Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érjem el hogy emberszám...

Hogyan érjem el hogy emberszámba vegyen?

Figyelt kérdés

Párommal 6 éve vagyunk együtt, 4 éve együtt is lakunk. Imádom, de úgy érzem semmibe vesz. Sokat bánt, hol szándékosan, hol nem, persze sosem üt meg, csak lelkileg. Ha vitázunk a vége az hogy érzelmileg zsarol, ha én mondok valamit kiröhög és azt mondja úgy sem hagynám ott. És végül is igaza is van, hisz már írtam nagyon szeretem. Tudom, látom és érzem próbál változtatni, változni de hiába. Vannak jobb napjai de a végén azt is elrontja valami sértő beszólással. Arról meg már nem is merek álmodni hogy bocsánatot kérjen miatta.

Tudom én sem vagyok szent, nem csak miatta nem olyan a kapcsolat mint rég..A kérdésem nem az lenne, hogy elhagyjam-e, hanem hogy mit tudnék tenni, hogy komolyan vegyen és végre becsüljön?


2010. márc. 26. 23:03
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

1. Beszélj vele erről úgy, hogy megmondod, hogy neked ez így nem megy. Mondd meg azt is, hogy tele a hócipőd, és a legközelebbi ilyen esetnél - hogy megelőzzed a saját végzetes megsérülésedet - határozatlan időre (te persze tudod, hogy csak pár nap lesz, de neki nem kell tudnia) szeded a sátorfádat.

2. A legközelebbi esetnél szeded a sátorfádat. Nem mentegeted magadban, hanem felállsz, és elmész. (Azaz mentegetheted magadban nyugodtan, csak vissza ne menj.)

2010. márc. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Egyébként miközben gépeltem a pontokba szedett tanácsokat, pont az járt a fejemben, amit abban az időben a másik válaszoló (aki azt mondja, hogy ne menj el) is megfogalmazott. Ha ugyanis te mész vissza, az tényleg a (nem létező) megbecsülésed maradékát is hamuvá égeti. Szóval ebben a pakliban benne van a "vértelen" szakít(ód)ás is...


Más tipp: próbálj az eddigieknél határozottabb lenni, és olvasd el a Vénusz és Mars című könyvecskét (idióta rózsaszín borítója van, és idióta amerikai "Joe és Jane" módon fogalmaz, de a tartalom működik - kipróbáltam!), és használd, amit olvastál.

2010. márc. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenképp elolvasom. A baj az, hogy amikor összejöttünk sok mindent ráhagytam, inkább mint hogy veszekedjünk. Mára már a sarkamra állok, megvédem az igazam, de ő még mindig úgy kezel mint anno. Tőle is kérdeztem mi lenne hatásos. A válasza annyi volt ha Ő megmondja ugyanúgy nem lesz az, mint most. De tényleg köszönöm a válaszokat, féltem csak bunkó megjegyzéseket fogok kapni. Kellemesen csalódtam.:)
2010. márc. 26. 23:56
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a végét járja ez a kapcsolat. Ahelyett, hogy itt sajnáltatnád magad, szerintem lépj: költözz el, és tedd próbaidőre. Ettől talán észhez tér. Bár, hogy őszinte legyek, egy olyan beszólás után, hogy "te úgysem hagynád el őt", gyanítom, az történne, hogy ő visszakönyörögné magát, pár napig-hétig normális lenne, és kezdődne az egész előlről. Egy próbát megér azért a dolog...
2010. márc. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Amíg meg van róla győződve hogy úgysem hagyod el bárhogy bánik veled, addig nem fog változni.Következő alkalommmal közöld vele,egy esélye van még.Ha még egyszer lealáz,elhagyod. Higgadtan,komolyan mond neki, hogy érezze nem csak fenyegetőzöl.És következő alkalommal valóban hagyd el. Ne tervezd meg hogy mennyi időre mész.Ha külön élsz tőle egy darabig lehet hogy te fogsz meglepődi a leg jobban, mert rájössz hogy nem is olyan rémes nélküle,nem is számít annyit neked mint ahogy gondolod.Jelenleg a mindennapos megszokás hogy ott van nagyon összekeverhető a "nem tudok élni nélküle" érzéssel.
2010. márc. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

23:46-os!

Megnéztem a Mars és Vénuszt, egy kis segítséget kérnék Tőled! 6 ilyen könyv van, abból melyik az amire Te gondolsz? Csak mert a gusztustalan rózsaszín címe Mars és Vénusz diétán. Valamiért úgy érzem nem éppen erre gondoltál..

2010. márc. 27. 00:04
 17/27 A kérdező kommentje:
Mellesleg félreértés ne essék, nem sajnáltatni akarom magam, egy egyszerű kérdést tettem fel, egy nem éppen egyszerű esettel. Azért kösz
2010. márc. 27. 00:05
 18/27 anonim ***** válasza:
Már az is régen rossz, hogy erőlködnie kell, hogy tiszteljen. Végy erőt magadon és hagyd el.
2010. márc. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Eleve nem azért kellened törődnie veled, hogy ne hagyd el, hanem egyszerűen azért, hogy örömet szerezzen.
2010. márc. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Utána keresek, és holnap megírom. (23:46-os vagyok)
2010. márc. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!