Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden férfi ilyen? -hogy...

Minden férfi ilyen? -hogy vegyem rá, hogy sürgősen doki kell?

Figyelt kérdés

Párom a cukorbetegség minden tünetét produkálja,de nem hajlandó orvoshoz menni.Próbáltam szépen,próbáltam kevésé szépen,de szerinte nincs semmi baja,csak a streszz,majd elmulik.Saját dokimmal beszéltem,megerősitett abban,amit sejtettem magamtól is,(öreg orvosok látatlanban megmondják mi az ember baja),de páromat nem érdekli,ő azért nem vesz ki szabadságot,hogy megvizsgálják...

Ti hogy veszitek rá a párotokat?


2010. márc. 27. 08:47
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
Huszonévesek vagyunk,több éve együtt,és irtozik az orvosoktól,a tűről,vérről már nem is beszélve...
2010. márc. 27. 08:48
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
az én párom néha az ellenkezője. DE ettől függetlenül valahogy add a tudtára. Beszélj, ha kell a szüleivel , hogy Te ezt így látod, ezek a tünetek és nem akarsz senkit megijeszteni, de akár cukorbetegség is lehet. Valahogy hatni kell rá, mert ez nem a tipikus "ledöntött a nátha asszony" típusú férfibaj!
2010. márc. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
85%
Majd ha egyszer elájul a magas vércukortól, akkor tér csak észhez. Én 40 éve vagyok cukorbeteg, alattomos, piszok betegség. Első perctől kezdve inzulinozom magamat. Van akinek a szövődmények csak 20 év után jelentkeznek, de van akinél már 1-2 év múlva. Tönkremehet a veséje, a látása, idegrendszere, szóval jó lenne ha észhez térne, mielőtt még nagyobb probléma nem lesz, és természetesen elmenne orvoshoz. Mert ha idejében kezelik,akkor teljes élet vár rá, de ha elhanyagolja előbb utóbb szenvedni fog. Mindezeket nagy-nagy tapasztalatból írom, hiszen nem most kezdtem.
2010. márc. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
94%
Patikában mérethet vércukorszintet, öt perc, szombaton.
2010. márc. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

ma reggel is hiába aludtunk 10 órát,nagyon fáradtan kelt,csodálkoztam hogy nem ájul el a kezem között,mig várta a reggeli kávéját,ugyhogy reggeli nélkül el sem engedtem,kocsiban lenne baja,akkor ...áhh,nem is gondolok bele...


gyógyszertárban?ezt nem tudtam,napközben lenézek,eddig nem tünt fel sehova kiirva

2010. márc. 27. 09:01
 6/48 anonim ***** válasza:
100%

A cukor betegségnek nagyon súlyos következményei lehetnek, vakság is akár! Valahogy ráncigáld el!

Az én párom is nehéz rávenni bármire, de igyekszem, próbálok a józan eszére beszélni.

2010. márc. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
72%

Nem marad más, mint a lelki zsarolás. Értesd meg vele, hogy szükséged van rá. Hogy aggódsz érte. Hogy neked okoz bajt azzal, ha baja van, de nem kezelteti, meg sem vizsgáltatja magát. Mondd el, hogy felelős érted, hogy szükséged van rá.

Ha ez sem használ, üsd le, és tömködd be az autóba, irány az orvos. A pasik beszariak. Ha a férjem orvoshoz megy, mennem kell vele. Még szemészetre is, mert bepánikol egyedül:D

2010. márc. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

régebben sem volt tökéletes a látása,de egy ideje romlik...

állandóan rossz kedve van,rögtön felhuzza magát mindenen,nem tudja kontrolálni,hangulatingadozása van,meg 2 évvel ezelőtthöz képest 30kiló sulyfeleslege,meg még sorolhatnám milyen tünetek jöttek elő,amit a cukorbetegség "számlájára" irhatók


szülei ugy vannak vele,hogy elég nagy már,döntse el,mit akar


gyógyszertrról nem is tudtam,este megjön sulibol elrángatom (csak levisz engem fájdalomcsillapitóért,és akkor már ha ottvagyunk,lehet cukrot mérni neki alapon)

2010. márc. 27. 09:09
 9/48 A kérdező kommentje:
az alap volt,hogy nem egyedül menne,megyek vele,igen,szemészhez is megntem vele,börgyógyászhoz,és pár éve amikor korházba került,mert megrázta az áram,akkor ő volt a "hisztisbeteg",nővérkék csak mosoloygtak,hogy alkudozik,hogy kevesebbszer szurják meg...
2010. márc. 27. 09:11
 10/48 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el mihamarabb mondd meg neki hogy Te nem vagy hajlandó végignézni ahogy szépen kómába esik. ( tapasztalatból mondom sajnos) Apum semmi jelét nem produkálta a cukorbetegségnek majd egy nap hívtak a kórházból 40!es vércukorértékkel éppen hogy nem esett kómába. Ez nem játék!Remélem mihamarabb sikerül.
2010. márc. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!