Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ettől önző vagyok?

Szerintetek ettől önző vagyok?

Figyelt kérdés
A párommal jegyben járunk, de én a házzaság után, nem akarom felvenni semmilyen módon a nevét, és a gyerekeinknek is az én vezetéknevemet szeretném adni. Nem azért mert nem tetszik a párom neve, csak szeretném tovább vinni ezt a családnevet. Férfiak ti mit mondanátok erre? Félek hogy elnyomnám őt, és nem érezné magàt családfőnek. Mit kéne tennem?
2015. okt. 29. 23:50
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
41%

Így szúrtok ki a gyereketekkel, ha dupla vezetéknevet adtok neki:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

2015. okt. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
76%

Szépnagymama-Szépnagypapa-Üknagymam-Üknagypapa-Dédimama-Dédipapa-Nagymama-Nagypapa-Apa-Anya Júlia


ha öröklődik egy ilyen vita a családban akkor elég szép nekem tudnának kerekedni...


Az, hogy nem veszed fel a nevét még talán simán megoldható, de mivel itthon általában az apa vezetéknevét kapják a gyerekek, így ebből lehet sértődés...ezt minél előbb meg kellene beszélnetek!


22F

2015. okt. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
75%
Ezt mindig le fogom írni, nézzetek már utána, hogy Spanyolországban mindkét vezetéknevet továbbviszik, és még nem omlott össze a társadalom.
2015. okt. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Magyarország 2015 :"D


A legfontosabb kérdés: Mi a párod vezetékneve? Ritkább vagy gyakoribb?


Szerintem ha lesz gyereketek, azt a vezetéknevet kapja tőletek, amelyikőtöké a ritkábbik. Tök mindegy, hogy a tiéd vagy a párodé az.

2015. okt. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
49%

Ha a kötőjeles megoldást elfogadnád, akkor nem mondanám, hogy önző vagy.

De mivel nem akarod, hogy az ő vezetékneve is szerepeljen, ezért igen, az vagy.

Attól még továbbvinné a "Kassai"-t, hogy a férjed neve is ott lenne. Nem értem, miért zavar.

2015. okt. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

A #34-ik (14:57-es) válaszoló vagyok.


Az eddigi válaszokat olvasva valamit nem értek... Honnan jön ez a logika, hogy így a jövőbeli gyerek anyja önző, és "kitúrja" az apát a "helyéről" ha azt szeretné, hogy az ő nevét (is) vigye tovább a gyerek?

Szóval.... :

Gyerek: anyja vezetéknevét viseli: az anyja önző


Gyerek: apja vezetéknevét viseli: az apja nem önző, nem "túrja" ki az anyát a "helyéről"?


Hiszen ugyanúgy csak az egyik szülő vezetéknevét viseli, és 2 szülő van még mindig.


Logikailag most azt kéne mondani, hogy mindenki egy önző dög. Vagy senki sem egy önző dög.


A kérdező csak annyit tehet, hogy megbeszél mindent a párjával.


Ui: Számomra a Kassai különleges, és nagyon szép vezetéknév. Ahol élek, nincs ilyen vezetéknevű ember, szóval nekem ez "ritkának" számít.

2015. okt. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
75%

34,36 Nem érted,A Név az fontos. Egész életében egy meghatározó elem. Fontos, az is, hogy jó hangása legyen, a jelentése is fontos. És nagyon fontos szimbolikusan az apa neve is. Mert nem csak a nemzéshez kell, mint egy csődör, vagy sáska. Ember, aki nevelni fog az anyával együtt, akinek ez roppant megalázó lenne, azt érezné, hogy a kérdezőnek az apja fontosabb továbbra is, nem ő.

Ő a nemzés után akár mehet is.


Borzasztó fontos dolog a NÉV - mindennek neve van ennek segítségével tagoljuk értelmezzük a világot.


A kötőjeles még elfogadható, nem kell görgetni tovább, majd 20 év múlva a gyerek eltöpreng szintén a neveken, az már az ő dolga lesz.

2015. okt. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
93%
Mi az hogy családfő? Hol éltek, a középkorban?
2015. okt. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
90%
Miért mondják egyesek, hogy önzőség ha a feleség családnevét viszik tovább a gyerekek? Az elmúlt párezer évben kizárólag a férj családnevét örökölhették, miért baj az és főleg miért önzőség az ha most a nő családnevét kapják? Ezek szerint akkor a férfiak is mind önzőek voltak ezidáig?
2015. okt. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Nálunk nekem ritkább vezetéknevem van, a párom Kovács, ugyan nincs terveben gyerek egyelőre, de én is szeretném a saját nevem továbbadni, főleg hogy nincs fiú rokon a családban, aki továbbvihetné. Nálunk valószínűleg kötőjeles lenne, nekem az tetszik legjobban, hisz azért az apa is (jó esetben) elég részt vállal a gyerekből, hogy az ő nevét is megkapja.

(Én nem venném fel senkinek a nevét házasság után)

Szóval,a kötőjeles nem jöhet szóba?

Egyébként én aggódni kezdenék, ha ilyesmiket nem tudnék megbeszélni a párommal, mikor már a gyereknél tartunk....

2015. nov. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!