Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ettől önző vagyok?

Szerintetek ettől önző vagyok?

Figyelt kérdés
A párommal jegyben járunk, de én a házzaság után, nem akarom felvenni semmilyen módon a nevét, és a gyerekeinknek is az én vezetéknevemet szeretném adni. Nem azért mert nem tetszik a párom neve, csak szeretném tovább vinni ezt a családnevet. Férfiak ti mit mondanátok erre? Félek hogy elnyomnám őt, és nem érezné magàt családfőnek. Mit kéne tennem?
2015. okt. 29. 23:50
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
18%
Más nevét én is maximum kötőjellel venném fel, de a gyerekek tuti az apjuk nevét kapnák, pont azért, mert az anya a terhes velük, ő érzi az első mozgást, csukást, stb., ő kapja a szülés élényét, ő eteti (ha anyatejet kapnak), valószínű ő marad otthon amíg apu dolgozik, ha ne adj isten válás lesz, akkor is csak akkor nem nála maradnak, ha nagyon nyomós ok van. Ha arra megfelelő, hogy gyereket szüljek neki, akkor annyit megérdemel, hogy a gyerekek az ő nevét kapják legalább.
2015. okt. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
86%

A férj nevét én se venném fel (szép a sajátom, és az vagyok én), a gyerekek nevét viszont mindenképp meg kell beszélni vele, ezt nem döntheted el egyedül. A családfő-kérdés szerintem is marhaság már a mai világban.

Arra is gondolj, hogy iskolában, hivatalos helyen, ha az anya vezetékneve ugyanaz, mint a gyereké, kínos kérdéseket kaphatnak. Tudom, hogy hülyeség, meg kinek mi köze hozzá, de mégiscsak a gyereket hoz(hat)od kellemetlen helyzetbe, kamaszkorban ez különösen rosszul érintheti őket.

2015. okt. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

Hogy önző vagy-e, a vőlegényed reakciójától függ. Ha nem izgatja a kérdés, te meg ezt szeretnéd, nem vagy önző. Viszont ha neki ez fontos, akkor önzőség kitartani az elképzelésed mellett. Ezek a vőlegényed gyerekei lesznek, nem az apádé. Az apukádat tisztelheted másképp is, és ez tényleg nem egy annyira különleges név, ami mindenképp továbbvitelre szorul.

Apud valami nagy család tagja volt, vagy miért ilyen szörnyen büszke erre a névre?


Itt hiába mondja 80 férfi, hogy őt nem érdekelné, ha a te vőlegényednek ez lényeges. Beszéld meg vele, mert láthatóan ő jelenleg másképp gondolja, mint te.

2015. okt. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
0%
Jah, ez a Kassai... Ha mondjuk pl. 'Zsitva' vagy társai lenne, akkor azt mondanám OK... De ez így fura.
2015. okt. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
44%

Igen.

Gondold magad a helyébe.

Olyan kultúrába születtél te is, és a férjed is, ahol az a szokás, hogy a gyerekek az apjuk nevét kapja. Ennyi.

Persze ma már egyre több lehetőség van, a nőnek nem "muszáj" felvennie a férje nevét, sőt, a férj is felveheti a feleség nevét. De ott még nem tartunk, hogy a gyermekek az anyjuk nevét kapja.

Ilyen régen csak a házasságon kívül (értsd: törvényen kívüli) született gyermekek esetén fordult elő.


A kötőjeles verziót pedig egyáltalán nem tartom praktikusnak, mert ha majd lányotok születik, és ő egyszer férjhez megy, és felvenné a férje nevét esetleg, akkor bizony fejtörést fog okozni, hogyan is vegye, ha már eleve két vezetékneve van.

2015. okt. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
57%

Az a tény, hogy Apának nem lett fia, azzal jár, hogy "nem viszik tovább a családnevet". Ha az apa szellemisége, jótettei élnek tovább az utódokban, akkor egy fontos dolog megmarad, a név továbbadása ellenére.

Lealázónak érzem a kérdező gondolatát. Nem emberi a leendő apával szemben, nem tekint őrá úgy, hogy emberi méltóságát ne sértse - a nevünk hozzánk tartozik,emberekhez, az állatok nem adnak neveket.

A természeti világban furcsa dolog történnek, ne essünk nem emberhez méltó helyzetekbe:

Az imádkozó sáska vagy ájtatos manó (Mantis religiosa)nősténye felfalja a hímet párzás után (kannibalizmus), de akár a nemi aktus közben is (a hím gyakran akkor is folytatja a párzást, ha a feje vagy más testrészei már hiányoznak).

[link]

2015. okt. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
63%
Én nőként mondom azt, hogy ilyet parasztság meglépni az apával szemben, ha nem az apa veti fel. Pont azért az apa adja a vezetéknevét a gyereknek, mert, akármennyire is nyersen hangzik, az anya személye az, ami egy gyerek születésekor biztos, és ez egy gesztus az apa felé, hogy az ő vezetéknevét viselheti a gyerek. Ráadásul Kassai... most nem azért, ez egy elég átlag név, nem is túl ritka, most ezért miért kell vernyákolni (mert ha még valami Kisasszonyfáy vagy bármilyen ritka nemesi lenne, TALÁN megérteném). Ez olyan, mintha férfiatlanítanád a párod. Plusz ezzel azt is mondod kb., hogy az ő apja nem érdemli meg azt a tiszteletet, hogy megemlékezzenek róla a gyerek vezetéknevében, csak a tiéd, amit nem is kezdek el magyarázni, hány szinten etikátlan és undorító.
2015. okt. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez viccesen alakult. Nekem nagyon ritka vezetéknevem van, a férjemnek közepesen gyakori. Amikor összeházasodtunk, ő még azon az állásponton volt, hogy nem akar gyereket. Abban viszont megegyeztünk, hogy mindenki saját néven marad.

Anyakönyvvezető adatfelvételnél ahhoz a részhez ér, hogy mi lesz a születendő gyerek vezetékneve.

- (Saját vezetékné) - mondom én.

- Miért a tiéd, miért nem az enyém? - hördült fel a férjem.

- Miért, akarsz gyereket?

- Nem.

- Akkor nem mindegy, hogy hogy nem hívják?

- Hát...de, ha mégis lesz, azért....

- Oké, kötőjeles megoldás?

- Jó, de az enyém legyen elől!

- Rendben. Akkor Ővezetékneve-Enyémvezetéknév lesz.


Aztán pár év múlva megszületett, a hosszú vezetéknévért cserébe kapott egy rövid keresztnevet.

2015. okt. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

"- Akkor nem mindegy, hogy hogy nem hívják? "

:)))))))))

2015. okt. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
23%
29-es! És legalább lány lett? Jó lesz, majd ha férjhez megy, és gyereke lesz, és ugyanígy járnak el, mint ti...
2015. okt. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!