Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után röghöz kötés?

Válás után röghöz kötés?

Figyelt kérdés

Adott a helyzet: viszonylag békés válás, közös gyerekkel mindkét szülő egyaránt sokat foglalkozik (közös felügyelet van). Mindkét szülőnek lett új kapcsolata. Innentől viszont egyiküknek sincs lehetősége lakóhelyet váltani (csak a közelben), hiszen akkor elszakítaná a gyereket a másiktól, megszűnne a közös felügyelet. Vagy mindenkinek költözni kellene, ami azért elég irracionális.

Én most ilyen helyzetben vagyok, és az új párom költözne... másik városba, vagy akár külföldre, én viszont a gyermekem miatt mozdíthatatlan vagyok, mert tudom, hogy szüksége van a másik szülőre is.

A páromnak kell alkalmazkodni, de hosszú távon nem tudom, hogy ez mennyire tartható. Van valakinek tapasztalata, megoldási javaslata ebben a kérdésben?


2015. nov. 15. 16:54
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
15%
Na meg egy ilyen balfek hazaspart, ti is csak papiron valtatok el..
2015. nov. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
# 1: Ahogy írtam, külön élünk, mindkettőnknek van új kapcsolata, a GYEREKKEL tartjuk a kapcsolatot mindketten (nem egymással). Viszont a gyerekünk számára mindketten fontosak vagyunk. És ezt kölcsönösen tiszteletben tartjuk. Vagy az lenne a normális szerinted, ha egymás ellen uszítanánk a közös gyereket és érzelmi zsarolásra használnánk?
2015. nov. 15. 16:59
 3/39 anonim ***** válasza:
71%
De az sem normális,hogy neked nem lesz egy új normális,kapcsolatod,mert a gyerek,mert a gyerek,mert a gyerek.Majd megoldjátok az utazást.
2015. nov. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

# 3: VAN normális kapcsolatom. Tudod amúgy, hogy mit jelent a közös felügyelet? Azt, hogy a gyerek ugyanannyit van az egyik szülővel, mint a másikkal. Tehát egy héten mondjuk 3 napot az egyikkel, 4 napot a másikkal, a következő héten fordítva. Hétvégéken pedig felváltva. Ezt több száz, vagy ezer km-ről nem lehet megoldani, akkor csak mondjuk minden második hétvégén találkozna az egyik szülővel, meg a szünetekben esetleg.

Az sem megoldható távolság esetén, hogy mondjuk az egyik héten az egyik szülővel van, másik héten a másikkal, mert két iskolába ugye nem járhat egyszerre.

2015. nov. 15. 17:07
 5/39 anonim ***** válasza:
68%

Válassz, mi a fontosabb neked: a gyerek, vagy az új pasi. Mást nem tehetsz.

Se a párodat nem zsarolhatod azzal, hogy de neked gyereked van, se a gyerekedet, hogy neked ez az ember fontosabb nála. Tessék felnőni, és felelős felnőttként dönteni.

2015. nov. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
26%

Felelős felnőttként akkor döntött amikor a közös felügyelet mellett döntött. Mindkét szülő egyforma.

Szerintem ne költözzetek kérdező, próbáljatok meg a közelben boldogulni valahogy, nem tudom mennyi idősek a gyerekek, de legalább az érettségi végéig próbáljátok meg tartani a helyzetet.

2015. nov. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
34%

Egy gyerek lemondással jár.

Válás után is.

2015. nov. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
45%

Mennyi idős a gyerek? Neked előnyös lenne a költözés, találsz munkát? Gyerek iskoláztatása, nyelvtanulása szempontjából hasznos lenne?


Ezek is fontos dolgok, mint ahogy az is, hogy a gyerek harmonikus párkapcsolatban élő felnőttek mellett nőjön fel, ha lehetséges, ne egy magányos, frusztrált szülővel.

2015. nov. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
73%
A közös felügyeletet újra kellene gondolni, megoldhatjátok úgy is, hogy a szüneteket tölti a másik szülővel. Egyébként nem vagyok benne biztos, hogy a folytonos kétlakiság annyira jót tesz neki, a gyereknek állandóság kell, egy biztos pont, ami az otthona, nem pedig a 3-4 naponta ide-oda hinta-palinta.
2015. nov. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
12%

Az elso vagyok megint.


"Tudod amúgy, hogy mit jelent a közös felügyelet? Azt, hogy a gyerek ugyanannyit van az egyik szülővel, mint a másikkal."



Akik hazasok nem egyforma idot toltenek egyutt a gyerekkel? Szimpla matematika. Buktad.

2015. nov. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!