Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerelem vagy egy régi álom?

Szerelem vagy egy régi álom?

Figyelt kérdés

Nehéz helyzetbe kerültem. Egyrészt lassan egy éve járok a szerelmemmel, akit a világon mindennél jobban szeretek, másrészt lehetőséget kaptam arra, hogy most valóra váltsam az életem legnagyobb álmát, amire mindig is vágytam: egy olyan szakma, amibe nehéz bekerülni, de nekem sikerült most - ha elköltözöm a fővárosba, innen majd 200 km-re.


Bevallom, még nem beszéltem a párommal erről, csak magamban görcsölök a helyzeten. Tudom, hogy szeret itt lakni, ide köti a családja, a barátai, a munkája, minden. ÉS annyira nagyon szeretem, hogy úgy érzem, nem tudnék nélküle élni, de úgy sem, hogy lemondok arról, amiért egész eddigi életemben küzdöttem. Mert bizony sok feladással járt, mire idáig jutottam.


Nem tudom, hogy melyiket válasszam, ha a párom nem szándékozik jönni vagy le akar beszélni. Nem tudom. Mind a kettő nélkül céltalannak érzem az életem.

Ti mit tennétek?


2011. jan. 5. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Menj és vállald el a munkát!Egész életedben bánni fogod, ha visszautasítod ezt a melót!Én nem adnám fel az álmaimat már senkiért.Volt idő, mikor én is úgy gondolkodtam,hogy a szerelem mindennél előrébb való.De mi lesz,ha elmúlik a rózsaszín köd?Se pasi,se meló...
2011. jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval ellentétben én most is úgy érzem, hogy a szerelem az első. Próbálj meg beszélni vele, hátha azt mondja, hogy ő is szeretne a fővárosban élni.
2011. jan. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Elõször is megbeszélném a baratommal,hogy milyen lehetõséghez jutottam munka kapcsàn, velem tart-e?

Vizont nem regóta vagytok együtt, nem tudhatod mit hoz a jövõ.En elsõsorban a munkàmat vàlasztanàm,és 200 km nem nagy tàvolsàg,lehet talàlkozni is.

2011. jan. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem haboznék. Nem a férjed, nem az élettársad, a szerelmed. És ha valóban szeretitek egymást a kettőtök dolga úgyis megoldódik. Mi a férjemmel távkapcsolatban élünk, immár 10 éve. Olyan a munkaköre, hogy áldozatot kellett hoznunk. Vágjál neki a melónak, tessék felnőtt fejjel gondolkodni. Sok sikert neked.
2011. jan. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1 év ugyanebbe a helyzetbe voltam friss kapcsolat nagy szerelem, állás lehetőség a fővárosba, 3 napig csak agyaltam de elmondta neki. Én be voltam görcsölve mert az eszem tudta hogy hule lennék kihagyni a lehetőséget de a sziv persze maradjak.

Tehát beszéltem vele és közölte hogy ő oda megy ahova én szeret ő talál bárhol munkát és jön velem.

És jött velem együtt élünk imádjuk egymást, ha akkor nem jött volna velem én se jöttem volna és szerintem már nem lennénk együtt mert ezt (igaz én nem jöttem volna) de sérelmeztem volna.

2011. jan. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mi is hasonló döntéshelyzetben voltunk érettségi után. Más-más városba húzott az álmunk. Egyikünk se akarta, hogy a másik miatta áldozza fel az álmát. Így mindketten elmentünk oda egyetemre, hova szerettünk volna, másfél éve élünk távkapcsolatban. Nem mondom, hogy mindig könnyű volt, de elviselhető, már felén túl vagyunk.

A kecske is jól lakott, a káposzta is megmaradt, az is lehet, hogy te sem kell válasz.

A párod miért ennyire napellenzős?

2o-L

2011. jan. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Költözz le, és legyél boldog a munkáddal!

Én ilyen helyzetben vagyok pont, bár a másik oldalról. A párom valószínű az ország másik felén fog munkát kapni, az viszont jó fizető lesz, plusz egész életében azért hajtott, hogy ilyen melót kaphasson.

Borzalmas még belegondolnom is hogy ismeretlen környékre költözzek messze az ismerőseimtől, az iskolámtól.

Mégis vele tartok, hiszen ő mindennél fontosabb számomra, és nekem is van esélyem melót találni a környéken ha kijártam az iskolát (valószínű át kell jelentkezzek a suli egyik vidéki verziójába :S)


Ha nem hajlandó veled menni, akkor ne nyaggasd. Nem éri meg. 20/L

2011. jan. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Figyelj, ha nem is beszélsz erről a szerelmeddel, honnét tudnád, mit szól majd hozzá? Beszélj vele nyugodt körülmények közt, hidd el, ha elég fontos vagy neki nem hagy el.... És ha ide is köti őt a családja meg tudjátok őket látogatni. Ne görcsölj ezen, beszéljetek, de ha ő erre úgy reagál, hogy semmiképp sem tartana veled, akkor én azt mondom, hogy nem érdemel meg téged.
2011. jan. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szerintem is első legyen, hogy beszélsz vele, végülis ki tudja, a konkrétumok fényében, lehet ő is másképp látja.


racionálisan a munkát választanám. ha tényleg annyira szeretitek egymást, a kapcsolatotok ki fogja bírni.


26/l.

2011. jan. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 tetris ***** válasza:

Itt az ideje, hog bebizonyítsa, mennyire szeret, és hajlandó-e ezért áldozatot hozni. Egyértelmű, hogy a munkát el kell vállalnod, hiszen ez életed egyik legfontosabb célja.Ilyen lehetőség csak egyszer adódik.

Bár a párod szeret ott élni, ahol most vagytok, de most neki döntenie kell. Mi a fontosabb számára? A megszokott élete, a mindennapjai, vagy te.

Egy ideig esetleg megoldás lenne, ha egyedül próbálnád meg ezt az új lehetőséget, mert lehet, hogy befuccsol az egész, vagy valami miatt mégse jön be a dolog. Hétvégeken pedig találkoznátok. Hosszú távon ez nyilván nem fog menni, de egy ideig talán.

2011. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!