Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kerültetek olyan helyzetbe,...

Kerültetek olyan helyzetbe, vagy ismertek-e olyat, aki abbahagyta az egyetemet? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
Megbántad később a döntést?Vagy megkönnyebbültélt, mert végre azt tanulhattad, vagy azzal foglalkozhattál, amit igazán szeretsz?
2010. márc. 17. 22:37
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
67%
és mi az amit szeretnél csinálni?
2010. márc. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
73%
Nem értelek te lány! Akkor mi szeretnél lenni? Gondold el utolsó év az orvosin, eddig küzdöttél érte, most meg megtorpanttál. Mi történt veled ami ennyire lehúzott erről a pályáról. Valaminek történnie kellett?
2010. márc. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
30%

Egy orvost meg a tanárokat ne hasonlítsd össze amúgymeg miért pont az általános iskolai tanárral jössz? Kb annak kell a legkevesebbet csinálnia a diplomáért...


Nézz egy egyetemi tanárt!!


Jah hogy annak már jó ha van doktorija is..


Ahham erről fúj a szél..



ORvos és Orvos között is van különbség!!


Egy orvosi diploma csak az alap! Baromi sokmindent csinálhatsz utánna!


Lehetsz esztékás szatócs aprópénzért, vagy sztárplasztikai sebész súlyos pénzekért.


De döntöd el, csak ne legyél szűklátókörű, és főleg ne higyj a tv-knek. Én még egy hajláktalan orvost sem láttam, de még a munkanélküli központba se találkoztam egyel se...

2010. márc. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, bár a lottó jönne be ennyire. Az orvosi hivatás kell, hogy legyen, ha nem az, akkor inkább válassz mást. Keresztapám azért lett orvos, mert 14 évesen megműtötték a szívét, és megmentették az életét, ő akkor döntött úgy, hogy meg akarja menteni mások életét, és így mond hálát, szerencsére volt hozzá ereje, tudása, de ő is feladta egyszer, viszont folytatta, és most elismert orvos. Keresztanyám szintén orvos lett, de neki más volt az indíttatás, viszont szintén hivatása, de itthon minimálbéren tengődött, a hálapénzt nem volt pofája elfogadni, mert szegény családból jött ő is, és tudta, milyen nehéz az amúgy is, külföldre ment, most ott praktizál, ott nem kell elfogadnia hálapénzt.

Volt egy orvosom, akit inkább a pénz hajtott, és tönkretette a fogsoromat (9-14 éves koromig jártunk hozzá, most 25 éves vagyok), mert nem tudtunk eleget fizetni neki, ő meg hanyagul kezelt, hibát hibára halmozott szándékosan (már késő perelni).

2010. márc. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
77%
Öcsém nem tanult és kivágták első félévben. Apám kapcsolatain keresztül visszanyomta az egyetemre, de megint b@szott tanulni, és kivágták. Most 25 éves, nincs se szakmája se szakképesítése, meg persze diplomája sem. Havi 50-ért közmunkázik és meló után jár már vagy egy éve. Szerintem megbánta.
2010. márc. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
100%
23:40 - Az általános iskolai tanítóknak mindent tudni kell, mert bárhova beoszthatják, és ezzel a korosztállyal a legnehezebb bánni.
2010. márc. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 A kérdező kommentje:

Igen, ha valaki, én jól tudom, mi a hivatástudat jelentősége.De számomra most nem ez a lényeg, hanem hogy a diploma és az eddigi befektetett energia vajon megéri-e a még több energiát.

Köszönöm a válaszokat, a külföld dolog szünetként nagyon jó ötlet, ezen még elgondolkodom.

2010. márc. 17. 23:43
 38/58 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező!


Tegyük fel abbahagyod az orvosit és otthagyod a felsőoktatást (orbitális baromság)


Mihez kezdesz 25 évesen érettségivel?


Okj képzéssel tod mennyit kereshetsz mint nő?


MAXIMUM 120 ezer forintot szerencsés esetben!!!


És ehhez lehet hogy térdelned kell az asztal alatt, hogy nehogy vki más jobban térdejlen és kitúrjon a helyedről..



Ezt akarod komolyan???

2010. márc. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
100%
Halassz egy évet, és utána dönts, de ha akkor se akarod, ne legyél rossz orvos emiatt.
2010. márc. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
36%

Attól hogy vki elvégzi az orvosit még nem kell ORVOS nak lennie, ez csak egy felsőfokú végzettséget igazol!!


Tanulhatsz utána mást is csak ez mindenképp legyen meg mert más szemmel néznek rád, és a bérkategóriád is máshová sorolódik!! Mellesleg simán elvégezhetsz utánna levelezőin egy másoddiplomát ami már sokkal kevesebb év, és akkor csinálhatod azt!


De ha abbahagyod, akkor kezdheted elölröl az egész felsőoktatást, vagy sosem leszel megfizetve és állandóan számolhatod az aprót a zsebedben...

2010. márc. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!