Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kerültetek olyan helyzetbe,...

Kerültetek olyan helyzetbe, vagy ismertek-e olyat, aki abbahagyta az egyetemet? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
Megbántad később a döntést?Vagy megkönnyebbültélt, mert végre azt tanulhattad, vagy azzal foglalkozhattál, amit igazán szeretsz?
2010. márc. 17. 22:37
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
73%

Így, hogy megírtad a korodat és, hogy orvosi egyetemre jársz, még inkább azt mondom, hogy mindenképpen fejezd be!

Figyelj, valamiért csak ezt a szakot választottad. Lehet, hogy akkor érezted jól, hogy mit kell tenned, ha felnőtt leszel, és hogy mi lesz a hivatásod. Én is voltam 18 éves, de eszembe sem jutott, hogy orvos legyen, tehát neked biztosan megvolt rá a jó okod! Most 25 éves vagy, sokat változol ebben az időszakban, menj ki külföldre egy kis tapasztalatszerzésre, azután még mindig tudsz dönteni - már érettebb fejjel.

Lehet, hogy majd éppen 29-30 évesen jössz rá, hogy mégis orvos szeretnél lenni, mert ez a sorsod, de akkor már nehéz lenne újrakezdeni az egészet...

2010. márc. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor köteles egy munkáltató megadni a diplomás minimálbért, ha a munkakör feltétele a szakirányú diploma, de ha nem, akkor a diploma nem számít, és senki se garantálja, hogy valaki a tanulmányainak megfelelően el tud helyezkedni. Pláne Magyarországon.
2010. márc. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
54%
Elolvastam az összes hozzászólást és kommenteket. Én semmiképpen nem halasztanék egy évet... gondolj bele... utána állandóan azon fogsz gondolkozni, hogy: "már túl lennék az egészen..". És az akkor nagyon elviselhetetlen gondolat lesz. 1 ÉV!!!! Nagyon rövid idő. Fogcsikorgatva bírd ki. Annyira szörnyű itthon a helyzet, orvosként mindig meg fogsz élni, nem is akárhogy, utána nyugodtan tanulhatod még azt is amit szeretnél, de azt már majd kezelheted lazábban, nem lesz akkora tétje, ha meggondolnád magad, hiszen már orvos leszel. De ha soha 1 napot nem fogsz orvosként dolgozni, akkor is megéri még azt az egy évet kihúzni, mindenhol fog számítani, akármi is az a másik szakma ami érdekel. Tarts ki, én nagyon drukkolok!
2010. márc. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztató hozzászólásokat. A gyerek, család nálam annyira nem elsődleges szempont.

Az utolsó hozzászólóval teljesen egyet értek.:)

2010. márc. 17. 23:58
 45/58 anonim ***** válasza:
75%
Ha mégis az orvosi mellett döntesz, akkor is érdemes lenne 1 évet halasztani külföldön, már csak azért is, mert látnád a különbséget, és talán tanulmányútnak is megfelelne. Lehet, hogy nálad ez lenne egy olyan szikra, mint nálam az a külföldi lehetőség a tanulmányaim után. Magyarországon csak akkor kereshetsz jól az egészségügyben, ha elfogadod a hálapénzt vagy ha a versenyszférában dolgozol, és nem közalkalmazottként. Külföldön van más alternatíva is.
2010. márc. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
74%
Én is hasonló cipőben járok! Én viszont kénytelen voltam halasztani,mert nem tudtam megfelelő számú tárgyat felvenni, és limitáltak a finanszírozott féléveim száma. Én azt mondom, ha tényleg úgy érzed, nem ez a te utad/szakmád, akkor hagyd ott! Pláne ha nem ebben akarsz dolgozni! Az egyetemen töltött éveidnek így is hasznát fogod venni, csak nem lesz róla papírod. Valóban rövid az az egy év, csak kérdés van-e értelme így az egésznek, mert ha nincs akkor menj arra ami érdekel. Nem olvastam végig minden bejegyzést, de ez attól is függ, hogy mennyi idős vagy.
2010. márc. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
78%

Én is úgy jártam, hogy anno szülem választottak nekem egy tanulási utat, de az rossz döntés volt, sajna elment jó pár év az életemből feleslegessen, de persze volt haszna is a dolognak.


Szerintem ha egy év van hátra akkor fejezd be.

Egy iskola elvégzése nem egyenlő egy konkrét szakmával. Ha pl szakítasz egy reál íránnyal és utánna humán szakra mész akkor is már van egy diplomád.

Ha pl OKJ szerzel új szakmád akkor nagyon jól jön majd.

Ha most ott hagyod akkor elpazaroltál 3 évet ha maradsz a megvilágosodástól számítva csak 1 év a veszteség. :)

2010. márc. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem próbáld meg végigcsinálni!

Én is rosszul választottam 18 évesen, de szerencsére végig tudtam csinálni. Lehet, hogy annyira nem fogtam mellé, de még egyszer nem csinálnám végig, az biztos... Most, hogy túlvagyok rajta, kicsit máshogy nézek vissza, de menet közben elég sokszor elgondolkodtam én is azon, nem kéne-e valami mást csinálnom. Szerintem nem ezzel a diplomámmal fogok elhelyezkedni, de azért örülök, hogy sikerült megszereznem.

Hajrá neked! Kitartás :)

2010. márc. 18. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
85%

én is az orvosira járok, bár még csak 2.éves vagyok, de mit meg adnék azért, ha már a végzősök táborát erősíteném! nekem minden vágyam orvosnak lenni. ha már ennyi évet megcsináltál akkor fejezd be, mert ha később visszanézel ne azt lásd, hogy ott volt a lehetőség, a befektetett energia, te pedig hagytad elúszni. talán nem leszel orvos, de megcsináltad, nem lesz mit megbánnod. persze ha nagyon nem szereted és van elképzelésed arról, hogy mit csinálnál, akkor hajrá. gondold végig, hogy mi lenne rosszabb:visszanézve azt látni hogy basszus nem csináltad meg vagy elkönyvelni a még hátralévő időt és megcsinálni a sulit akkor is ha nem szereted.

amúgy nekem van egy unokatesóm, iszonyatosan tehetséges rajzoló, hihetetlen keze van. felvételi nélkül felvették volna egyetemre a versenyeredményei miatt(országos első), nem akart tanulni, kozmetikus lett. aprópénzre váltotta a tehetségét.

mérlegeld mit akarsz, mennyire akarod, mik a lehetőségeid és hallgass önmagadra. sok sikert!

2010. márc. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
86%
Nekem az exbarátom akarta abbahagyni a főiskolát. Alapjában véve szerette, a legtöbb tantárgy, és a gyakorlatok is jól mentek neki, később is ebben kivánt dolgozni. 4 évig semmi baja nem volt, aztán 1 tantárgyból elcsúszott, emiatt nem tudott diplomázni, akkor amikor az évfolyamtársai. Akkor még úgy voltunk vele, hogy semmi baj, majd fél év múlva. Félévkor megint megbukott ebből a tantárgyból!!! Ekkor közölte, hogy abbahagyja. Hát akárki, akármit mond, de szerintem helyesen tettem, de a lényeg, hogy addig erőszakoskodtam, meg rágtam a fülét, mondtam az indokokat stb...még végül úgy döntött mégis csak folytatja! Szerintem jó döntés. Más abba hagyni egy szakot 1-2 év után, és más a finisben. A te esetedben ugye ott van az is, hogy nem szereted, amit most tanulsz...szerintem attól még végezd el, mert a ha majd nem is dolgozol a szakmádban, a diploma mindenképp jó lesz valamire!! Sok munkahelyre csak a diploma a feltétel, de nincsen kik9tés, hogy milyen. A kereseti lehetőségeid is jobbak lesznek, ha diplomás vagy. Gondolj bele mennyi energát, és pénzt beléöltél, aztán vegyél 1 nagy levegőt és folytasd.
2010. márc. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!