Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után röghöz kötés?

Válás után röghöz kötés?

Figyelt kérdés

Adott a helyzet: viszonylag békés válás, közös gyerekkel mindkét szülő egyaránt sokat foglalkozik (közös felügyelet van). Mindkét szülőnek lett új kapcsolata. Innentől viszont egyiküknek sincs lehetősége lakóhelyet váltani (csak a közelben), hiszen akkor elszakítaná a gyereket a másiktól, megszűnne a közös felügyelet. Vagy mindenkinek költözni kellene, ami azért elég irracionális.

Én most ilyen helyzetben vagyok, és az új párom költözne... másik városba, vagy akár külföldre, én viszont a gyermekem miatt mozdíthatatlan vagyok, mert tudom, hogy szüksége van a másik szülőre is.

A páromnak kell alkalmazkodni, de hosszú távon nem tudom, hogy ez mennyire tartható. Van valakinek tapasztalata, megoldási javaslata ebben a kérdésben?


2015. nov. 15. 16:54
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
87%
A közös felügyelet nem ezt jelenti, amit csináltok az a megosztott elhelyezés. Ti választottatok, nektek kell megoldani. Ha a partnernek nem tetszik, akkor vagy ő megy, vagy ti ültok le a másik szülővel - de logikusan a gyereknek maradnia kellene, nem költözni, így pl esetedben te mehetnel és lehetnél hétvége szülő
2015. nov. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
17%

Azért tud röghöz kötni, mert még mindig szereted. Nem gyászoltad meg a kapcsolatot és a gyerekre hivatkozva keresel üürgyet arra, hogy a közelében lehess.


Nem kötelező a gyereket folyton "látni", meg lehet egyezni nagyobb időszakos bontásban is. Nyugodtan költözz csak külföldöre, a bíróságon meg lehet oldani a felügyeleti jogot így is.


Nekem az a tapasztalatom, hogy aki El AKART válni és a jelenlegi lakóhelyétől külföldöre vagy csak távolabbi magyar városba AKART költözni, az mind megoldotta a problémát.


Nézd, ha úgy érzed, hogy szüksége van mindkét szülőjére, akkor nem kellett volna elválnod. Ha pedig a pasid (vagy a nőd, mert nem tudom, melyik vagy) dobott, akkor itt a bibi: fel kéne dolgozni magadban, hogy te egy elhagyott nej/férj vagy, akinek a gyerek nem igazán számít, hiszen símán elvált, TUDVA azt, hogy maga a válás is mély seb a gyereknek.


Szerintem üljetek le először kettesben (te meg a volt házastárs), aztán négyesben megbeszélni a dolgot, utána pedig menjetek el a bíróságra a felügyeleti jogot megváltoztatni. Végzés kell hozzá a bírótól.

2015. nov. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
55%
Nem, ez irreális. Beszélj apukával és tegyetek valamit, mert ez így nem állapot, hogy nem élheted az életed.
2015. nov. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
39%
Menj, és mondj le a megosztott elhelyezésről, a gyerek meg maradjon az apjánál.
2015. nov. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
6%

arra is gondolj, hogy a gyerek 17-18 évesen már nagyrészt a maga útját járja, az is előfordulhat, hogy 14 évesen elmegy 200 km-re középiskolába. Fontos a gyerek érdeke, felelősek vagytok érte, ez így igaz, de MINDENT nem kell ennek alárendelni. Pláne, ha valójában nincs is érdekütközés, mert a gyereket semmilyen lelki trauma nem éri attól, hogy másképp oldjátok meg a kapcsolattartást.

Nekem is van egy kicsit ilyen érzésem, hogy nem a gyerek, hanem az exed okozza a dilemmát.

2015. nov. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

Csak annyira vagy röghöz kötött, amennyire röghöz kötöd magad.

Attól is függ, mennyire fontos neked az új kapcsolat.

Mert dönthetsz úgy is, hogy maradsz, mert a gyereked közelében akarsz maradni.

Meg dönthetsz úgy is, hogy az új pároddal elmész, és megelégszel a hétvégi / szünidei szülő szerepével (azt is lehet jól csinálni, hogy mást ne mondjak, van telefon is a világon)


Szerintem neked kell eldöntened azt, hogy hol akarsz élni és milyen életet akarsz magadnak. Semmi különbséget nem látok aközött, hogy a párod miatt elköltözöl (ha mondjuk te nem igazán akarnál menni, "csak" a kapcsolat kedvéért mennél), vagy hogy a gyereked miatt maradsz (ha úgy éled meg, hogy ez a "röghöz kötésed", mert alapvetően inkább mennél)

2015. nov. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy mi mindent beleláttok a helyzetbe, olyasmit, ami nincs is...

Nos, akkor tisztázzuk: a mostani párom elfogadta ezt a helyzetet, ugyanis, bármilyen furcsa is, neki is fontos a gyermekem boldogsága. Ha nem is sajátjának tekinti, de nagyon szereti, törődik vele, és őt is érdekli a gyerek sorsa, nagyon is. Viszont így egy kicsit a saját karrierjét rendeli alá az új családjának, mert sokkal jobban tudna boldogulni máshol. Szó nincs arról, hogy elhagyott volna (ezt nem tudom, honnan olvasta az egyik válaszoló).

Az, hogy az exemhez ragaszkodom, azért is nonszensz, mert jóformán nem is találkozunk. Egyikünk elviszi a gyereket a suliba, a másik viszi haza, stb. Egymással szinte csak telefonon beszélünk, egyeztetve a tudnivalókat (suliban fizetnivalók, dolgozatok, stb.). A gyerekkel kapcsolatos dolgokon kívül nem sok közös témánk van, mindenki éli a maga életét az új párkapcsolatában.


A közös felügyeletet azért választottuk, mert szakemberek is ezt javasolták, hogy ha már válás, akkor ez a legjobb megoldás, még akkor is, ha így a gyereknek két otthona van. Ismerősöknél, barátoknál láttuk, hogy működik a dolog, és szemmel láthatóan a gyerek is jól viseli, kiegyensúlyozott így. Sokkal jobb a kapcsolata mindkettőnkkel, mint korábban.


Egyébként kisiskolás gyerekről van szó, nem tizenévesről, akinek már nyilván nincs akkora szüksége a szüleire. Neki még szüksége van ránk, és mindkét szülőre.


Egyébként az is szempont, hogy engem is a jelenlegi lakóhelyemhez köt MINDEN: a munkám, a barátaim, a családom (szüleim, rokonaim).

Akiben felmerült, hogy nekem kellene költöznöm, és hétvégi/szünidei szülővé válni: ha a párom ilyen döntés elé kényszerítene, egészen biztosan a gyerekemet választanám. Ezt ő is tudja, így jöttünk össze, így fogadott el. Tudta, hogy van már gyermekem, aki a világon mindennél fontosabb számomra. Nekem már azt is nehéz volt megemészteni, hogy "csak" heti néhányszor vagyok a gyerekemmel és nem minden nap, de ezt már megszoktam, beletörődtem. Ha nagyobb lenne, akkor más lenne a helyzet, de nálunk még minden nap van esti mese, közös játék, stb., ami addig lesz, amíg a gyerekem igényli.

Magamtól nem költöznék másik városba, se másik országba, mert, ahogy írtam, minden ide köt. A páromért TALÁN hoznék ilyen áldozatot, de áldozat lenne részemről. Viszont így, hogy vagy le kellene mondanom a gyerekemmel való napi kapcsolattartásról, vagy elszakítani a másik szülőtől, még inkább lehetetlen a helyzet.


És most lehet azt mondani, hogy ha fontos a kapcsolat, stb. stb., de ez a páromra is ugyanúgy igaz... ha neki fontos a kapcsolat, akkor szerintem ugyanúgy figyelembe kell vennie az én szempontjaimat. Egyébként figyelembe is veszi, ezzel nincs gond, én érzem úgy, hogy korlátozom őt az előrejutásban, és emiatt állandóan bűntudatom van.

Tehát nálunk az a helyzet, hogy ha velem akar lenni, akkor el kell fogadnia ezt a helyzetet, ha viszont költözni akar, akkor sajnos szakítás lesz belőle, mert engem tényleg minden ide köt. Jó, nem csak a gyerek, minden más is, kb. 8-10 olyan tényezőt tudnék sorolni, ami miatt NEM költöznék. Sajnos ebben a dologban nem vagyok kompromisszumképes, távkapcsolatra meg egyikünk sem vágyik.

2015. nov. 15. 18:57
 18/39 A kérdező kommentje:
# 10: Okoska: a házasok EGYMÁSSAL is töltenek időt. Én az exemmel nem töltök időt, azt az időt, amit a gyerekünkkel töltjük, egymással FELVÁLTVA tesszük. Nem a gyerektől váltunk el, hanem egymástól.
2015. nov. 15. 19:06
 19/39 anonim ***** válasza:
0%
Akkor írj ki normális kérdést, hogy ne találgatni kelljen, mi a konkrét szitu. SZórakozol?
2015. nov. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
70%
Tulajdonképpen mi a kérdés?
2015. nov. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!