Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a pénzbeli...

Mit tegyek, ha a pénzbeli irigykedés tönkreteszi a családi összejöveteleket?

Figyelt kérdés
Két testvérem van. A nővérem egy élelmiszer boltban eladó, a húgom pedig vállalkozó enyhén szólva nyugati fizetéssel. Ami engem illet, tolmács vagyok, nem vagyok milliomos, de nem is nélkülözök. A nővéremnek nagyon alacsony a fizetése, sokszor kisegítem, mikor hónap végén elfogy a fizetése, nehezen tartja el magát. Amióta a húgomnak bejött az élet, megromlott a viszonyuk. Eleinte, csak csipkelődve beszólogatott, utána durván lehordta, de másoknak, nem szemtől szembe, azután jött a cinizmus, közön, nem is kommunikáltak. A húgom persze élte az életét, leginkább otthonról intézi a dolgait, kényelmesen kel, jókat eszik, divatosan öltözködik, sokat utazik, van ideje fodrászhoz, kozmetikushoz járni, mindig jól néz ki. A nővérem a szöges ellentéte, mivel napi 10-12 órákat dolgozik, fizikailag is le van terhelve, nem foglalkozik a kinézetével. Kicsit unom már, hogy mindig az a téma, hogy megint új cipője van, hogy biztos megint fodrásznál volt, megint elutazik, stb. stb. mindez vulgárisan, úgy, hogy süt belőle a gyűlölet és a keserűség. Nyilván mindenki magának alakítja az életét, a húgom nyelveket beszél, jó üzleti érzéke van, talpraesett, vállalkozó szellemű, ráadásul fiatal, csinos, a nővérem lusta, meghízott (ez is rátesz az önbizalmára) ettől az állandó irigykedéstől és rosszindulattól meg állandóan el van torzulva az arca, sokkal többnek néz ki mint amennyi. Egyszer normálisan meg lett neki mondva, hogy unalmas ezt hallgatni, de iszonyatosan besértődött. Vasárnaponként összejön a család a szüleimnél, amióta az eszemet tudom. Minden alkalommal van valami szúrós megjegyzése. "Mivan a te elit köreidben is esznek rántott húst?" "Jó lesz a sima üvegpohár, vagy hoztál otthonról kristályt magadnak?" "Be tudtál állni az udvarra azzal a hatalmas kocsiddal?" És az egész család ül, és nézi, és hallgatja. Oda a hangulat, minden. Van valaki hasnoló helyzetben?
2015. nov. 3. 16:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
19%

érdekes egy tapasztalat nem hallottam még ilyet, hogy testvér és testvér között ilyen kialakulhat

Általában pedig forditva szokott lenni általában a pénzes sznobok fúrják a szegényebbeket ha egy körbe kerülnek

2015. nov. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 acelsziv ***** válasza:
92%
Ott a családi asztalnál kell letorkolni a francba, hogy állítsa le magát, mert mocskosul szánalmas. Mindenki magának alakítja az életét. Arról, hogy ő csak ennyire volt képes, nem a húgod tehet. Te is megmondhatod neki, hogy vagy befejezi a pöfögést, vagy elzárod a pénzcsapot.
2015. nov. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
1. a sznob nem ezt jelenti...
2015. nov. 3. 16:30
 4/23 anonim ***** válasza:
16%
bocs tényleg rosszul irtam, de akkor is forditva szokott lenni gazdag fúrja a szegényt a pénzbeni különbség miatt, bár ez testvérek között igen durva nem hallottam még ilyet testvér és testvér között
2015. nov. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%

Nem egyszerű helyzet, nővéred megkeseredettségét is meg tudom érteni, az ilyen embereket tényleg irritálja mások sikeressége (külső, karrier, magánélet, stb. terén).


Bár húgodnak lenne jogalapja, hogy kiossza nővérét, azért ha van szíve ne tegye. Aki jól néz ki, sikeres az jellemzően szereti a körülötte levő világot, mert másoktól is folyamatosan elismerést kap, ami talán másoknak sértő lehet akaratlanul is, az az hogy az ilyen embereknek jellemzően van természetes önbizalma.


Aki viszont szerencsétlen mindenben, az egy idő után sajnos haragudni fog szinte mindenkire, ez ellen nagyon nem lehet tenni.

2015. nov. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
A nővéremnek 8 általánosa és egy be nem fejezett szakközépje van. A húgomnak ugyan van diplomája, nem is egy, de nem (csak) ezen múlt a sikere. Évekig támogatta, ösztönözte, hogy ha legalább az érettségijét megszerzi, akkor tud neki munkát adni, de nem, nem csinálja. Mit lehet egy ilyen hozzáállású emberrel kezdeni. Semmit, tudom, de mégse mondhatjuk az, hogy bocsika, ne gyere át vasárnap, mert nem látunk szívesen.
2015. nov. 3. 16:46
 7/23 anonim ***** válasza:
95%
a pénz valóban képes megrontani az emberi viszonyokat is, ha a megléte vagy hiánya nem párosul magas inteligenciához.
2015. nov. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ezt a megfogalmazást! :D Zseniális!
2015. nov. 3. 16:50
 9/23 anonim ***** válasza:
95%
Ne haragudj, hogy ezt írom, de a nővéred egyszerűen ostoba ember, a saját sikertelenségét és lustaságát a nővéreteken veri le, szégyen az ilyen. Fájó szívvel, de inkább meg se hívnám vasárnaponként, erre nincs szüksége senkinek...
2015. nov. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem haragszom, én is belátom. Azért is írtam ki a kérdést, mert már az én türelmem is kezd elfogyni.
2015. nov. 3. 16:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!