Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtartanátok a babát ilyen...

Megtartanátok a babát ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A párom minimálbért keres, nekem hó elejétől nincs munkám, de aktívan keresek. Egy hete késik, szóval felmerült, hogy mi van, ha terhes vagyok, bár rendesen védekeztünk (óvszer), és nem volt baleset, így is ott az esély.

Sajnos nem állunk jól anyagilag, szülők nem tudnak támogatni, és mostanában már a kaja és a lakbér is gondot okoz.

21 vagyok, és tanulni szeretnék, szóval ha úgy alakul, hogy tényleg, akkor se szeretném megtartani.

A barátomnak említettem, ő mondta, szeretné, ha megtartanánk, mert lehet, hogy ha elvetetem, akkor többet nem lehet. De ez nem így működik.


Az örökbeadás nem opció, mivel mindenképp vissza kell mennem dolgozni, és nem lenne pénzem kifizetni a vizsgálatokat, szülést, és nem szeretném tönkretenni az alakomat.


2015. dec. 21. 19:30
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:
Ha mindenki azt kapja, amit megérdemel, akkor nyilván én is megérdemeltem, hogy nem kellettem a szüleimnek, és szegények voltunk. Na, ezért nem kell most baba.
2015. dec. 21. 23:21
 32/49 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem semmiképpen ne tartsd meg. Nem tudnál megadni neki egy csomó mindent és már most anyagi gondjaitok vannak. Nem jártok jól ezzel. Gyerekkel minden nehezebb, ne csinálj butaságot. Ha a pasid meggondolja magát akkor simán megpattan és a nyakadon marad a gyerek. Egyedül munka nélkül egy gyerekkel nem könnyű.
2015. dec. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
52%

NE TARTSD MEG!

Fiatal vagy, és egy lumpernek, aki minimálbért keres ne szülj gyereket, mert nem fogjátok tudni eltartani, a csávó lelép, te pedig ott maradsz végzettség nélkül egy gyerekkel örök max minimálbéres állásokkal.

2015. dec. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
29%
Igen.
2015. dec. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
100%
Inkább vegyél egy tesztet!
2015. dec. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
76%
31-es, ne legyél már ostoba, magadat égeted. A népmesékben van csak, hogy a jó elnyeri a jutalmát, a rossz meg csak rosszat kap. Idióta.
2015. dec. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
100%
Először is vegyél egy tesztet, amíg nem pozitív, nincs értelme ezen rágódni. Holnap írd meg, mi a helyzet. Remélhetőleg valami más ok miatt késik.
2015. dec. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
54%

Nem tartanám meg.

Ha attól félsz, hogy egy abortusz miatt nem leszel terhes később, akkor megnyugtatlak, akik szülni jönnek, szoknak közül többnek volt legalább 1 abortusza, mint amennyinek nem volt 1 sem. Akik pedig vmi miatt nem lesznek terhesek, azoknak általában 1 abortuszuk sem volt, mert vmi más probléma miatt nem jön össze a gyerek.

Ezzek most nem azt mondom, hogy annyira szuper dolog az abortusz, de ez nem az az élethelyzet amire gyereket lehet vállalni. Hacsak nem akarsz nyomorogni. Ha a barátod meggondolja magát és lelép, miből éltek? A 26 ezer gyesből a tizenvalahányezer családi pótlékból és a 10 ezer gyerektartásból amit a minimálbérből megítélnek majd? Ennyi jövedelemmel még egy kutyát sem mernék bevállalni.

2015. dec. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
52%

Nem tartanám meg, és akkor döntesz jól, ha ellenállsz a nyomásnak, és elveteted. Nincs rá pénz, fiatal vagy, és még csak nem is akarod, ugyan milyen élete lenne szegénynek, hogyha megszülnéd? Azt gondolni, hogy egy 9 hónapig nemkívánatos magzatot a születés után meglátva előtörnek az anyai ösztönök és a boldogság könnyei - hiba. Nyilván van ilyen, de nem ez a jellemző.

Egyébként én megértelek, kérdező, ha most teherbe esnék (22 éves vagyok) én is hasonlóképp éreznék, mint te. És nem tartanám meg.

2015. dec. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
Megint a hülyeség megy, kösz a le pontot.
2015. dec. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!