Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtartanátok a babát ilyen...

Megtartanátok a babát ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A párom minimálbért keres, nekem hó elejétől nincs munkám, de aktívan keresek. Egy hete késik, szóval felmerült, hogy mi van, ha terhes vagyok, bár rendesen védekeztünk (óvszer), és nem volt baleset, így is ott az esély.

Sajnos nem állunk jól anyagilag, szülők nem tudnak támogatni, és mostanában már a kaja és a lakbér is gondot okoz.

21 vagyok, és tanulni szeretnék, szóval ha úgy alakul, hogy tényleg, akkor se szeretném megtartani.

A barátomnak említettem, ő mondta, szeretné, ha megtartanánk, mert lehet, hogy ha elvetetem, akkor többet nem lehet. De ez nem így működik.


Az örökbeadás nem opció, mivel mindenképp vissza kell mennem dolgozni, és nem lenne pénzem kifizetni a vizsgálatokat, szülést, és nem szeretném tönkretenni az alakomat.


2015. dec. 21. 19:30
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
70%
Nem tartanám meg, hiszen nem tudnám miből felnevelni. Ha találsz is munkát, azt is abba fogod hagyni legkésőbb a 8. hónapban, nem beszélve arról, ha esetleg veszélyeztetett terhes leszel. Bocsi, de nincs miből felnevelnetek azt a gyereket. Aki ennyi pénzre vállal babát, az egyszerűen önző ember. Nem tudod eltartani, felnevelni azt a gyereket, ha most ki is tudod spórolni a pelenkapénzt, akkor is te leszel a következő, aki picsog majd itt gyakorin, hogy nincs miből ajándékot venni karácsonyra, nincs miből ceruzát venni iskolakezdésre, nem tudom hova rakni nyáron, mert táborokra meg egyebekre nem telik és még lehetne folytatni. Az az ártatlan csak szenvedne, mert a közhiedelemmel ellentétben, szeretettel nem lehet senkit sem jóllakatni, eltartani. Nem is értem, aki ilyen helyzetben van, az mit képzel mi lesz? Hogy a gyerekkel együtt kijön egy zsák pénz is?! Nem, nem tartanám meg semmilyen körülmények között sem, maximum örökbeadnám.
2015. dec. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként a mai modern technikákkal az abortusz szövődményei nagyon minimálisak, konvergál a nulla felé.
2015. dec. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:

önző vagyok, ha megtartom, önző vagyok, ha elvetetem, döntsétek már el, komolyan -.-


(am nem akarom megtartani, utolsó, pont ezért, amit te is felhoztál)

2015. dec. 21. 21:40
 24/49 anonim ***** válasza:
2%

Én eldöntöttem és mindig is ez lesz a véleményem.

Youtube-on vannak fenn ilyen régi "Bevállalja?" c sorozatok, tudod Dr Csernus Imrével. Az egyikben Simek Kitti a vendége (nem tudom te kérdező emlékszel e az ő ügyére, eléggé "híres" volt anno), mert úgy kétségbe van esve, hogy mi lesz a babájával (15 éves lány), aki szintén véletlenül keletkezett a párjától. Javaslom nézd végig. Szerintem érdemes, kellőképpen rátapint a lényegre Csernus. Ha esetleg megnézed, javaslom guglizd ki, mi lett végül azzal a pici gyermekkel. Érdemes és ajánlom másoknak is, főleg azoknak, akik kardoskodnak a megtartás mellett.

2015. dec. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
1%

Aki ilyen helyzetben van mint a kerdezo kutya kotelessege duplan vedekezni gyogyszer reszerol es ovszer fiu reszerol

igy lehet megelozni mar egy letrejott elet kiirtasat

KOTELESSEGED hogy ne keljen sajat tested reszet sajat magzatod elpusztitani erted sajat vered

Annyira szornyu es igazsagtalan dolog reszedrol

csak tudod a karma visszjon mint a bumerang par ev mulva szeretnel es nem fog jonni mert nem erdemled meg...

2015. dec. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:

Utolsó, legyen eszed, ez nem így működik, hogy visszaüt meg karma.

Nem szedhetek gyógyszert egészségügyi okokból (trombózis veszély)

2015. dec. 21. 22:00
 27/49 anonim ***** válasza:
23%
kérdező, nem azért vagy önző mert nem tartod meg. Vannak olyan helyzetek mikor nem fér bele. Hanem azért mert az alakod fontosabb. Én se szedhetek gyógyszert pont azért amiért te, már túl is vagyok két trombózison, és még én se akarok gyereket. Pont ezért védekezek duplán.
2015. dec. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
44%
Jaj itt aki vékony és az is szeretne maradni, az büdös deszka, ne vedd magadra. Nem vagy önző, én sem akarnék elhízni csak mert az a divat. Ne vállalj babár, ha úgy érzed, nem jött el az ideje!
2015. dec. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
81%

Nem tartanám meg a helyedben. Nem az alak vagy a pénz miatt, hanem azért, mert nem kívánod ezt a babát, nem vagy felkészülve rá, tele vagy kétségekkel, és csak a negatívumát látod annak, hogy egy nő gyermeket hoz a világra. 21 évesen, első babával nem jellemző az elhízás, ha normál testalkatod van, minimális odafigyeléssel ugyanúgy néznél ki szülés után, mint most. A pénzt is meg lehet oldani, elszántság és akarat kérdése, sórolni, gondolom, amúgy is megtanultál. A gyereket viszont egész életében elkísérné, hogy nem akartad őt, tehernek, gátnak érzed.

Arra készülj fel, hogy az abortusz is lelki sérüléssel jár, és esélyes, hogy a mostani kapcsolatod is rámegy. Viszont ha így döntesz, tényleg tanulj, képezd magad, hogy legyen valami értelme a döntésednek.

2015. dec. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
93%

ha épp nincs mit enni szemétség a gyereket is bele rángatni a nyomorba

ki tudja mikor tudsz gyerek mellöl elmeni dolgozni, mellete valamit tanulni is

2015. dec. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!