Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már ilyen álmotok?...

Volt már ilyen álmotok? Jelenthet valamit? Az anyám paranoiás. Én is az leszek? Vagy ez tényleg CSAK egy álom volt?

Figyelt kérdés

Szörnyű volt, mert nagyon valósnak éltem meg. Már hajnalodott és én hanyatt feküdtem. Nem voltam abban a mélyálomban, hanem olyan felületes álomban, mert tudatában voltam annak, hogy alszok.

Nos:

1-2 másodpercre azt éreztem, hogy valami nyomja a mellkasom. Kissé felriadtam, mert azt hittem a macska volt a szobában, de utána rögtön rájöttem, hogy a macska kint van.

Visszaaludtam és következő pillanatban azt éreztem,mintha valami vagy valaki láthatatlan ember ismét ráülne a mellkasomra. ÉN meg nem tudok megmozdulni. Elkezdtem kiabálni a férjem nevét (aki mellettem feküdt)de a nyelvem nem akart engedelmeskedni.

De mivel nagyon féltem artikulálatlanul kiabáltam a nevét. A férjem felébredt és felkeltett.

Én félelmemben elkezdtem sírni és most is remegek, ha csak rágondolok.

Úgy érzem, ha nem kelt fel, akkor az a láthatatlan valami összenyom.


Éreztetek már álmot ennyire valóságosnak? Úgy éreztem magam, mint az áldozatok a Rémálom az Elm utcában az áldozatok.


2010. márc. 19. 20:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fizikai bajod van, például légzési probléma. Az is lehet olyan érzés, mintha ráülnének a mellkasodra.
2010. márc. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom, nem kávézok, nem iszok...
2010. márc. 19. 20:39
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok orvos, de nem hiszem, hogy csak ezektől lehetne baj a tüdőddel.
2010. márc. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
71%
Tuti volt ott valaki,mármint nem élő.Ismerősnek rengeteg hasonló"élménye"volt,amíg le nem védette a lakását.
2010. márc. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Sok ötletem lenne ezzel kapcsolatban, de ami a legvalószínűbb, az egy légzészavar. Ha azt álmodod pl. hogy futsz, vagy bármit amihez sok levegő kell, akkor álmodban kapkodod a levegőt, beszívsz sokat. Mivel ott a sok levegő, de valójában nem használod el, a tüdő nem akar több levegőt beszívni addig, vagyis nem váltódik ki a légzéshez szükséges izommozgás. Ilyenkor az alvó úgy érzi, hogy szeretne levegőt venni, de de tud, azt álmodja, hogy valaki fojtogatja, vagy más ehhez hasonlót. Kiáltani akar, de nem bír. Ha felköltik, akkor hirtelen elhasználódik a levegő, és kiváltódik a légzőmozgás. Ha nem költik fel, akkor lassabban, de előbb utóbb csak elhasználódik a fölösleges levegő, és kiváltódik a légzőmozgás így is, csak hosszab a "fuldoklás".
2010. márc. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát van hogy valósnak tűnik egy álom, és áldás felébredni, vagy épp átok. Ne aggódj szerintem, főleg ha egyedi alkalom. Az viszont érdekes, hogy álmodban sosem halsz meg, mindig felébredsz a halál pillanata előtt. Állítólag, ha ez nem így lenne, beállhatna az agyhalál. -Nem tudom. Bocs a kitérőért!
2010. márc. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

úúúú,nem akartam ezt írni, mert azt hittem senki nem gondolja így, de én is arra gondoltam, hogy valami szellemféle.


Jaj és már lassan úgy gondolkodok mint az anyám.

2010. márc. 19. 20:47
 8/26 anonim ***** válasza:
82%

"Tuti volt ott valaki"


2010-et írunk!

2010. márc. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
20,42es, akkor ez azt jelentheti, ha a férjem nem kelt fel , akkor akár meg is fulladhatok, mert nem kapok levegőt?
2010. márc. 19. 20:51
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el ezt.

[link]

Nem kell rögtön mindenben szellemet látni. Én inkább az alvásos bénulásra gondolnék, sokan írtak már hasonlót. Nézz utána.

2010. márc. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!