Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden férfi ilyen? -hogy...

Minden férfi ilyen? -hogy vegyem rá, hogy sürgősen doki kell?

Figyelt kérdés

Párom a cukorbetegség minden tünetét produkálja,de nem hajlandó orvoshoz menni.Próbáltam szépen,próbáltam kevésé szépen,de szerinte nincs semmi baja,csak a streszz,majd elmulik.Saját dokimmal beszéltem,megerősitett abban,amit sejtettem magamtól is,(öreg orvosok látatlanban megmondják mi az ember baja),de páromat nem érdekli,ő azért nem vesz ki szabadságot,hogy megvizsgálják...

Ti hogy veszitek rá a párotokat?


2010. márc. 27. 08:47
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
56%

Vegyél egy vércukorszintmérőt titokban, és ha elaludt, bökd meg az ujját!

Vagy használd a vizeletes tesztet, bár azt nem tudod a beleegyezése nélkül.

2010. ápr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell reklámoznod a szépségedet. Senkit nem érdekel. Nem a szépségeddel van baj.

Arról volt szó, hogy találj egy normális embert.


Normális ember az, aki megteszi a szükséges intézkedésket, hogy elkerüljön egy súlyos problémát.


Különben észrevettem, hogy elég sok ember itt felvet problémákat, amire nagyon egyszerű és ésszerű, "a hülye is tudja" megoldás van. De persze a kérdezőnek ez nem felel meg ilyen vagy olyan mondva csinált ok miatt.


Például:


"probálom normális kajával kompenzálni,de tegnap is...zöldséges kaja,meglátta,és lement mekibe enni...


nemtudom mit kezdhetnék vele,se szép,se csunya szo nem használ"


"gyógyszertárban mérnek,de nem volt hajlandó lemenni...

igy hétfő késő délutánra a háziorvost lehivtam-meglepetésnek.

Párom mikor meglátta,mint az egér amelyik macskát lát...

haza se jött csak nagyonkésőn,azota duzzog,hogy mit képzelek...mint egy sértett ovis.."


Ez a szórakozásod. A sok jószándékú embert hülyére veszed. Bunkó.

2010. ápr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerűen mond el neki, hogy ha nem hajlandó orvoshoz menni, te többet nem nyalod ki a hátsóját reggelente, akkor sem ha összeesik a konyha felé menet. Főzze meg magának a kávéját, csinálja meg magának a szendvicsét, ha erre már nem lesz képes, akkor lehet elgondolkodik az orvoson.

Nekem vérnyomás problémáim vannak, pontosan tudom milyen az, amikor "gyengén" kel az ember, azt is tudom milyen egyik pillanatról a másikra elájulni. Kb fél órán keresztül csak ülök utána magam elé bambulva, hogy "már megint megtörtént", és pontosan tudom mi bajom van, orvos is látott már, még is elgondolkozok minden egyes alkalommal azon, vajon nem kellene-e újra megvizsgáltatnom magam. (pedig én is kerülöm általában az orvost) Ha így ébredek az egész napom baromi rossz közérzettel telik, és bármit megadnék azért, hogy ezt elcserélhessem, pedig nem egy halálos betegség.

Én tuti lelki terrort alkalmaznék, megmondanám hogy ha a saját egészsége érdekében nem megy el orvoshoz, akkor én elkezdek pakolni, mert nem vagyok hajlandó végig nézni ahogy leépül, és a karjaim között hal meg... nem fogom ápolni, ha annyire hülye, hogy még orvoshoz sem hajlandó elmenni stb. Ez lehet keménynek tűnik, de ha tényleg elkezdesz csomagolni, és netán pár napra át is költözöl a szüleidhez hátha ráébred hogy komolyan gondolod... Ha nem, és tényleg ennyire rosszul van, akkor nem ér ennyit az egész. Ha nem is saját maga miatt, de miattad nem képes elmenni orvoshoz, hogy visszakapjon akkor ott ette meg a fene ezt az egész kapcsolatot.

2010. ápr. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:

Juttasd eszébe, hogy te is hagyod hogy vigyázzon rád.Mondogasd neki folyamatosan, de ne állandóan hogy milyen maradandó problémákat okoz a cukor, hozd fel a példát amit tudsz, kérd hogy menjen orvoshoz, egy-egy tünetnél szólj hogy ez is attól van.Arra vigyázz, hogy ne erőszakosan mondd, ne legyen belőle vita. Inkább menj vele az agyára.Beszélgetés közben szúrd be a megjegyzéseket,és folytasd a beszélgetést.1-2hetente összeveszhetsz vele miatta, de ne sűrűn.

Nekem ez válik be.

2010. ápr. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:

1: nem szépségreklámozás,csak a válaszoló netes társkeresőt ajánlgat...azért erre "nem szorulok"


2:nem ez a szórakozásom,lenne ennél jobb dolgom is,de vannak olyan emberek,mint párom,akiket nagyonnehéz elrángatni (anyám is jo példa,fél szemére megvakult mire mentővel vitettük el,de ő azóta sem ismeri el,hogy baja van)


3: csomagolni nem tudok,én lakásom...


4:én is tudom milyen vérnyomás miatt elájulni,nyranta ha nem reggelizek,akkor előfordul...



jelenleg az megy,amit a 01:06-os irt,kinyomtattam rengeteg oldalt,kihuzogattam pirossal a lényeget,odaadtam neki,meg monodogatom mindig ha produkál vmi tünetet...


az értelmes válaszolóknak köszönöm

2010. ápr. 5. 06:59
 36/48 anonim ***** válasza:

"saját magával nem foglalkozik,szemészetre is már csak akkor tudtam elrángatni,amikor felborult kocsival..bár akkor sem látta be,h a szeme miatt,csak hallgatólagos beleegyezett,h szemüveg.."


[link]


Tévhitek és igazságok - Veszélyes autót vezetni cukorbetegség esetén


Ha a páciens tisztában van cukorbetegségével és a vércukorértékei a normál tartományban vannak, az autóvezetés nem kevésbé biztonságos, mint nem cukorbetegeknél

Sőt a rendszeres orvosi ellenőrzés a váratlan rosszullétek esélyét csökkentheti is. A betegnek tudnia kell, hogy a kezelése jár-e a vércukor leesésének veszélyével, ha igen, ismernie kell ennek jeleit, és az autóban mindig kell tartania ilyen esetekre szénhidrátot (kekszet, szőlőcukrot) Természetesen a rosszul beállított cukorbetegség, gyakori alacsony vércukorértékek, kialakult szövődmények (pl. súlyos szemészeti szövődmények, csőlátás) esetén az autóvezetés nem javasolt.


-------------------


Állítólag te félted a párodat. Akkor szólni kéne a rendörségnek, hogy vegyék el a jogosítványát, mert a szeretett párod ön- és közveszélyes. Talán még te is megsérülhetsz vagy meg is halhatsz. De téged ez biztos nem érdekel, mert az egész csak mese habbal.

2010. ápr. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:

kedves nemtulkedves utolso válaszoló

menj most már el a jók.......-ba,ne gyere itt nekem azzal,h mese habbal...

nem volt még közel hozzád makacs ember...

jogsit elvetetni...jah,persze...besétálsz a rendőreségre,és közlöd,h cukorszint alapján vegyél el ennek és ennek a jogsiját...kiröhögnének...még akkor sem csinálnak semmit ha azzal mész be,hogy ittasan randalirozik vki,nem hogy azzal,hogy ez és ez reggelente zombinak néz ki...

ez magyarország...

nem kérek tőled tobb kommentet...

2010. ápr. 5. 08:46
 38/48 anonim ***** válasza:
45%
Én mostmár nem tudom mit vársz tőlünk. Csomó tippet kaptál, ha egyiket sem tudod megvalósítani, akkor nézd végig ahogy egyre rosszabbul lesz, és ápolgasd csak... NEM LÉTEZIK(!) hogy ennyi ötlet közül egyet se tudj megpróbálni, pl hogy nem csinálod meg reggelente a kávéját és szendvicsét, hagy szenvedjen. Ha kábán tesz vesz a konyhában hátha előbb rájön hogy TÉNYLEG valami baja van, mintha ágyba viszed a kávét neki. Vagy hogy szerzel valakitől kölcsön egy cukorszint mérőt és este amikor elaludt vagy reggel amikor még alszik megméred... Ezek elől nem tud elfutni! Ha eddig nem használt neki a szép szó, hiába is mondogatod neki még hónapokig, akkor sem fog változni, csak az agyára mész és megelégeli. Vagy cselekedj, vagy hagyd a francba az egészet és fogadd el így!
2010. ápr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

"nem kérek tőled tobb kommentet..."


Minek kell neked még több komment? Nem kaptál elég hasznos kommentet még? Ennyire jó szórakozás nézni, hogy erőlködnek az emberek, hogy megoldják a nemlétező problémádat?


Mellesleg, kiröhögnek a rendőrségen mert reggel zombinak néz ki? Azt hittem, az a baja, hogy elájulhat vezetés közben. Nem izgat? Nem szoktál mellette ülni? Vagy akkor mindig te vezetsz?


Két ember tudja, hogy hazudsz. Te meg én.

2010. ápr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
Hiába csinál titokban egy vércukormérést és bizonyítja be a párjának hogy magas a cukorja ha az nem akar orvoshoz menni.Lehet hogy egy kis löket lenne a srácnak, de attól nem rohanna rögtön fejvesztve a dokihoz.Akkor is dolgoznia kéne még a kérdezőnek az ügyön.
2010. ápr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!