Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már ilyen álmotok?...

Volt már ilyen álmotok? Jelenthet valamit? Az anyám paranoiás. Én is az leszek? Vagy ez tényleg CSAK egy álom volt?

Figyelt kérdés

Szörnyű volt, mert nagyon valósnak éltem meg. Már hajnalodott és én hanyatt feküdtem. Nem voltam abban a mélyálomban, hanem olyan felületes álomban, mert tudatában voltam annak, hogy alszok.

Nos:

1-2 másodpercre azt éreztem, hogy valami nyomja a mellkasom. Kissé felriadtam, mert azt hittem a macska volt a szobában, de utána rögtön rájöttem, hogy a macska kint van.

Visszaaludtam és következő pillanatban azt éreztem,mintha valami vagy valaki láthatatlan ember ismét ráülne a mellkasomra. ÉN meg nem tudok megmozdulni. Elkezdtem kiabálni a férjem nevét (aki mellettem feküdt)de a nyelvem nem akart engedelmeskedni.

De mivel nagyon féltem artikulálatlanul kiabáltam a nevét. A férjem felébredt és felkeltett.

Én félelmemben elkezdtem sírni és most is remegek, ha csak rágondolok.

Úgy érzem, ha nem kelt fel, akkor az a láthatatlan valami összenyom.


Éreztetek már álmot ennyire valóságosnak? Úgy éreztem magam, mint az áldozatok a Rémálom az Elm utcában az áldozatok.


2010. márc. 19. 20:35
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
szerintem rosszullét volt, időnként előfordulhat ilyen bárkivel.
2010. márc. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Ez csak egy egyszerű rémálom.


Légzési nehézségek, emésztési problémák valóban hozzájárulhatnak. Betegségek is, pl. lázas betegség (influenza, megfázás...) okozhat rendkívül félelmetes álmokat.


Az alvási paralízist én is jól ismerem, bár én mindig inkább vicces dolognak éreztem.


"Az anyám paranoiás. Én is az leszek?"


Nem valószínű.

2010. márc. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Hát jó neked, hogy ez az alvási paralízist viccesnek élted meg.

Mint mondtam, nekem halálfélelmem volt:-(Komolyan azt hittem, hogy az a valami meg akar ölni.

De elnézve a cikket, örülök, hogy nem csak én éreztem ezt és nem vagyok egyedül.

2010. márc. 21. 07:49
 24/26 anonim ***** válasza:

Már írtam h szerintem lehet szellem is a dologban.....nem kell hinni nekem.....csak vélemény.

Testen kívüli élmény is lehet, nem mintha az racionálisabb lenne.

Volt a férjemnél olyan h feküdt mellettem, hallottam hajnalban h fuldoklik, mintha meg akarna halni....rosszul hangzott....de aztán aludt tovább, megnéztem rendben van e......másnap elmesélte, h azt álmodta, h bejött a szobába, de egyikünk se vette észre (fiam is ott alszik velünk)...aztán visszament a fürdőszobába, mert valami olyan érzése volt, h ott történt valami és a fürdőben meglátta magát a földön fekve......persze csak rosszat álmodott, de ti nem hallottátok az a halálhörgést!

2010. márc. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Ez az "álom" a narcolepsiához (amikor vki egyik pillanatról a másikra, bárhol, bármikor elalszik) hasonló alvászavar. Az álmodó hirtelen felébred, de csak az agy, míg a testét bénultnak érzi, sőt hangot sem tud kiadni, bármennyire erőlködik.

Ez valóban nagyon félelemtes lehet, de bármennyire hihetetlen, csak 1-2 másodpercig tart, míg mi úgy érezzük, sokkal tovább küzdünk a valami ellen, ami ránk ült. Én is többször átéltem már, és nagyon is féltem, hogy mi a fene bénít meg, mikor én már igenis ébren vagyok! Mióta orvos felvilágosított, hogy miről van szó, azóta nem félek, ha így ébredek, nem erőlködök megmozdulni, legtöbbször azonnal visszaalszom.

Ha nagyon félsz, hogy ismét előfordul (sokkal több embernél, mint gondolnánk...), próbálj az oldaladon, vagy hason aludni.

Szép álmokat!

2010. márc. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Ez alvási paralízis..nekem is szokott lenni ilyen, nyugodt meg sokaknak előfordul :)
2010. jún. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!