Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtartanátok a babát ilyen...

Megtartanátok a babát ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A párom minimálbért keres, nekem hó elejétől nincs munkám, de aktívan keresek. Egy hete késik, szóval felmerült, hogy mi van, ha terhes vagyok, bár rendesen védekeztünk (óvszer), és nem volt baleset, így is ott az esély.

Sajnos nem állunk jól anyagilag, szülők nem tudnak támogatni, és mostanában már a kaja és a lakbér is gondot okoz.

21 vagyok, és tanulni szeretnék, szóval ha úgy alakul, hogy tényleg, akkor se szeretném megtartani.

A barátomnak említettem, ő mondta, szeretné, ha megtartanánk, mert lehet, hogy ha elvetetem, akkor többet nem lehet. De ez nem így működik.


Az örökbeadás nem opció, mivel mindenképp vissza kell mennem dolgozni, és nem lenne pénzem kifizetni a vizsgálatokat, szülést, és nem szeretném tönkretenni az alakomat.


2015. dec. 21. 19:30
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
24%
" szóval nem gondolnám"10 - az semmit sem jelent, hogy te mit gondolsz, és hány embert ismersz, akinek mégis lett - ez tény, veszélyes és lehet hogy a következőt nem tudja megtartani, bár akarná, Ezt nem gondolom, ez tény.
2015. dec. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
23%
továbbá nem is gondolnád 10-es, hány lányt hagynak el azért, mert utána a fiúk megundorodnak az ilyen jövendőbeli anyától
2015. dec. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:

Nem kell ahhoz modellnek lenni, hogy valaki ne akarjon 120kg maradni egy életre szülés után fiatalon.

De látom, mindenkinek csak ez tűnt fel, és nem a pénz

2015. dec. 21. 20:03
 14/49 anonim ***** válasza:
14%

"nem szeretném tönkretenni az alakomat."- szóval te már eldöntötted, abortusz lesz, csak nem mondtad ki, és a férjedet se kérdezed meg. Hát...


Mondjuk 21 évesen tényleg nagyon-nagyon fiatal vagy még a gyerekhez.

2015. dec. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:

Nem a férjem, a barátom. Szóval, ha közben meggondolná magát, otthagyna úgy, hogy vissza se néz, akkor ott vagyok egy fillér nélkül terhesen.

Mert azt pl nem vetette fel, hogy "Gyere, elveszlek akkor, ha megtartjuk".

2015. dec. 21. 20:05
 16/49 anonim ***** válasza:
40%

21 évesen pont az a kor(mondjuk engem az édesanyám betegesen féltett, emiatt az életben egyszer se, soha se voltam discoban belülről, azt se tudom, milyen az - mivel 33 vagyok, ezért már nem is fogom megtudni) , amikor az ember tanul és mellette minden szombaton(vagy minden másodikon, anyagitól függően) egy discoban tombolja ki a heti feszkót, esetleg - ha nem támogatják otthon - akkor elmegy 4 órába, max.6-ba (azért mert mellette a sulira is koncentrálni kell) dolgozni.


Ha gyereket nevelsz, kiesik a meló lehetősége(max. valami nagyon light-os, de annak az anyagi vonzata se lesz erős, hiszen a semmiért nem jár semmi) és hacsak nem valami büfé-ruhatár szakra mész, akkor az első évben a tanulás is(egy bömbölő, síró, ordító), folyamatosan cicit követelő lurkó mellett nem lehet tanulni.(A büfé-ruhatár szakkal meg kb. semmire nem mész, felteheted a vitrinbe, jól mutat porfogóként, max. ennyi)

2015. dec. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
22%

Ha megtrtod anyagi nehézségeid lesznek talàn.Ha nem tartod meg lehet nem rögtön de elfog jönni azaz idő amikor bànni fogod.Nézz meg egy akàrmilyen gyereket az utcàn,na olyan lett volna.

Lehet csak sok év múlva de elfog.

Nincs jó vàlasztàsod most.Csak az esetleges rossz és a visszafordíthatatlan rosszabb.

Dönts helyesen.Jól nem tudsz úgysem.37f

2015. dec. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:
Szegényen nőttem fel, és mi még annál is rosszabban állunk, plusz nem is akarom őt. Biztos ilyen háttér kell egy babának?
2015. dec. 21. 20:22
 19/49 anonim ***** válasza:
24%
nem. ha ilyen önző lennék mint te, nem tartanám meg. Borzalmas élete lenne szegénykének melletted.
2015. dec. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
97%
Azt írod, hogy akkor sem szeretnéd megtartani, szóval nem akarod a gyereket. Én biztos nem tartanám meg.
2015. dec. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!