed? Azért mert a cipőd leveszed az ajtóban még a betegség nem fog megállni. Édes istenem ne korlátolt vagy xD Vannak olyan betegségek amit akár fél évig sem lehet kiirtani, pedig "csak" a cipőddel hoztad be... A kullancsot meg azért említettem, hogy már annyira elszaporodott, hogy elég kimenni a kertbe, és ha peched van akkor kifogsz egy ferőztött kullancsot amitől a kutya meg is halhat! Ilyen egyszerű! És még egy kutyát sem hoztál haza csak kimentél a kertbe játszani! Kár ha folyton ezt ismételgeted de a lényeget nem érted. Amúgy meg: oltás. A veszélyesebb, gyakoribb betegségek ellen kiskutyakorban beoltják az állatot így immunis lesz. Persze azt ki kell fizetni és nem is kötelező mint a veszettség elleni. Bolhák: bolhairtó a kutyára, amely távoltartja a többi bolhát is nem csak irtja. Az pedig alap hogy ahol a kutya tarózkodik, ott bolhairtást végzünk, porszívó, felmosás, bolhairtóspriccelés, stb...

És mint mondtam, a menhelyesek, befogadók nagy része nem milliomos hanem ugyanúgy nehéz körülmények között él mint a kérdező vagy mások! Úgy kapargatják össze a pénzt... Az pedig hülye szöveg hogy a kiskutya jobb, mert egyrészt nem örökre kell befogadni csak segíteni rajta, másrészt a felnőtt kutyát ugyanúgy lehet nevelni, szeretni, és ilyen formán az összes menhelyi kutya halálra van itélve mert csak a cuki kölykök kellenek.

Gyerekvállalás: olvass csak bele a gyerekes témakörbe :) Tele van nehéz helyzetben élő szülőkkel akiknél jön a következő gyerek. És mit mondanak felháborodva ha megemlítem nekik? Hogy joguk van a gyerekhez, és ahol egy elfér ott kettő is, csak szeretet kell. No erről ennyit. :) Azt mondják ha folyton arra várnának hogy legyen alapjuk a gyerekhez akkore sosem lenne...

Azt hiszem valahol itt befejezem veled a társalgást, mert látszik, hogy halvány lila f*ngod nincs a kutyákról és a kutyázásról... :)

2010. márc. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
43%

Azt az idézetet elfelejtettem csak utána láttam meg.

Amúgy Abból az idézetből azt értettem, hogy te hülyének kezelted őt és akkor ő is igy hülyének nézett persze. Úgy ahogy most te se mondtad azt eddig, hoyg hülyének nézel de mégis úgy beszélsz hozzám is. És te csak olyan emberekkel tárgyalsz akik értenek akutyázáshoz?

Ez a thread amit nevezni szokatk vagy akár topicnak vagy nem tudom itt minek nevezik...ez nem is akutyanevelésről szól szerintem. Lehet,m hogy te avval tévesztetted össze, mert látom mindnekit jól kiosztasz aki nem ért a kutyázáshoz vagy talán aki nem akar pluszba kutyát, mert nem futja. Most ha vannak olyanok, akik kutyát neelnek akkor is ha nem engedhetik meg maguknak mégis megteszik az nem azt jelenti, hoygmsot mindnekinek muszájk ezt megtenni. Igaz, hogy jó és önzetlen pont a kutyák számára legalábbis de van akinek fontosabb más mint egy idegen kutya. És nem egy kutyáról van szóó aki pluszba jön. Hanem egy kutyáról ami pluszba jön az egyik nap és 2 nap múlva jön még egy kutya pluszba, aztán 3 nap múlva jön a 3ik kutya plusszba és igy egy év alatt akár 100 kutya is lehet plusszba. Én inkább ezt láttam ebben a topicban. És gyerekvállalást nem tudom honnan hoztad fel... én nem mondtam olyant vagy nem tudom minek akartad felhozni annak nincs köze semmihez..nem értem miért küldtél olvasni a gyerekes témakört. Nah mindegy. Visszatérve azt el tudod mondani, hogyan lehet nevelni sok idegen kutyát?

És mondtad, hoyg nem kell nevelni sokáig csak ameddig kapsz egy gazdát neki csak az a helyzet, hogy nehéz kazdát találni ..legalábbis az én környékemben de ha mégis sikerül gazdát találnod, majd a 10 ik kutyánál már nem hiszem, hogy olyan könnyű lesz egy 10 ik gazdát is találni.

Az biztos igaz, hoyg kutyázáshoz nem értek mert nem votl kutyám csak falun, viszont én azért fejezem be veled a társalgást mert te az emberekhez nem értesz.

2010. ápr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy kutyás kérdés, tehát kutyákról van szó, és teljesen mindegy hogy a család témakörben. De akármilyen helyen ha valaki hülyeséget mond (pl cipőn a betegség megáll az ajtóban, az idegen kutyával meg bejön) a kutyákkal kapcsolatban akkor az már a kutyákról szól és nekem jogom van kijavítani mert miért is ne? Aki nem ért hozzájuk, akinek nincs, az egy befogadáshoz is máshogy áll tehát nem biztos hgy jó választ adhat (mert ugye nem az a jó válasz hogy helyeselünk a kérdezőnek)!

Te azt tapasztaltad hogy nehéz gazdát találni ami igaz, én viszont azt tapasztaltam (megyei jogú városban lakva ami elég nagy) hogy nem botlok lépten nyomon kóbor kutyákba, macskákba (pedig szeretnék!)! Épp ezért a kérdező írása elég eltúlzottnak tűnik, úgy festi le tragikusan hogy minden nap hazavisz kutyákat! Most ha pl félévente talál egy kóbor kutyát abba nem halnak bele...

Arra meg legalább emlékezhetnél miket írsz :) "Csak tudod ahhoz, hogy kutyát gondozzanak, meg kellenek legyenek azok a lehetőségek amit a kutyáknak meg tudnak adni. Úgy ahogy van gyerekneveléssel, igy van a kutyák gondozásával." Erre reagáltam hogy a szülők felháborodnak ha valaki megjegyzi hogy a semmire nem kell szülni, mert nekik joguk van hozzá ergó a példád nem jó.

2010. ápr. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
55%

:)

Hülység mondásról csak azért furcsállom azt amit modntál, hoyg a cipőn amit hozol haza azt is be tudod hozni a lakásba bennébb, mert nálam az logikus, hogy amit cipődön hozol azt nem hozod bennebb. Amit bennebb hozol aaz biztos nem a cipődön keresztül hoztad. Mert ha a levegőnkeresztól is menne a betegség akár a cipőről akkor igy nem is muszáj kullancsba lépj, mert akkor is a betegségét elveszed ha csak mittudomén 5 méternél közelebb lesel a kullancshoz na de mindegy ezen nem állok tárgyalni.


Szerintem te kutya mániás vagy azért látod ezt is kutyás kérdésnek. Kutyákról van szó ugyan de szerintem közel sicsn arról szó, hogy most miként kell nevelni kutyákat és hogy ki ért a kutyákhoz meg mit kell tenni, hogy a kutya jól érezze magát.

Pontosabban a nővéréről van szó tehát nővéres kérdés inkább ugyanis a kérdésben is az szerepel, főleg ha nővérét akarja megértetni és nem a kóbor kutyákat.

Nem mindig az a jó válasz, hogy helyesljünk a kérdezőnek de ő nem is akarta a helyeselést se meg azt se akarta, hoyg mik kellenek a kutyáknak, azt se akarta, hogy leszidják, csupán néhány tippet szeretett volna, hogyan lehetne megértetni a nővérével azt, hogy nem lehet minden kutyát amit talál befogadni, mert nem engedhetik meg maguknak. Ő nem érzi evvel jól magát és főleg azért se, mert akkor a nevelőapja és a nővére folyton veszekednek egymással és kicsit elege van ebből és ezért a kutyát is hibáztatja valamilyen érszben, mert a kóborkutya az egyik veszekedő forrás.

ÉS nem kellett volna őt kioktatni a kutyákról meg azt se hogy milyen dolog ez és én csak azért szóltam be, mert amikro először olvast6am azokat valami olyan benyomásom volt, hogy úgy adtad elő mindezt, hogy a kóborkutya többet ér a kérdezőnél. Amúgy se a témában van az, hogy ezt mondjuk, hogy milyen most kutyát muszáj nevelni vagy sem...Az már az ő dolga.

És az sincs témában amit itt én meg te mondunk egymásnak.


A gyerekes cuccról meg én a nevelésről beszéltem én de te azt irtad, hoyg Gyerek vállalás. Én a gyerekvállalásból mindigis azt értettem, hogy az árvaházból örökbe fogadnak gyereket. A szüléssel igazán akkárki szülhet amennyit akar...lásd a cigányokat..nincs semmilyük és már van 9 gyerekük és születik a 10 ik de ők úgy tudoöm, hoyg kapnak segélyt az országtól. Amiről én beszéltem még anno azt akartam arról mondani, hogy a jó nevelésnél kell egy minimális alap, mert ha nagyon rossz a körülmény meg rosszra is tanitják, én úgy tudom, hogy elveszik a gyereket (már ha tudnak a gyerekről...főleg olyanoknál érvényes amikor a férj és feleség el vannak válva.


Visszatérvén a kóborkutyánál..azt a kérdező tudhatja megmondani, hogy milyen gyakran talál a nővére kutyát, de szerintem elriasztottad. Lehet, hogy te nem lépsz folyton kóbor kutyákba. Mostanába én is ritkábban de évekkel ezelőtt én minden nap találkoztam kóborkutyákkal és nagy tömegben voltak csak én nem vagyok magyarországi.

Én alapjából szeretem kutyákat de azért vannakkutyák amiket ki nem birhatok meg vélek is tőlük. Meg vannak a tapasztalataim a kutyákról és legtöbb kutyát legszivesebben felrugnék, ha nem tud viselkedni (bocs).


Ahhoz, hoyg lásd az én nézőpontom és hogy ne itélj el (habár szerintem hiába mondom el), megemlithetem amikor 8 éves voltam és falun vittem a szomszédba egy törta szeletet amikor születésnapom volt. Beléptem a kapun és nem voltak otthon és csend volt és mentem és egyszer kilépett a kiba*ott nagy juhászkutyájuk ami majdnem olyan magas volt mint én. Nem votl megkötve...mindig szabadon van és nagyon rám mászott én meg kifutottam a kapun de megbotlottam és elestem. A kutya meg a hátamra szökött. Szerencsém volt avval, hogy egy ember észrevette mert kiabáltam és a vasvillát a kutyára dobta és avval ő elfutott. Ha nem lett volna az emebr ott akkro talán az a kutya széttépett volna és pl. ma nem tudnék itt irni.Gondolhatod, hogy be votlam szarva és egész nap a sokk alatt voltam.

Amikor a következő náyron hallom a hirét h a kutya megdöglött elhiheted, hoyg nem gyászoltam meg. Városban is volt, hogy megharapott egy kutya. Ez se volt egy olyan pont amivel jobban megszerettetik velem magukat. Utána is a kóborkutyákat amiket én láttam csak ugatnak, zakatolnak marakodnak civakodnak és persze én ezek után nem csak azt nézem, hoyg mennyire bolhás vagy nem, hanem azt is, hogy amikor közelednek akkor félek is mert megharaphatnak. Olyankor én nagyon nagyon fel vaygok készülve egy nagy rugásba ha esetleg valami gyanús mozgást észlelek a kutyán vagy ha vicsoritja a fogát. Mert nem ismered akutyát, ő se ismer és főleg kóborkutyáknál akkármi megtörténhet és nem csak bolha ide bolha oda hanem haraphat is. Ezért én egyáltalán nem sajnálom őket. Még gazdás kutyákkal is baj van. Minden nap ma egy olyan utcán haladok el, ahol házak vannak és ott minden udvarban 1-2 kutya van. Egyik el kezd ugatni, akkor az egész utca kutyája ugat. Én nyugodt emeber vagyok és az a zaj megzavarja a nyugalmam és idegesit is engem. Olyan kutyákamik ugatbnak és még a kaput is veregetik amivel azt mutatják ki, hogy úgy meg szeretnének harapni csak kár, hogy a kapu elválaszt közülünk..evvel se szerethetem őket. Na meg egy nagy vadállat kuyta is van egy másik kapun amelyik minden alkalommal fel tud ugrani akkorára, hogy én egy pillanatra azt hiszem, hoyg át tud ugrani az ajtón és leharapja a fejem. Pedig én is 185 cm vagyok. Minden alkalommal azt teszi az a kutya. Legelején megijedtem egypárszor msot már megszoktam de azért már ha 8 ik alkalomkor sincs változás én minidg visszacsapok a kapun akár ők is és én legszivesebben megverném az összeset amelyik ilyen csúnyán viselkedik, mert nekik nem elég ha ugatnak hanem az eszüket is kell tegyék. Én mindig mindig vigyázok amikor kutyák közelében vagyok és bennem van az, hogy akkármikor megharaphat, emrt eddig ezt mutatták a kutyák magukról. Főleg kóborkutyák.

ÉS ahhoz, hoyg egy kutya rendes meg jó legyen ahhoz igazi gazda kell és olyan kutya ami sokmidnent tud, azt a benn a házban is tartják és azok mindig rendesek de hát tudod több az olyan neveletlen kutya mint a nevelt. Nem tudom , hoyg veled mi történt mi nem történt de ha ezek történtek volna meg mint nekem, lehet, hogy te se éreznél szeretet minden jöttment kutya iránt. De ezt is inkább te tudhtaod. Velem ez votl a helyzet és magamból indultam ki.

2010. ápr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva a teljes írásod érthetetlen.

Én nem tudom te hogy képzelsz el egy betegséget, de tudod azért mert leteszed a cipőd az ajtóban, azt hiszed az ott megül cipőn és nem megy sehova? :D Nem tudom mit nem lehet ezen érteni! Nem arról beszéltem hogy belelépsz a kullancsba! Az egy másik példa volt. A kullancsok annyira elterjedtek hogy akár már a kertedben is beléd mehet tehát hogy valami veszélyes betegséget elkapjon a kutya kóbort sem kell hazavinni, elég ha kimész a kertbe vele. Ez egy példa. Kettő: kint az utcán mindenféle ember, beteg kutya jár, onnamn simán hazaviheted a betegségeket, és azok nem állnak meg az ajtóban. Nem tudom mit nem lehet ezen érteni xD


A kutyáktól lehet félni, de ha már többre tartod magad a kutyáknál, akkor lehetne annyi intelligenciád, hogy tudd, SOSEM A KUTYA A HIBÁS. :) Ez alapszabály. Mindig a gazda és az emberek a hibásak. A kutya nem szórakozásból támad, ha megharap annak ő a legnagyobb áldozata. Csak te túl önző és szűklátókörű, gyáva vagy hogy ezt megértsd és csak annyit gondolsz: a szemét dög megharapott! Mikor valójában ő a legnagyobb áldozat. Az ember tudatlanságának, lustaságának, minden rossz tulajdonságának az áldozata.

Arra meg már ne is haragudj de a kutyának az a dolga hogy őrizze a házat, ne menj arra ha téged zavar az ugatás... Miért kéne hogy imádjon téged egy idegen kutya?

Én már 8 éves koromban is tudtam hogy idegen házba nem megyünk be, főleg ha nincs otthon senki. Mit vársz? Egy idegen kutyának majd arcon kell nyalnia?


Ja és ne aggódj vannak tapasztalataim kutyákkal. Lévén kutyás vagyok. :) Hidd el, egy héten több kutya támad meg (séta közben, a sok rossz gazda kutyája) mint téged egész éledben. De hogy csak egyet mondjak: séta közben megtámadott egy rottweiler, elkapta az egyik kutyám (15 kg) és úgy rázta mint a rongyot. Mi a másik kutyámmal (12 kg) elkergettük. Az áldozat már 8 éves volt, és a csipője két oldalán akkora lyukak lettek hogy az ujjam belefért. :) Természetesen feljelentettük a gazdáját és elértem hogy szerencsétlen kutyát (igen azt aki a legkedvesebb kutyám majdnem megölte!) jobb helyre vigyék ahol rendesen bánnak vele. Mert ő csak egy ártatlan kutya aki nem tehet arról mivé nevelték! És amikor kicsi voltam akkor a sarkon volt egy ház amiben sok fekete kutya volt és mindig kiszöktek és én rettegtem tőlük de sosem utáltam őket, csak a felelőtlen gazdáikat! És még mesélhetnék. És továbbra sem utálom a kóborkutyákat, sőt semmilyen kutyákat nem utálok, legfelhebb csak sajnálom őket. Persze azért én is megvédem magam, de ehhez nem kell őket bántanom, elég ha megijesztem. Én minden jöttment kutyát szeretek. Tudod milyen ez? Mint egy kisgyerek. Ha egy kisgyerek rossz, arról nem ő tehet és ugye nem őt kell utálni még ha bosszantó is, mert a szülei tehetnek róla! És aki elég intelligens és önzetlen az megérti hogy ez igaz és legyőzi a sérelmeit.

2010. ápr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!