Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerelem vagy egy régi álom?

Szerelem vagy egy régi álom?

Figyelt kérdés

Nehéz helyzetbe kerültem. Egyrészt lassan egy éve járok a szerelmemmel, akit a világon mindennél jobban szeretek, másrészt lehetőséget kaptam arra, hogy most valóra váltsam az életem legnagyobb álmát, amire mindig is vágytam: egy olyan szakma, amibe nehéz bekerülni, de nekem sikerült most - ha elköltözöm a fővárosba, innen majd 200 km-re.


Bevallom, még nem beszéltem a párommal erről, csak magamban görcsölök a helyzeten. Tudom, hogy szeret itt lakni, ide köti a családja, a barátai, a munkája, minden. ÉS annyira nagyon szeretem, hogy úgy érzem, nem tudnék nélküle élni, de úgy sem, hogy lemondok arról, amiért egész eddigi életemben küzdöttem. Mert bizony sok feladással járt, mire idáig jutottam.


Nem tudom, hogy melyiket válasszam, ha a párom nem szándékozik jönni vagy le akar beszélni. Nem tudom. Mind a kettő nélkül céltalannak érzem az életem.

Ti mit tennétek?


2011. jan. 5. 13:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mindkettőtök nézőpontjából tök ugyanolyannak néz ki a helyzet. Te a munkát választod és a távolságot és ő is ugyanezt teszi.

Mondhatnám, ha tucat-hulye lennék, hogy itt dől el, kiszereti jobban a másikat, hogy ő utánad megy-e, vagy te maradsz-e.

De a helyzetetek nem ilyen egyszerű, le kell ülnötök és megbeszélnetek. Egy biztos, nagy szerelmet és jó állást sem kínálnak minden sarkon.

Szerintem ne hallgass itt senkire, aki helyetted akar dönteni! Az életed múlik ezen.

2011. jan. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok. Mielőtt belekötne valaki, a "kiszereti" szót véletlenül írtam egybe.

Annyi fűznék még hozzá, hogy úgy tűnik, sokan nem értékelik a szerelmet, azt, hogy megadatott valaki, aki mellettük lehet (már akinek, lehet, hogy dolgozik az irigység?). Látszik, hogy a másik nemre csak lecserélhető valamiként gondoltok, hogy ha nem tesz a párotok kedvetek szerint, akkor majd jön másik, leváltjátok. Kívánok ez ilyeneknek sok házasságot és válást az életben.

2011. jan. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!