Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ettől önző vagyok?

Szerintetek ettől önző vagyok?

Figyelt kérdés
A párommal jegyben járunk, de én a házzaság után, nem akarom felvenni semmilyen módon a nevét, és a gyerekeinknek is az én vezetéknevemet szeretném adni. Nem azért mert nem tetszik a párom neve, csak szeretném tovább vinni ezt a családnevet. Férfiak ti mit mondanátok erre? Félek hogy elnyomnám őt, és nem érezné magàt családfőnek. Mit kéne tennem?
2015. okt. 29. 23:50
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
75%
Az én férjem biztos nem örült volna, ha a gyerek nem az Ő nevét kapja. Szerintem is gáz. De hogy te hogy veszed fel a neved, az a te döntésed. Lehet, hogy a férjed is büszke a nevére, és szeretné, ha a gyermekének adhatná. De még esküvő előtt tisztázzátok a dolgot. Ha ragaszkodsz a családi vezetéknévhez, akkor legyen kompromisszum, és kötőjeles. Értem, hogy apukád miatt, de a férjedre is tekintettel lehetnél. Hisz annyira az ő gyereke is, mint amennyire a tiéd.
2015. okt. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
44%

Men értem, miért van még a fejekben ilyen középkori fogalom, hogy a férfi a "családfö"?


Semmivel sem fönökebb, mint a nö, egy normálsi mai kapcsolatban KÉT ember él egymás MELLETT és nem alá-fölé rendelt viszonyban. Egy férj sem dönthet egyedül a családot érintö kérdésekben (mert a családfö ezt jelentené) és a legtöbb esetben nem ö egyedül tartja el a családot (mert a családfönek ez lenne a dolga, a nönek meg az otthonteremtés)


A kérdésre meg: szerintem a legegyszerübb megbeszélni, ha nem megy, akkor meg nem érdemes összeházasodni.

2015. okt. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
45%

Nem az a lényeg, hogy az itteni férfiak mit gondolnak róla, hanem hogy a te leendő férjed mit gondol!


Amúgy mi a helyzet a kötőjeles megoldással?

2015. okt. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
71%
Ezt a férjedtől kell megkérdezni.Szép név a Kassai,de nem különleges,és lehet csak addig tart,amíg lányaid nem születnek.Ők nem biztos,hogy tovább akarják vinni,és abba nem szólhatsz bele.Egyébként valahol a nők jobban rászolgálnak,hogy a gyerek az ő nevüket kapja,mert ők hordják ki,gondozzák,otthon vannak vele,sőt ha sajnos válás lesz,általában az anyánál is maradnak.Egyébként szerintem úgy érezné,hogy elnyomod,már csak azért is,mert itt előbb meg mered kérdezni,mint tőle.
2015. okt. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
92%

"mindig mondogatta hogy milyen büszke rá hogy ő Kassai"

Azért ez elég idióta indok valljuk be...

2015. okt. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
76%
Nem olvasom végig a sok baromságot... Miért ne lehetne a gyereknek a neve az apjáé? Tök jó, hogy találtál valakit, aztán ilyen baromságok miatt összevesztek, szétváltok, és megint indulhat a párkeresés.... És a 78%osnak üzenem, hogy mi azért etetjük a macskát, mert szeretjük... Sőt, a tanyasi macskáknak is adunk enni, mert az ottani szomszéd éhezteti őket... Ez önzés? 45%os, ez gyk, ne etesd a trollt :D
2015. okt. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
23%

Az ha nem akarod felvenni a nevét, szerintem teljesen normális hisz nem vagy a férjed tulajdona.

Viszont. Azzal, hogy csak a "Kassai" szerepelne gyermekeked nevén pontosan elnyomnád, és megfosztanád őt az "Apai" érzésétől. Ha kettő vezetékneve lenne a kicsi(k)nek tökéltes kompromisszum és még a béke is helyreállna.

2015. okt. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
31%

nagyon nem jó ötlet- a férfi helyében azonnal kereket oldanék! Ebből látszik, hogy ki akar az úr lenni a házban- a nő, hátán cipelve az apját. A férfi meg - ugye mindegy, hogy az ő nevét nem adja át-, egy megtűrt csicskás lenne az úrnő és a dicső nagyapa nevét vivő gyerekek mellett.


"Arról van szó, ha te szólsz, ne lohadjunk,

de mi férfiak férfiak maradjunk

és nők a nők - szabadok, kedvesek

- s mind ember, mert az egyre kevesebb..."

József Attila

2015. okt. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
31%
Attól még apád vére lesz a gyermeked, hogy nem Kassai a neve, vagy nem csak. De át kell érezned, milyen lehet a párodnak, hogy a gyerek nem az ő nevét viseli. Szerintem a kettős név a megoldás, nagyon szép dallamos neveket lehet összeállítani belőle, mindkettőtök neve benne van, megmarad a Kassai is. És senki nem sértődik vérig.
2015. okt. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
81%
Hozzáteszem, ha lányaid lesznek, akkor úgy is lőttek a Kassai névnek, tehát csak halogatod a dolgot.
2015. okt. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!