Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden férfi ilyen? -hogy...

Minden férfi ilyen? -hogy vegyem rá, hogy sürgősen doki kell?

Figyelt kérdés

Párom a cukorbetegség minden tünetét produkálja,de nem hajlandó orvoshoz menni.Próbáltam szépen,próbáltam kevésé szépen,de szerinte nincs semmi baja,csak a streszz,majd elmulik.Saját dokimmal beszéltem,megerősitett abban,amit sejtettem magamtól is,(öreg orvosok látatlanban megmondják mi az ember baja),de páromat nem érdekli,ő azért nem vesz ki szabadságot,hogy megvizsgálják...

Ti hogy veszitek rá a párotokat?


2010. márc. 27. 08:47
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem a párom vett rá, hogy dokihoz menjek, hanem az élet.Jelentéktelen kis karcolás volt a bokámon.A végén nagyon közel voltam, hogy levágják a lábam.Ekkor derült ki a cukorbetegségem.Számtalan súlyos szövődményem lett, amit elkerülhettem volna, ha csak egy évvel korábban elmegyek orvoshoz.Ha csak öt percre olyan lenne a látása a párodnak mint az enyém a cukortól, nem érnéd utol, olyan sebesen rohanna orvoshoz.
2010. márc. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:

tisztában van a cukorbetegség lehetséges következményeivel,nagyim 2 testvérének is 1 ill 2 lábát amputálni kellett majdnem tövig már ebből kifolyólag...


igazából csütörtökön jöttem csak rá erre,tegnap beszéltem saját orvosommal,de igy visszagondolva kb 1 éve megvannak a tünetei,csak most tünt fel abból hogy állandóan szomjas,hiába iszik meg napi 5-6 litert


előveszem az akaratos énemet,és elráncigálom...

2010. márc. 27. 09:54
 13/48 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni vércukorszint mérő csíkot, a vizeletbe kell mártani, vagy legalább arra a pici szúrásra vedd rá, vannak helyek, ahol ezt ingyen megteszik. S ha jelez a mérés, és ennek ellenére sem fontos neki nem maga, hanem a családja, nem érez felelősséget irántuk - akkor te megtetted, amit lehet.De sajnos, a homokba dugom a fejem, az nem csak a struccnak a sajátsága. A gyermeteglelkű embereknek is.
2010. márc. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim válasza:
100%
Az én anyukám cukorbeteg 8 éve. Teljesen normálisan él vele és el is fogadja. Egy ideje neki is kezdett romlani a látása elment vérvételre és kimutatták hogy 17.5 a cukra... Két nap mulva be kellett feküdnie a korházba akkor már nagyon gyenge látással. (könyvet és smst nem tudott olvasni) és nagyon magas cukorral (20-25) egy hétig volt bent. Levitték a cukrát 5-6ra ami normális, és a látása is sokkal jobb lett. :) Meséld el nyugodtan ezt az élettársadnak.
2010. márc. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus 5-6 liter folyadék egy nap, az már tipikus cukorbetegség. Megterheli a szivét, veséjét, á mond meg neki ha élni akar jobb lesz ha rád halgat.
2010. márc. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
100%

szerintem fel bevallani maganak, hogy egy nagyon sulyos betegseggel all szemben. en is igy voltam, rettegtem elmenni orvoshoz, a szuleim folyton mondtak, hogy sok edesseget eszem, meg nagymamam is cukorbeteg volt, meg hajlamos vagyok az lenni.

Aztan egyszer erot vettem magamon, es 14 evesen elmentem egyedul orvoshoz. Nagyon feltem, hogy kiderul minden, az orvosnak alig tudtam kinyogni, hogy mit akarok...aztan megszurtak az ujjamat(meg vert sem vettek), es egy vercseppbol mondtak meg az eredmenyt. Szerencsere csak bekepzeltem magamnak, nem voltam az,.. de amennyi stresszen vegigmentem elotte, senki sem irigyelhet. Ez a betegseg tonkretette volna az eletemet, es a szuleim nagyon egy viperak voltak, minden 3.nap csak errol beszeltek, ugyis mindig csak a hibat lattak meg bennem, es szerettek minden oldalrol hatbatamadni. De ez mellekes itt.

A baratodnak egy elony, hogy ott vagy mellette, o is csak egyszeruen fel- tudom milyen erzes, hidd el..probald vele egyszer, nagyon meggyozoen es szepen megbeszelni vele, legfokeppen ne ijeszd meg, es ne mindennap vagd az orrahoz, mert akkor megugy sem fog elmenni : /

raadasul nagyon sok tunetet produkal, amit nem lehet csakugy "bekepzelni"

Sok sikert!!! es majd irj, hogy mivan : )

2010. márc. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én férjem sem egy egyszerű eset ha orvosról van szó. Én sajnos könyörgök neki szépen kérem, veszekszek akkor sem hajlandó elmenni dokihoz. Pedig ez itt nem nátha, hanem cukorbetegség. Sajnos drasztikus módszerekhez kell ilyenkor már folyamodni. Én azt csinálom, hogy elkezdem sorolni hogy mi lesz ha nem megy el orvoshoz és mondom neki, hogy akkor magára vethet mert hetekig könyörög neki az ember. Mindig a legsúlyosabb tünteteket mondom, néha beválik. A cukorbetegség bizony nem játék. Feltétlenül orvos kell neki, mert ha egy olyan stádiumban lesz,akkor valóban ahogyan írták előttem is kómába is eshet. pedig ez a napi 5-6 l folyadék tipikus tünet. Hátha így sikerül , ha nem meg akkor hívjad ki hozzá az orvost,lehet fizetni kell érte, de akkor látja doki és ki nem zárhatja a lakásból:)
2010. márc. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem láttok bele az anyagi helyzetedbe,de ha van fedezete,menj el a patikába,vagy vegyél vizeletcsikosat,vagy rendes vércukor szint mérőt(ez kb mindenestől 15.000ft) és otthon mérd meg a tiedet elöször és utána vedd rá a párodat is.
2010. márc. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:

nem hagyom magam,ma v hnap gyógyszertár,csináljanak egy gyors mérést,hétfőre meg ő dokijához kérek estére időpontot magánrendelésre (igy nincs kifogás,hogy szabira kell menni),és nem érdekel mit mondd,és jobban tudok hisztizni,azt ugyse tudja sokáig elviselni,és enged...


közben jobban belemélyedtem még a témába,és áhh...tünetek alapján nem is kezdődö betegség ez:S

2010. márc. 27. 10:39
 20/48 anonim ***** válasza:
100%

én is cukorbeteg vagyok, borzasztó szar betegség, de ha csak a homokba dugja a fejét még rosszabb lesz.


és ami legrosszabb hír: annyira elhanyagolta magát, h biztos, h inzulin kell, magyarul napi 3 szúrás minimum.


vidd el háziorvoshoz, ha megméri cukrát sztem legalább egy rohammentőt fog hívni, mert 30as cukra biztos lesz!

ez nagyon komoly betegség az életébe kerülhet ha elbagatellizálja!

2010. márc. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!