Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a pénzbeli...

Mit tegyek, ha a pénzbeli irigykedés tönkreteszi a családi összejöveteleket?

Figyelt kérdés
Két testvérem van. A nővérem egy élelmiszer boltban eladó, a húgom pedig vállalkozó enyhén szólva nyugati fizetéssel. Ami engem illet, tolmács vagyok, nem vagyok milliomos, de nem is nélkülözök. A nővéremnek nagyon alacsony a fizetése, sokszor kisegítem, mikor hónap végén elfogy a fizetése, nehezen tartja el magát. Amióta a húgomnak bejött az élet, megromlott a viszonyuk. Eleinte, csak csipkelődve beszólogatott, utána durván lehordta, de másoknak, nem szemtől szembe, azután jött a cinizmus, közön, nem is kommunikáltak. A húgom persze élte az életét, leginkább otthonról intézi a dolgait, kényelmesen kel, jókat eszik, divatosan öltözködik, sokat utazik, van ideje fodrászhoz, kozmetikushoz járni, mindig jól néz ki. A nővérem a szöges ellentéte, mivel napi 10-12 órákat dolgozik, fizikailag is le van terhelve, nem foglalkozik a kinézetével. Kicsit unom már, hogy mindig az a téma, hogy megint új cipője van, hogy biztos megint fodrásznál volt, megint elutazik, stb. stb. mindez vulgárisan, úgy, hogy süt belőle a gyűlölet és a keserűség. Nyilván mindenki magának alakítja az életét, a húgom nyelveket beszél, jó üzleti érzéke van, talpraesett, vállalkozó szellemű, ráadásul fiatal, csinos, a nővérem lusta, meghízott (ez is rátesz az önbizalmára) ettől az állandó irigykedéstől és rosszindulattól meg állandóan el van torzulva az arca, sokkal többnek néz ki mint amennyi. Egyszer normálisan meg lett neki mondva, hogy unalmas ezt hallgatni, de iszonyatosan besértődött. Vasárnaponként összejön a család a szüleimnél, amióta az eszemet tudom. Minden alkalommal van valami szúrós megjegyzése. "Mivan a te elit köreidben is esznek rántott húst?" "Jó lesz a sima üvegpohár, vagy hoztál otthonról kristályt magadnak?" "Be tudtál állni az udvarra azzal a hatalmas kocsiddal?" És az egész család ül, és nézi, és hallgatja. Oda a hangulat, minden. Van valaki hasnoló helyzetben?
2015. nov. 3. 16:14
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne,ha anyukád próbálna beszélgetni vele erről? Mégiscsak az anyukája,lehet,hogy jobban hallgatna rá.Lehet,hogy a lelkére tudna beszélni.
2015. nov. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
50%

Apukádnak kéne az asztalra csapni h a házában nem tűri ezt a viselkedésmódot, vagy normális lesz vagy ne jöjjön.

Nem kell húgodat körbeugrálnia a nővérednek, de hozzászólni se kötelező, van még ott több másik ember, akivel beszélgethet. Nincs joga megkeseríteni a családi ebédeket. Ha segítségre van szüksége, mondja el kulturáltan, ha meg vmi baja van, beszélje meg négyszemközt az illetővel, ne mások előtt mocskolja.

2015. nov. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
92%

ha 3 testverbol 2 diplomás lett, akkor nem gondolom , hogy bármi családi, anyagi háttér lehetne az oka annak, hogy a harmadik testvér csak 8 általánosig jutott. ez egyértelműen az ő sara, hogy nem sikerült legalább egy szakmát összeszednie. és nem is értem milyen jogon sértegeti a húgodat? nem az ölébe hullott a pénz, hanem tanult érte, és tett is utána.

ha mondjuk annyit tett volna a pénzért, hogy jól házasodik, akkor se gondolom, hogy be kéne szologatni neki, de itt meg nem is erről van szó... egyáltalán nem jogos amit csinál. és hidd el nekem, hogy ha te nem adnál neki hó végén pénzt, akkor téged is sértegetne.

ha az egész családnak elege van már belőle, akkor ne hívjátok mindig. attól mert csaladtag valaki, még nem kötelező állandóan elviselni. senki se szereti az ilyen embereket, szóval teljesen megertelek.

csodálom, hogy húgod hogy bírja ezt

2015. nov. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!