Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után röghöz kötés?

Válás után röghöz kötés?

Figyelt kérdés

Adott a helyzet: viszonylag békés válás, közös gyerekkel mindkét szülő egyaránt sokat foglalkozik (közös felügyelet van). Mindkét szülőnek lett új kapcsolata. Innentől viszont egyiküknek sincs lehetősége lakóhelyet váltani (csak a közelben), hiszen akkor elszakítaná a gyereket a másiktól, megszűnne a közös felügyelet. Vagy mindenkinek költözni kellene, ami azért elég irracionális.

Én most ilyen helyzetben vagyok, és az új párom költözne... másik városba, vagy akár külföldre, én viszont a gyermekem miatt mozdíthatatlan vagyok, mert tudom, hogy szüksége van a másik szülőre is.

A páromnak kell alkalmazkodni, de hosszú távon nem tudom, hogy ez mennyire tartható. Van valakinek tapasztalata, megoldási javaslata ebben a kérdésben?


2015. nov. 15. 16:54
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

"Van valakinek tapasztalata, megoldási javaslata ebben a kérdésben?"


Ez volt a kérdés. Gondoltam, hátha volt már valaki hasonló helyzetben és talált megoldást. De úgy látszik, itt az az általános, hogy ha válunk, akkor tegyünk jól egymásnak keresztbe, mert az a "normális".

2015. nov. 15. 19:26
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem ezt sugallták a válaszok, nem értem, miért vagy felháborodva. A kérdésedből az jött le, hogy te a gyereked miatt érzed röghöz kötöttnek magad, holott a párod menne. sem a gyerek koráról, sem egyéb körülményről nem írtál infót.

Ha ezer szál köt a városhoz, ahol élsz, messze nem arról van szó, hogy a gyerek az akadály. Az új párod elfogadta, hogy ez a helyzet, te meg tedd túl magad a lelkiismeret-furdaláson: nem titkoltál semmit, ismeri a helyzetet, és ennek tudatában ő maga döntött így. Ha neki ez mégse jó, nyilván lépni fog, addig meg fölösleges frusztrálnod magad, nem minden a karrier. 4-5 év múlva is messzire juthat, amikor már nem fogja igényelni a gyereked, hogy minden este mesét olvassatok neki.:-)

2015. nov. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Végiggondoltam már ezerszer, hogy költöznék-e, gyerekkel, vagy nélküle. Az érzelmi okokat félretéve: az exem már elmondta, hogy ő egyedül nem tudná nevelni a gyerekünket. (Az ő kapcsolata elég instabil, a párjától nem számíthat segítségre.) Tehát a gyerek mindenképp velem/velünk maradna, ez egyértelmű. A párom, bár elfogadta a helyzetet, azért mindketten tisztában vagyunk vele, hogy ez részéről áldozat, mert ha nem lenne velem, akkor költözne. Ez az egyetlen olyan tényező a kapcsolatunkban. Ezért született meg a kérdés.
2015. nov. 15. 19:47
 24/39 A kérdező kommentje:
Ez az egyetlen olyan tényező a kapcsolatunkban, ami bizonytalanságot okoz.
2015. nov. 15. 19:49
 25/39 anonim ***** válasza:
48%

A kiegészítéseidet is olvasva rossz volt a kérdésfeltevés, mert a gyerek és az ex csak egy ok a maradásod mellett. Ha valami olyasmit kérdezel, hogy

"Hogy lehet megoldani azt, ha egy pár két tagja szíve szerint más városban élne?", akkor valószínűleg sokkal inkább olyan válaszokat kapsz, amit hasznosnak találsz.


Ha ennyire nem akarsz elköltözni, ha MINDEN oda köt, ahol most élsz, akkor ne menj! (De ezt mondanám akkor is, ha nem lenne gyerek.) A párod ismert, mikor összejött veled, tudta, milyen személyiség vagy és úgy tűnik, elfogad így.


Esetleg 5-10 év múlva elgondolkozhatsz a költözésen, ha a párod még mindig annyira akarja (és tényleg tartósnak bizonyul ez a kapcsolat, mert nem írod, mennyi ideje vagytok együtt). Hátha a te hozzáállásod is megváltozik addigra ebben a kérdésben (azon kívül, hogy a gyerek is felnő addigra). Ez a javaslat persze nem vonatkozik arra, ha a párod azért akarna most menni mert valamilyen aktuális nagy lehetősége van. Akkor már most is érdemes alaposabban átgondolni a dolgokat.

2015. nov. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Utolsó, jó a meglátásod, gondolkodtam is rajta, hogy így teszem fel. Mert így is értelmezhető. A különbség annyi, hogy ha csak rólam lenne szó, akkor hajlandó lennék kompromisszumra, így viszont nem. A párom eléggé utálja a várost, ahol élünk (a közelben lehetne költözni, munkahelyet is találhatna a környéken, de nem a városban). Ami a nagyobb gond, hogy milyen munkát végez... Jó szakmái vannak, amivel el tud helyezkedni bárhol, de vannak rutinmunkák és vannak olyanok, amik számára szellemi kihívást, előrelépést jelentenének. Ezek lennének távolabb. Egy ismerősünk mesélte, hogy más ebben a helyzetben bevállalta az ingázást: 100 km-re jár naponta dolgozni, magasabb fizetésért, előmenetelért. Pl. ez is egy lehetséges megoldás, de ez is a páromtól követel áldozatot. Szóval mindenképpen egyikünk rosszul jár ebben a helyzetben.
2015. nov. 15. 20:16
 27/39 anonim ***** válasza:
Az én férjem 126 km-re dolgozik,tehát naponta több mint 250 km-t ingázik.Meglehet szokni,de fárasztó,és időben is sokat vesz el.
2015. nov. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

Azt írtad kisiskolás a gyermek tehát 8 éves mondjuk.

6 év múlva, 14 évesen középiskolába mehet, nem ő lenne az első középiskolás aki kollégiumban lakik.

Kerestek egy neki való kolit félúton a két szülő között és egyik hétvégén ide, másik hétvégén oda utazik haza.

6 évet kibírtok aztán költözhettek, 14 évest nem kell már napi szinten ellenőrizni.

(Akkor is lehet kolis lenne, ha még együtt lennétek az exeddel csak kicsi faluban laknátok ahol nincs középsuli.)

2015. nov. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

# 29: ez hosszú távon megoldás lehet, de a párom most van abban a korban, amikor a karrierjét tudná építgetni.

(Egyébként a gyerek valószínűleg 8, vagy 6 osztályos gimibe fog menni, a sulijában csak a leggyengébbek maradnak hatodik után.)

2015. nov. 15. 21:37
 30/39 anonim ***** válasza:

Milyen távolságra kellene költöznötök, ez a 100-120 km reális? Azt írod, gyenge a suli, lehet, hogy a gyereknek is jobbat tenne, ha másik iskolába vinnétek. szóba került már, hogy az exed mennyire van a jelenlegi lakhelyhez kötve?

Tudom, hülyén néz ki, hogy egy ember karrierje miatt mindenki költözik, de ha más oldalról közelíted meg a dolgot, lehet, hogy mindenki jobban járna ezzel, nem csak ő. Vannak családok, akik egyetlen gyerek miatt költöznek jóval nagyobb távolságra, iskola, művészeti jellegű oktatás vagy sporttevékenység miatt. 100-120 km nem a világ vége, egy-másfél órás autóút, lehet tartani a kapcsolatot a rokonokkal, barátokkal.

Nem azt mondom, hogy holnap csomagoljatok és kerekedjen fel mindenki, de talán érdemes beszélgetni róla (az ex-szel is), megnézni a lehetőségeket, átgondolni a dolgot.

2015. nov. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!