Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ettől önző vagyok?

Szerintetek ettől önző vagyok?

Figyelt kérdés
A párommal jegyben járunk, de én a házzaság után, nem akarom felvenni semmilyen módon a nevét, és a gyerekeinknek is az én vezetéknevemet szeretném adni. Nem azért mert nem tetszik a párom neve, csak szeretném tovább vinni ezt a családnevet. Férfiak ti mit mondanátok erre? Félek hogy elnyomnám őt, és nem érezné magàt családfőnek. Mit kéne tennem?
2015. okt. 29. 23:50
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem párodnak valahol igaza van, így olyan mintha csak addig lenne köze a gyerekekhez amíg megcsinálja őket.

Dupla vezetéknév nem jöhet szóba?

2015. okt. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
55%
Nem ettől lesz családfő, de azért sok férfi nehezen tolerálná. A kötőjeles megoldás nem játszik?
2015. okt. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
28%
A kérdésedből arra következtetek hogy elmondtad neki hogy ezt tervezed és nem lelkesedett.Szerintem is a dupla vezetéknév a megoldás ebben az esetben.
2015. okt. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Nem vetettem fel még neki, mert amikot megmutattam neki melyik nevek tetszenek nekem, a saját vezetéknevével olvasta fel, hogy melyik cseng a legszebben.. Nagyon hezitálok hogy fel merjem-e hozni az ötletet.

A kötőjeles megoldás nem igazán tetszik. Igazából elhunyt édesapám tiszteletére szeretném a saját vezetéknevemet adni, mert mindig mondogatta hogy milyen büszke rá hogy ő Kassai. ( ez a vezetèknevünk)

2015. okt. 29. 23:59
 5/40 anonim ***** válasza:
63%

Miért kell ilyen hülyeségeket kitalálni? Komolyan, az emberek unatkoznak, hülyeségeket találnak ki, és ebből vannak a veszekedések, majd a válások.


Jézus Isten, ha legalább egy ritka névről lenne szó.

Ne félj, nem fog eltűnni a Kassai név a nagyvilágból, rajtad kívül még 546 másik Kassai van.

2015. okt. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
37%

Én is ezt akarom csinálni, csak házasságot sem akarok, az ilyen társadalmi flanc nekem.

Kérdezd meg a párod, az enyém egyetért, úgysem szereti a vezetéknevét s az enyém szebb is.


Nálunk nincs is családfő, demokratikus anarchiában élünk :D Legalábbis ez a terv.


A magyar családjogi törvény évtizedek óta lehetőséget ad arra, amit Te tervezel, miért ne használnád ki?

Legalább egy kicsit helyrebillented azt, hogy szinte mindig az apa adja tovább a nevet, illetve ma már van olyan, hogy mindketten, de abból kötőjeles hosszú nevek születnek s a következő generáció ezt nemigen lépheti meg.

Miért ne kaphatná a gyermek az anyja vezetéknevét? Nem értem. Oké, hogy az anya szülte és az anyja neve úgyis ott van az adatok között, de akkor is. Egy rendes, a gyermeke életében résztvevő apa mitől lenne elnyomva egy normális családban? Fel nem fogom.


Találkoztam már ilyennel, hogy egy nő a saját szép családnevét akarta életben tartani, nem volt fiútestvére vagy azok gyermektelenek voltak s a többi rokonnál sem maradt meg a név. Engem ez nem érdekel, mivel pont a kitagadott szülőm nevét viszem tovább, de attól még ez az én helyes családnevem, mindegy, milyen hitvány alaktól kaptam.


Én önző vagyok, igen. Az önzés fontos emberi tulajdonság, nagy szükség van rá :) Nagyon nehezen tudok olyan cselekedetet mondani, amit az ember valahol nem önzésből tesz.

2015. okt. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
10%
Igen, mert ha éhes marad, vonyítani fog és nem tudsz aludni..-)
2015. okt. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
10%
#7: Nem önző ember vagy, de azért teszed, mert ez neked jó, valószínűleg. Én is azért etetem a macskát, mert az nekem jobban esik, mintha nem etetném (nem is teljesen az én macskám). Nekem is alig telik ételre, s bár idegesítő kis dög, jót akarok neki, de ezzel együtt is visszakanyarodik a dolog ahhoz, hogy nekem így esik jól. Nem tudom elég szépen megfogalmazni sajna, régen valahogy tisztább gondolat volt... No mindegy. Sok esetben tényleg rejtettebb az önzés, de benne szokott lenni abban, amit az ember tesz.
2015. okt. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
95%
Nem házasodnék össze olyan emberrel, akitől nem merek bármit megkérdezni.
2015. okt. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
47%
Én ezt kettésezdném. Neked nem felvenni a nevét teljesen OK, a saját neved, azt csinálsz vele amit akarsz. Én se várnám el a feleségemtől, hacsak nem ő akarja. Viszont gyereknek nem az apja nevét adni, az nem OK
2015. okt. 30. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!