Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik ha valaki a...

Mi történik ha valaki a röghöz kötés ellenére külföldre megy?

Figyelt kérdés
2015. jan. 31. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A röghöz kötés úgy működik, hogy akár dolgozhatsz éveket is külföldön.

De, ha tartósan ott maradsz, akkor később törlesztened kell a magyar államnak.

2015. jan. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ha valaki ennek ellenére kint maradna és nem is törlesztene? Más a helyzet ha ezt egy eu-s országban vagy valami timbuktu országban teszi?
2015. jan. 31. 20:44
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Kimehetsz dolgozni, annyi a lényeg, hogy 20 éven belül legyen annyi igazolt magyarországi munkaviszonyod is, mint a szerződés szerint neked kell (4-6-8 év). Ha ez nem teljesül, akkor ki kell fizetned a tandíjat.

A szerződésben benne van minden.

2015. jan. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem én, de mi az eljárás abban az esetben ha az illető ezt nem teszi meg és külföldön tartózkodik?
2015. jan. 31. 20:52
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Sose fogom érteni ezt a recsegést.

Én nem hagytam el az országot, de ismerősök akik igen, azok röhögve fizették vissza a tandíjat.

Havi 1,2-1,5 millióból talán nem olyan nehéz kifizetni....aki meg nem keres ennyit diplomával az bújjon el.

2015. jan. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5-ös,

feltételes módban írtam a kérdést. Érdekel hogy meddig ér el az állam keze, vagy hogy a nemzetközi jogot ilyenkor hogyan alkalmazzák.

2015. jan. 31. 21:02
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Olyan országokkal, ahol gazdasági megállapodás van, a polgárjogi igények érvényesíthetőek (elég sok ilyen van).
2015. jan. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7%

Senki nem tiltotta meg, hogy elhagyd az országot, akkor miért nevezed ezt röghöz kötésnek? A középkorban volt röghöz kötés, ma nincs.


Ha állami pénzen, gyakorlatilag ingyen tanulsz, csak azért, hogy aztán elmenj innen, és máshol dolgozz, akkor teljesen jogos az állam részéről, hogy visszaköveteli a tandíjadat, azt a pénzt, amit az állampolgárok adójából fordítottak arra, hogy te itthagyd az országot.


Ne érts félre, én nem akarok politizálni, nem érdekel a pártpolitika sem, úgyhogy nem kell behatárolni engem semmilyen pártba. Azt is értem, hogy jogi szempontból kérdezted ezt meg (tehát meddig ér el az állam keze), de az elnevezés provokatív. Ezt nem szeretem a mai fiatalokban, hogy elvárjátok, hogy ingyen tanulhassatok - lásd. a 2012-es szánalmas felzúdulást a tandíj miatt - de az már derogál, hogy valami ti is adjatok az államnak cserébe? Erre mondom én, hogy elkényeztetett ingyenélők...

2015. febr. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Inkább a sok mutyival elért hasznot fizettetném vissza velük.
2015. febr. 1. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Megpróbálnák behajtani rajta a pénzt adók módjára.
2015. febr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!